Skocz do zawartości

Star 29 HP-3


jan-kol

Rekomendowane odpowiedzi

 Jest super na  najwyższym poziomie  , są nawet plakaty z  Przekroju czy innego  Razem:mrgreen: , jeszcze tylko proporczyków brakuje:super:  .  No dobra. Izoterma była, chłodnia była, dźwig jest , do pełnego kompletu brakuje zwykłego skrzyniowego, betoniarki i zamiatarki do ulic ale  przede wszystkim bardzo mi brakuje  wywrotki. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmroczko napisał:

Czemu tak mało komentarzy? Chyba wszystkim mowę odjęło...

 

Zapewne tak, bo ciężko jest komentować model wykonany na tak wysokim poziomie.

Mając świadomość, że autor pracy potrafi zaprojektować i wykonać detale tak fototrawione, jak i drukowane, czy jakiekolwiek inne pomniejsze, bo zapewne hand made mu nie obcy, a na koniec pomalować model w sposób tak autentyczny (spektakularny), zwyczajnie odbiera mowę. 

Osobiście nie czuję się godzien komentować tu czegokolwiek, bo poziom dla mnie nieosiągalny i deprymujący.

Powtórzę więc tylko, że to co tu oglądamy, to jest Mistrzostwo 👏👏👏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał B- rozumiem Twoje argumenty i szanuję je, ale obawiam się, że w ten sposób działamy na niekorzyść naszej społeczności. Chciałbym przekonać szanownych Kolegów, że jeżeli ktoś już włożył tyle pracy i się nią dzieli, to żeby postarać się jednak coś napisać, jak się uda, żeby to było oryginalne to tym lepiej, żeby autor widział, że na nas też to działa, że nie mamy jego pracy gdzieś i że warto zamieszczać jeszcze więcej podobnych treści.

Często na naszym, polskim forum się spotykam ze stwierdzeniem, że koledzy nie będą tu zamieszczać niezasłużonych pochwał "na zachętę". Nie chciałbym, żeby się okazało, że zasłużonych (chyba w tym przypadku jak najbardziej) pochwał też nie będzie się zamieszczać, że na naszym forum można dostać tylko ochrzan...

Pozdrawiam serdecznie, a autora pierwotnego wpisu proszę o więcej!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda jak prawdziwy Star!! Cudo! :brawo:

 

 

 

Widzę, że nie przykleiłeś mu tablic rejestracyjnych, więc podsyłam linka do czcionki polskich tablic: https://www.wykop.pl/wpis/21890673/jakby-ktos-sie-chcial-pobawic-to-w-ponizszym-linku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko byłoby pomalować ten model lepiej.  Wyrazy najwyższego uznania. To się ogląda naprawdę z przyjemnością, tak jak i drugiego Stara, w kolejnej Galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 13:01, Adams M1A1 napisał:

 Jest super na  najwyższym poziomie  , są nawet plakaty z  Przekroju czy innego  Razem:mrgreen: , jeszcze tylko proporczyków brakuje:super:  .  No dobra. Izoterma była, chłodnia była, dźwig jest , do pełnego kompletu brakuje zwykłego skrzyniowego, betoniarki i zamiatarki do ulic ale  przede wszystkim bardzo mi brakuje  wywrotki. Pozdr. A.

Wywrotkę też planuję-ale mogę się opierać jedynie o instrukcję napraw SHL. Betoniarki-brak dostępu do oryginału, zamiatarka-tez marzę o niej, ale chyba już tego nie ma. Ew. jeszcze hakowiec który stoi w pod Poznaniem jako eksponat przez Zakładem Zagospodarowania Odpadami w Lulkowie więc jest możliwy do udokumentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 22:12, Marcin Rogoza napisał:

Model rewelacja !! Interesują mnie poszczególne etapy budowy, dokumentacja, techniki. Opowiesz coś ?

Etapy z budowy mam jako instrukcję do montażu i potem ew. artykułów. Musiałbym to pokazać w dziale warsztat. W skrócie-najpierw muszę znaleźć oryginał-uważam, że dobrego modelu nie da się wykonać w oparciu o same ogólne zdjęcia z neta, których i tak jest na lekarstwo. Więc czasem przeglądam oferty sprzedaży takich pojazdów, jak coś mnie interesuje to dzwonię do właściciela i o ile nie jest na końcu Polski i nie puści mnie na drzewo-bo i tacy się zdarzają-to jadę. Ostatnio pod Warszawą znalazłem podnośnika koszowego-coś mi brakowało, potrzebowałem sobie dorobić zdjęć. To jakiś koleś odebrał, a po co, a na co, pisze, że się już z kimś z tej oferty kontaktowałem-widać z jego synem-koniec końców powiedział, żebym nie zawracał głowy. Jak nie interesuje mnie kupno to mogę spier...lać. Dźwig oraz zabudowę koszowego mam dzięki pomocy właściciela firmy z Piotrkowa, który posiada taki egzemplarz na własność, poza tym modernizuje podnośniki koszowe ze Starów wiec akurat miał. Miał także na dozorze UDT Jelcza 315 Hydrosa-którego też mam w planach. Akurat się pofarciło. Star był pojazdem, który we wszystkich krajach socjalistycznych odznaczał się największą ilością różnych zabudów i modyfikacji, ale wszystkich odmian nie da się zrobić bo te pojazdy w większości nie istnieją już.

Więc po uzyskaniu dokumentacji-często wspomagam się katalogami części i instrukcjami obsługi danego typu pojazdów-wracam do domu, analizuję i projektuję elementy w 3D. Równolegle z tym elementy trawione, które wzbogacają każdy model i są niezbędne. Na tym etapie powstają elementy prototypowe. Po złożeniu prototypu powielamy to z kolegami z Wrocka w żywicy-by chociażby z jednego np. Stara spokojnie robić inne wersje dodrukowując jedynie elementy dodatkowe. Niestety technika odlewania jest tak nieprzewidywalna, że więcej w tym zachodu i nerwów niż to warte.

Gdy zbuduję prototyp to następnie staram się go pomalować-staram się, bo nie lubię tego robić. Największą frajdę daje mi projekt i potem składanie. Samo postarzanie jest dla mnie męczące bo wciąż gdzieś mam zapisane w głowie, że są lepsi ode mnie a poza tym mnogość różnych technik i chęci uzyskania rozmaitych efektów zniechęcają mnie do tego-nie lubię chodzić na łatwiznę, staram się stosować różne techniki a koniec z końcem wybieram drogę najbardziej optymalną a potem zarzucam sobie, że nie jestem dość dobry i nie wykorzystałem całej wiedzy i umiejętności. Narastają frustracje i więcej nerwów niż samej radości. Z kolei jestem tak bardzo wymagający, że znalezienie kogoś kto sprosta moim oczekiwaniom i pomaluje model za mnie, graniczy z cudem, i żeby był jeszcze z Warszawy bo takich delikatnych modeli nie wysyłałbym pocztą nigdy. Ale znalazłem już kogoś i zobaczymy jaka będzie współpraca oraz efekt 😃

Edytowane przez jan-kol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 15:58, Lipstein napisał:

 

Mi na pewno.... 

Kratownica od podstaw? 🙏:piwo::kopara:

Wszystko jest od podstaw. Tu nie ma niczego od jakiegoś istniejącego już seryjnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.