Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, letalin said:

Mamy więc Eduarda, który produkuje swoje formy za cenę prądu

Czy Ty to naprawdę napisałeś jako sensację i argument? Nie wierzę.

Po pierwsze - co mnie jako klienta obchodzi w jaki sposób firma pozyskuje środki na swoją działalność? 
Po drugie - czy Tamiya też dostała wsparcie od UE? A przecież na lokalnym rynku te modele są tanie a po doliczeniu cła nie są droższe, lub nieznacznie od Army.

Po trzecie - biorąc pod uwagę twoją argumentację i różnicę cen, to Arma jest jedyną firmą która nie dostaje dotacji, reszta jest dotowana.

Po czwarte - czyli rozumiem, że upada argument archeologicznej drobiazgowości oraz mitycznych kwitów z dna rowu mariańskiego? Wszystkiemu winne dotacje?

Po piąte - czy naprawdę uważasz, że wyjściem z sytuacji jest pozycjonowanie się jako jedna z najdroższych firm na rynku? Uważasz, że to nam konsumentom i właścicielom firmy zapewni cieszenie się super modelami i dobrą stopą zwrotu w długim terminie? Bardzo w to wątpię. Bo po cichutku zwykli klienci będą wybierać modele równie dobra a znacznie tańsze,  albo totalny szrot za grosze. Nie będzie tutaj żadnej ekskluzywności,  poza marginesem nie istotnym dla zysków firmy. 
 

Jeżeli Ty tutaj wyskoczyłaś z takim argumentem, miał być za dni pare a jest po jednym, to źle się dzieje w państwie duńskim. Obym się mylił.

  • Haha 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, letalin napisał:

Może zbiórka na obrabiarkę dla AH?  😎  

Nie wiem czy to dobry pomysł.

Zaraz zacznie się dyskusja dlaczego taką drogą .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Luljan napisał:

co mnie jako klienta obchodzi

Jesteś niezwyciężony. Chciałeś merytoryczne wyjaśnienie, a jak je dostałeś to cię nie obchodzi.

 

16 minut temu, Luljan napisał:

czy Tamiya też dostała wsparcie od UE?

 

Tamiya zarabia na RC, a modele redukcyjne to był kaprys właściciela i już dawno to oficjalnie pisali.

 

Reasumując, ty nie chcesz wyjaśnień, tylko chcesz płakać nad ceną.

  • Like 7
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wdajecie się z w bzdurną dyskusję z kimś kto nie ma nic do powiedzenia?

Zlejcie jego, jego wpisy i temat się uspokoi, a nawet może wróci do właściwej tematyki.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura to by była, gdybyś o tym, że za drogo napisał jak laskonogi i skończył temat

W dniu 5.06.2023 o 00:51, laskonogi napisał:

cena lekko zaporowa z moje perspektywy ale te boczne koła kuszą :)

Oczywiście tematyka inna, ale głowa chłodniejsza. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kopernik napisał:

Powiedziałbym, że nudno było ... Żadnych emocji dla odwiedzających stoisko. Hurrricane oczywiście można było obejrzeć, dotknąć i tyle. Żadnych upustów cenowych na modele, brak zapowiadanej nowości w 72 ( nawet o tym nie chcieli rozmawiać ).  Atmosfera była jak w polskim filmie 

 

arma_Fotor.jpg

 

Żarty żartami, ale fejków to proszę mi tu nie rozpowszechniać, bo nie każdy był na Babarybie i ktoś może nie zrozumieć dowcipu 😉

Upusty były na wszystkie modele,  np. P.11c 1/48 np. można było kupić za 140 (expert - w sklepie 170) i 120 (Kit - w sklepie 149), podwójny zestaw Cobra+Wildcat z Guadalcanala za 200 (w sklepie 248), Iskrę za 40 (w sklepie 50), Hurka IID i Sea Hurry za 100 (sklep 120), Hayate za 90 (sklep 108), Mustang Horbaczewskiego za 90 (sklep 108)  itp. itd. - i do każdego modelu dawaliśmy bezpłatne detale 3D.

Nowość 1/72 jest widoczna na zdjęciu (stoi na statywie), rozmawialiśmy o niej chętnie i było wielu chętnych do rozmów, i w sobotę, i w niedzielę, bardzo to było fajne. Może trzeba było przemóc nieśmiałość i po prostu podejść do naszego stoiska?

Cennik modeli z Babaryby (ten co stał na naszym stoisku) załączam tu, każdy może sobie porównać ze zwykłymi cenami.

cennik.jpg

Edytowane przez GrzeM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, arhtus napisał:

Ja tak cichcem chciałbym się zapytać. Do tych ramek Hurka od AH co Edek je sprzedaje to też on robił formy w tych super obrabiarkach z unijnych dotacji? 🤔😂

 

Znasz odpowiedź na swoje pytanie. Żeby się czegoś sensownego dowiedzieć, to bym zapytał  za ile Edek kupił ramki Hurka od AH?

Ja nie wiem i dlatego nie powiem. Mam jednak przekonanie graniczące z pewnością, że żadnej dalszej współpracy AH z Eduardem nie będzie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dla mnie to jest bzdura z tymi obrabiarkami itp.. AH przez jakiś czas miała bardziej przyjazną dla klienta strategię cenową.

Przecież spora część modeli w ich ofercie została opracowana już dawno i ja wiem, że inflacja itd.. ale bez przesady. 

Jak dla mnie to doszli w pewnym momencie do wniosku, że jak zaproponują dobry produkt to mogą ustalać poprzeczkę cenową bardzo wysoko, a i tak znajdą popyt na takim poziomie, żeby im się to opłacało, a wiadomo lepiej przerzucić mniej pudełek i zarobić swoje, niż przerzucać tych pudełek więcej, żeby mieć to samo, wolą skupiać się na nowych opracowaniach i sprzedawać nieco mniej, ale drożej. 

Przecież sami przyznali podczas zimowych wyprzedaży, że muszą robić miejsce w magazynach na nowe produkty.

Niestety na tej strategii cierpią ci dla których 200zł to jednak trochę więcej niż 150zł, 100zł to więcej niż 80zł itd.. a AH i tak znajdzie wystarczającą ilość klientów dla których ta różnica nie jest znacząca na tyle, żeby nie kupić modelu na który się czekało (zwłaszcza na zachodzie), a i przy tym aktualnie jest najlepszy na rynku..

Szczerze to mimo moich negatywnych wpisów na temat tych cen AH to jednak ich lubię, na swój sposób😁, no bo robią dobre modele i to  jest jedna z trzech firm aktualnie, która może zaskoczyć mile jakimś długo wyczekiwanym polonikiem, ale mam nadzieję, że z czasem, też ich natknie jakaś refleksja odnośnie tych cen 😆 

PS

Żeby nie było zbyt słodko, mogę się założyć, że marżę ze sprzedaży AH ma ustaloną na sporo większym poziomie niż większość popularnych firm na rynku 😁

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, arhtus napisał:

 

Przecież sami przyznali podczas zimowych wyprzedaży, że muszą robić miejsce w magazynach na nowe produkty.

Te "magazyny" brzmią dumnie. Myślę, że nie zdradzę tajemnicy firmy, bo każdy może się na Ostrobramską przejść i samemu zobaczyć,  ale ich "magazyny" są mniejsze, niż mój pokój dzienny. 

 

33 minuty temu, arhtus napisał:

Sorry ale dla mnie to jest bzdura z tymi obrabiarkami itp.. AH przez jakiś czas miała bardziej przyjazną dla klienta strategię cenową.

😁

 

Oceniasz jako bzdurę, ale  przedstawiłem  jakiś  powód i uzasadnienie różnic w cenie Edka i AH bardziej sensowne od "nieprzyjaznej strategii cenowej", "chciwości", czy nawet inflacji, która też się trochę pewnie dokłada. Taki bardziej obiektywny, niż po prostu klepanie w klawiaturę "od serca".   

 

 

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luljan napisał:

Jeżeli Ty tutaj wyskoczyłaś z takim argumentem, miał być za dni pare a jest po jednym, to źle się dzieje w państwie duńskim. Obym się mylił.

 

Znacznie gorzej się dzieje w państwie irlandzkim. Upierdliwy jesteś niemiłosiernie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, letalin napisał:

 

Znasz odpowiedź na swoje pytanie. Żeby się czegoś sensownego dowiedzieć, to bym zapytał  za ile Edek kupił ramki Hurka od AH?

Ja nie wiem i dlatego nie powiem. Mam jednak przekonanie graniczące z pewnością, że żadnej dalszej współpracy AH z Eduardem nie będzie.  

 

A ja się pytam jak kwestii ekonomii, albo dokładniej prawa  dotknęliśmy  , czy Czechy i Polska to inne systemy gospodarcze , czy my w tej samej Unii jesteśmy . I ta maszyna to dla Eduarda niedozwolona pomoc publiczna była  , czy prawnie dozwolone wsparcie . I co przeszkadzało Armie o taką, czy inną pomoc wystąpić , albo zwyczajnie  nakablować do unijnych instytucji , że jest naruszenie zasad uczciwej  konkurencji , co swoją drogą jest akurat przez Unię mocno pilnowane i dąć Eduardowi po łapach .  A ta biedna Arma na  współpracę z tym złym Eduardem poszła . Toż to sprzeczne z zasadami wszelkiej logiki. 

Nie piszę już o cenie , bo faktycznie szkoda już na to czasu , ale jak ktoś pewne rzeczy dotyka to wypadałoby pociągnąć temat do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, merlin_70 napisał:

I ta maszyna to dla Eduarda niedozwolona pomoc publiczna była  , czy prawnie dozwolone wsparcie . I co przeszkadzało Armie o taką, czy inną pomoc wystąpić , albo zwyczajnie  nakablować do unijnych instytucji , że jest naruszenie zasad uczciwej  konkurencji

 

Wsparcie przedsiębiorstw odbywa się najczęściej z Regionalnych Programów Operacyjnych przygotowywanych przez władze samorządowe regionów. I wyobraź sobie, że władze regionów mają różne wizje i różne programy operacyjne. Przedsiębiorstwa, które mogą uzyskać wsparcie w Poznaniu, czasem nie mogą uzyskać go w Krakowie (bo są inne zasady i inne konkursy). 

 

A tym bardziej różnice zachodzić mogą pomiędzy regionami czeskimi a polskimi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GrzeM napisał:

 

Żarty żartami, ale fejków to proszę mi tu nie rozpowszechniać, bo nie każdy był na Babarybie i ktoś może nie zrozumieć dowcipu 😉

Upusty były na wszystkie modele,  np. P.11c 1/48 np. można było kupić za 140 (expert - w sklepie 170) i 120 (Kit - w sklepie 149), podwójny zestaw Cobra+Wildcat z Guadalcanala za 200 (w sklepie 248), Iskrę za 40 (w sklepie 50), Hurka IID i Sea Hurry za 100 (sklep 120), Hayate za 90 (sklep 108), Mustang Horbaczewskiego za 90 (sklep 108)  itp. itd. - i do każdego modelu dawaliśmy bezpłatne detale 3D.

Nowość 1/72 jest widoczna na zdjęciu (stoi na statywie), rozmawialiśmy o niej chętnie i było wielu chętnych do rozmów, i w sobotę, i w niedzielę, bardzo to było fajne. Może trzeba było przemóc nieśmiałość i po prostu podejść do naszego stoiska?

Cennik modeli z Babaryby (ten co stał na naszym stoisku) załączam tu, każdy może sobie porównać ze zwykłymi cenami.

 

Może faktycznie nie wszyscy załapali, że mój poprzedni post to żart. Wszystkich których wprowadziłem w błąd, przepraszam. Ale jedno muszę wytknąć. Stałem akurat przy stoisku Army,  podszedł Pan pooglądał modele ( te sklejone ) i zapytał wskazując na P-39 z szachownicami " To takie też u nas latały ? Nie wiedziałem." Jeden z dwóch młodych Panów siedzących na stoisku odpowiedział, że skoro jest tu w takich barwach, to tak. I dalej siedzieli ... Gość postał chwilę i nie doczekawszy się czegoś więcej, poszedł sobie. Niby wszystko ok, ale ... Pozdrawiam załogę Army.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy pier....cie, żeby usprawiedliwić AH.

Arma wydała Jaczka bez unijnych dotacji i takich tam, w bardzo przyzwoitych pieniądzach. Sam Jaczek jest na naprawdę świetnym poziomie, ale po jakimś czasie AH za tego Jaczka chce prawie 100% więcej.

Weźcie sobie te swoje tłumaczenia zaimplikujcie gdzieś...

Komuś z AH się objawił zbyt ambitny plan na biznes w pewnym momencie...

 

 

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arhtus napisał:

Arma wydała Jaczka bez unijnych dotacji

Ludzie co z wami jest nie tak? Uczepiliście się tych dotacji jak rzep. Nie ma znaczenia za co Eduard kupił maszyny do form, znaczenie ma to, że MA TE MASZYNY I ROBI SAM FORMY.  To, że kupił z dotacji to tylko dygresja.

Jakby kupił bo dostał od babci to byście się babci czepiali, że ci z AH babcie też mają?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, arhtus said:

Ale Wy pier....cie, żeby usprawiedliwić AH.

No a jak? Już ruszyły argumenty księżycowe, Edkowy dumping, maszyny za darmo tylko doradztwo speców  od Hurka i magiczne kwity zniknęły z agendy. Jaka żałość. Bo ktoś ośmielił się stwierdzić, że jest drogo. Hahahaha, serduszka sobie rozdają uprawiając  zbiorowe lizanie po jajkach. Brrryy, to ja już wole być upierdliwy :) .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z wami ludzie jest?😁  Narzekamy na ceny modeli AH i padają argumenty, że np. taki Eduard dostał dotacje na maszyny i może obniżyć ceny dzięki temu!!!! 

No jak na moje, to coś tu się nie klei.  "Usprawiedliwiacze" cen AH wyciągają jakieś moim zdaniem głupie argumenty, więc jak do tego podejść mają ci co narzekają na ceny ?  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arhtus napisał:

padają argumenty, że np. taki Eduard dostał dotacje na maszyny i może obniżyć ceny dzięki temu!!!! 

Błąd konfirmacji, przyjmujesz do wiadomości tylko te fragmenty które potwierdzają twoją teorię. Eduard może mieć niższe ceny bo ma niższe koszty, a ma niższe koszty bo sam robi formy.

Skąd ma możliwości (maszyny) do robienia form w tym kontekście nie ma znaczenia. Może ukradł, może znalazł, a może mu dziadek dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.