Skocz do zawartości

Art of Trans - modele drukowane


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, BRAVO112 napisał:

... bo pospiech jest potrzebny tylko przy lapaniu pchel...

1 minutę temu, KFS-miniatures napisał:

 

przy jedzeniu ze wspólnej miski również.. 

Jest jeszcze jedna okolicznść w której wskazany jest pośpiech :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xoxsc napisał:

W większej skali zostaje karton 1:33, a tak poza tym takie ibg, arma wyjeb#ne ma na nasze konstrukcje, prototypy, skoro nastawieni są tylko i wyłącznie na rynek eksportowy.

Taaa... a koronnym dowodem na potwierdzenie twoich rewelacji są modele PZL P.11c Army w 1-48 i P.11c IBG w 1-32 :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RogerM napisał:

Taaa... a koronnym dowodem na potwierdzenie twoich rewelacji są modele PZL P.11c Army w 1-48 i P.11c IBG w 1-32 :haha:

P-11c to najbardziej przeruchany temat i wałkowany wcześniej u mirage, ale dalej nie ma PZL Jastrzębia, Wilka, itd

p-11c jest dosłownie wszędzie, nawet w kartonie w kilku wydawnictw i wznawiany dość często i to mogę porównać do passata 1.9tdi, co był najczęściej kupowany  i sprzedawany u handlarzy, a tutaj podobnie.

 

Ciągle robić ten sam model w wielu wersjach, choć ibg najwięcej celuje w 1:72 i dalej nie ma choćby od nich Kobuza w 1:48/32. Straszna lipa skupiać się na jednym samolocie, a pomijać resztę w większych skalach, a to jest dość dziwna polityka wydawnicza u ibg.

 

Co mi po samym P-11c, skoro to nie był jedyny samolot przedwojenny i było wiele konstrukcji,. prototypów ? Chyba, .że jesteś ignorantem i kleisz tylko P-11C i uważasz, że reszta nie jest potrzebna to napisze tylko wielkie xDDD

 

 

PS. Nie bronie autora tych drukowanych modeli, czy jak tam zwał modelopodobnych, ale gdyby ibg, arma na serio podłapały temat  w większych skalach, których po prostu brakuje na rynku to wydawca Art of Trans zniknąłby z rynku raz na zawsze, a nawet by nigdy  nie zaistniał.

Edytowane przez xoxsc
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do xoxsc:

Ile znasz modeli polskich samolotów z okresu dwudziestolecia międzywojennego wydanych przez Arma Hobby w 1-48?

A'propos ignorancji: samolot nazywał się PZL P.11c a nie P-11c lub C.

Edytowane przez RogerM
dodanie kilku słów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xoxsc napisał:

A jastrząb, Wilk, Kobuz jest w 1:48/32? Cały czas pisze o tych skalach,. a nie 1:72 xd

A wiele się nalatało po niebiesiech tych Jastrząbi, Wilków, Łobuzów?

To i za wiele modeli nie ma...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tabelki w Excelu im się spinają. Bo o to chodzi, nie o Twoje marzenia.

A jak chcesz mieć model, którego nikt nie produkuje - to zrób se go sam. Jest na to nawet nazwa - scratchbuilding (pol. samoróbka).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xoxsc napisał:

To najlepiej kleić tylko Hurricane od arma, co nie ?  Klepią ciągle to samo.

Chcesz, to klej. Ja tam mam co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, socjo1 napisał:

Chcesz, to klej. Ja tam mam co robić. 

Ja też.:mrgreen:

IMG20240210171746.jpg

Edytowane przez Xmen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że ta dyskusja byłaby ciekawa, gdyby nie powracała jak bumerang co jakiś czas, z tymi samymi paradnymi argumentami.  Polecam zatem świetne tematu podsumowanie. Niezmiennie

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BRAVO112 napisał:

u Ciebie to jeszcze spokojnie.... 😞 

Ale że co spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, socjo1 napisał:

A wiele się nalatało po niebiesiech tych Jastrząbi, Wilków, Łobuzów?

To i za wiele modeli nie ma...

Wibault 70, Spad 61, Potez XV,  Breguet XIX, Lublin R XIII  trochę sie jednak po polskim niebie nalatały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abtb napisał:

E panie - są  braki. Widzę 104kę ale nie ma OSŁA! :haha:

A zdjęcie kto zrobił?:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, socjo1 napisał:

Karaś, Łoś - to wszystko jest w w 1/72 i w 1/48. 

Po II wojnie Polacy nic nie skonstruowali?

Czesi potrafią promować swoje Avie, Aero  i Letovy produkowane w mikroskopijnych ilościach i mają poklask rodaków . A u nas trzeba pluć i niszczyć na to że ktoś cos robi bo nie wpisuje się to w moje poczucie estetyki.

A'propos Art of Trans...Każdy znajduje swojego klienta. Przy odrobinie modelarskich umiejętności da się zrobić fajny model. I żeby nie było -  dla mnie osobiście Die  Casty czy Kolekcje de Agostini to nie modelarstwo. Ale nikogo nie piętnuję, że to dziadostwo i nijak ma się do oryginału.... lubi? niech się cieszy.... Wydaje na to swoje nie moje fundusze i ma swoją radość a nie moje zniesmaczenie. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MMS napisał:

Czesi potrafią promować swoje Avie, Aero  i Letovy produkowane w mikroskopijnych ilościach i mają poklask rodaków .

 


Zapewniam, że ten wątek to jest bardzo małe miki w porównaniu z dyskusjami w czeskich modelarskich internetach, ilekroć zostanie zapowiedziany/wyjdzie jakiś model ichniej konstrukcji. A już szczególnie, gdy wydawcą jest p. Muzikant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, caughtinthemiddle napisał:

Zapewniam, że ten wątek to jest bardzo małe miki w porównaniu z dyskusjami w czeskich modelarskich internetach, ilekroć zostanie zapowiedziany/wyjdzie jakiś model ichniej konstrukcji. A już szczególnie, gdy wydawcą jest p. Muzikant.

Wiem, czytam regularnie 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, barszczo napisał:

Wiem, czytam regularnie 😂.

Lubisz mocne wrażenia, horrory, filmy gore itd?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo wchodziłem na ten wątek, z ciekawości tematu,później wiedziony ciekawością zamówiłem PZL P24g 1/32 i czekam co z tego wyniknie...Ale do wątku regularnie wracam z nadzieją kolejnego odcinka gównoburzy i tu jestem nieodmiennie za każdym razem zachwycony nową odsłoną:)

Edytowane przez Jaro
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.