Skocz do zawartości

PZL-104 Wilga, Amodel 1:72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Zapraszam wszystkich do kolejnej mojej galerii. Tym razem ukończyłem model Wilgi od Amodel w skali 1:72. Szczerzę mówiąc to nawet nie wiem od czego zacząć i co napisać. Starałem się, ale wymęczył mnie ten model. Jest krzywy tu i tam, ma sporo baboli, ale jest i tego się będę trzymał ;D Malowanie to SP-EBK sprzed kilku lat o ile dobrze się orientuję, a wzorem były zdjęcia na jednym portalu aukcyjnym z samolotami na sprzedaż. Malowany Tamiyą i Gunze. Jest mocno brudny i zmęczony, i to właśnie malowanie sprawiło mi najwięcej frajdy w jego budowie, może dlatego, że się na nim wyżyłem za krzywdy, które mi wyrządził :haha:. Nawet do sesji załapał się mój przedostatni twór SZD-15 Sroka, którego wymodelowałem sam w 3D i wydrukowałem sobie. Niestety SZD-24 Foka nie zdążyła dołączyć ;D
Chyba z grubsza to tyle, teraz zdjęcia.

k8Cyh3B.jpg

 

qRvgsSY.jpg

 

y7pkoBr.jpg

 

Ef1rkHj.jpg

 

gPEdgN4.jpg

 

O7j5dsi.jpg

 

K4u1tkB.jpg

 

j6sf9xj.jpg

 

vTnhdF5.jpg

 

Vx0ZfDT.jpg

 

DzLNxTn.jpg

 

7ketEWc.jpg

 

KwkzGQm.jpg

 

vWDxKSr.jpg


Link do warsztatu:
Warsztat

  • Like 36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest absolutny skandal zrobić ten model w mniej niż pół roku !    :wpier:

jak tam można ?   

 

A tak na poważnie to cholernie Ci zazdroszczę - ja kiedyś rozgrzebałem wersję na pływakach i po roku bezowocnej walki żeby ogarnąć geometrię wrzuciłem ptaszka do pudła i tak już leżakuje dobrych 10 lat  :haha:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, M.A.V. napisał:

to jest absolutny skandal zrobić ten model w mniej niż pół roku !    :wpier:

jak tam można ?   

 

A tak na poważnie to cholernie Ci zazdroszczę - ja kiedyś rozgrzebałem wersję na pływakach i po roku bezowocnej walki żeby ogarnąć geometrię wrzuciłem ptaszka do pudła i tak już leżakuje dobrych 10 lat  :haha:

Hahaha :haha: No bo raczej mi szybko te warsztaty idą :pokoj:
No nie było lekko, ale na półce razem z szybowcem fajnie nawet wygląda :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam. Raz za chęć zmagania się z tworzywem, dwa - za końcowy efekt. Choć widać ślady walki, to filigranowość sylwetki rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

to jest absolutny skandal zrobić ten model w mniej niż pół roku !    :wpier:

jak tam można ?  

Można nawet szybciej :cool: Moją zrobiłem w maks 2 tygodnie :woot:ale to było w 1999 lub 2000 roku zaraz jak sie pojawiła w sklepach. Kosztowała majątek ⚠️Wtedy za 38 zł można było jeszcze Antka z Italeri wyrwać. Lepiłem wtedy bez blach, szpachli i malowałem pędzlem. Kilka lat temu przeszła lekkie odświeżenie i dostosowanie malowania do stanu faktycznego oryginału :)

  Brak opisu.

 

1 godzinę temu, Vieh_san napisał:

No nie było lekko, ale na półce razem z szybowcem fajnie nawet wygląda

Rewelacyjnie zawsze wygląda w takiej konfiguracji :super:

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Zapraszam wszystkich do kolejnej mojej galerii

Generalnie, zaskoczyłeś - nas wszystkich że już :D i wielkie za to :brawo:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Może są pewne niedociągnięcia, ale wszyscy widzą tu też całą masę dociągnięć! No i wspaniałe tempo! Pozdrawiam

 

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywny odbiór, może obejdzie się bez tego psychiatry ;D

Nie robiłem go na wyścigi, ale już nie miałem siły więcej go ciągnąć. Nie mam za bardzo w nawyku rozgrzebywania kilku modeli na raz, a kupka wstydu rośnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznotka z Leszna 😍

Jestem pełen podziwu jak szybko uporałeś się z tą materią.

Kiedyś za czasów beztroskiego dzieciństwa zrobiłem Wilgę z vacu i zmalowałem farbkami plakatowymi. Jakiż wtedy byłem z niej zadowolony 😀.

Dziś na pewno już bym się na to nie porwał. Pozostaje czekać na jakiś normalny materiał wyjściowy i podziwiać szaleńców, którzy mierzą się z tym co jest :super:

Kalki sam robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, burzatg napisał:

Ślicznotka z Leszna 😍

Jestem pełen podziwu jak szybko uporałeś się z tą materią.

Kiedyś za czasów beztroskiego dzieciństwa zrobiłem Wilgę z vacu i zmalowałem farbkami plakatowymi. Jakiż wtedy byłem z niej zadowolony 😀.

Dziś na pewno już bym się na to nie porwał. Pozostaje czekać na jakiś normalny materiał wyjściowy i podziwiać szaleńców, którzy mierzą się z tym co jest :super:

Kalki sam robiłeś?

Dzięki :D Sam zrobiłem tylko kalki do numerów rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

Genialnie wyszła! 

 

 

Teraz proponuję Czaplę 😉 mógłbyś sobie pomóc drukiem 3D w tym projekcie 

Z Czaplą to mam plan całkowicie sobie pomóc drukiem 3D :tancze:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, as646 napisał:

Model piękny. Orginał lata w Lesznie.Prywatny.Żadnych zadrapań ani ookopceń.Wiem bo nią latałem.Po każdym dniu lotnym myta i polerowana

Bo teraz ma takie nówka sztuka malowanko
https://www.jetphotos.com/photo/10742948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.