Skocz do zawartości

Arado 234 B-2, Dragon/Hobby 2000 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam moją ostatnią pracę. Arado 234 w malowaniu z 9./KG 76, F1+MT (WNr.140173). Chyba najciekawsze i najładniejsze malowanie tego samolotu. Model zwaloryzowany blaszką z wnętrzem Edka. Wytrasowałem sporo nowych linii paneli i różnego rodzaju klapek. Przenitowałem. Dorobiłem przewody hamulcowe, przewody w kabinie, linki przy spadochronach silników, pitota, przesunąłem antene pierścieniową, poprawiony celownik. Malowany Vallejo.
Ehhh… nie ukrywam, że budowała dala mi w kość, a na warsztacie w trakcie budowy jest jeszcze jeden. Nie ma szału ze spasowaniem. Połączenie skrzydła-kadłub tragedia. Szkło strasznie spasowane. Napociłem się przy wklejeniu stelaża tablicy razem z przewodami do oszklenia. Wklejałem też podwozie na samym końcu, a nie tak jak instrukcja pokazuje. Też mnie to trochę nerwów kosztowało, ale myślę, że więcej by ich poszło gdybym wkleił za instrukcją i potem to malował. Improwizowałem też z kompasem czy co to to jest na plecach- Peil G6. Dziwi mnie, że producenci czy to kalek czy modelu nie zrobili kalkomanii tego elementu. Jest dosyć charakterystyczny i widoczny. To chyba tyle. Kadr z filmu z okresu jak samolot był testowany przez aliantów

 

Obrazek

 

Zapraszam do galerii.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

I klika strzałów lepszych i gorszych z etapu budowy

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

  • Like 35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twój opis spodziewałem się jakiejś tragedii, a tu piękny ptaszek wyszedł.

Świetnie pomalowany, wyrazy uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny 👍

Do pełni szczęścia brakuje zaznaczenia  nitowania na ramię oszklenia:

deliveryservice_idnasm-aradoar234-b_0007.thumb.jpg.c48ee797136c0f2f40be241afc8f014b.jpg

Moim zdaniem rzecz bardzo charakterystyczna, choć bez kalek (jasne nity HGW?) to zapewne nie najprostsze zadanie

 

Pozdr ww

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze!

 

W dniu 17.04.2024 o 08:43, Xmen napisał:

Gdzie i kiedy będzie można obejrzeć go na żywo?

 

Niestety nigdzie. Model był budowany na zamówienie. 

 

W dniu 17.04.2024 o 13:03, wuwumaster napisał:

Do pełni szczęścia brakuje zaznaczenia  nitowania na ramię oszklenia:

deliveryservice_idnasm-aradoar234-b_0007.thumb.jpg.c48ee797136c0f2f40be241afc8f014b.jpg

Moim zdaniem rzecz bardzo charakterystyczna, choć bez kalek (jasne nity HGW?) to zapewne nie najprostsze zadanie

 

Niestety w modelu nie były one ani zaznaczone, ani nie było kilkomanii. W formie żadnych dodatków też nie dostałem do modelu. W drugim jakiego buduje mam już kalki Peddinghaus-Decals, ale słyszałem że bez szału. Zobaczymy.

 

Tymczasem przesyłam pozdrowienia z lotniska w drodze na urlop :)

 

image.thumb.png.e6c43acec2f6a35d264558e54319a31c.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, panDespota napisał:

Tymczasem przesyłam pozdrowienia z lotniska w drodze na urlop :)

Przechodzę koło tej Jedenastki kilka razy dziennie, daj znać kiedy wracasz to salut wodny i czerwony dywan zorganizujemy :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2024 o 13:03, wuwumaster napisał:

Jest świetny 👍

Do pełni szczęścia brakuje zaznaczenia  nitowania na ramię oszklenia:

deliveryservice_idnasm-aradoar234-b_0007.thumb.jpg.c48ee797136c0f2f40be241afc8f014b.jpg

Moim zdaniem rzecz bardzo charakterystyczna, choć bez kalek (jasne nity HGW?) to zapewne nie najprostsze zadanie

 

Pozdr ww

To nie nity, a wkręty w podkładkach talerzowych. I w realu albo były malowane ,albo pokrywane lepiszczem zabezpieczającym i też malowane.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.