Skocz do zawartości

"Bez spiny" #4 - KV-1 Operacja Barbarossa, Trumpeter 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model z serii "trza wziąć i na szybko zrobić bo miejsca nima". Poszło szybko, ale z podstawką trochę powalczyłem bo nie miałem zbytnio pomysłu, zresztą koncepcja zmieniała się w trakcie pracy kilka razy. Figsy to stary dragon, straszne mydło - obiecałem sobie że się kiedyś nauczę przyzwoicie malować twarze figurek, ale to jeszcze nie jest ten czas :lol: Dlatego zbliżeń na figsy nie będzie :lol:

Tak wyszło:

 

image.thumb.jpeg.b56fa1c5f852767bb7997d68808d9a37.jpeg

 

image.thumb.jpeg.efabc9f923002c6dfd96c0a6466484ef.jpeg

 

image.thumb.jpeg.46a88ad0057491cca7383e7dabf867fe.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f37ac72be4bc2688025f81262be428ac.jpeg

 

image.thumb.jpeg.b75ed6430cc9e84bea0ef01975eeb402.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0783ca68000606bf21829cae6b66cfd0.jpeg

 

image.thumb.jpeg.9e57f033411fc5911b83389c5a878e21.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e8f2cfe71d0cab99652270558408f347.jpeg

 

image.thumb.jpeg.05aa0befa1f3b4a093f674982951ae66.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a5b169eedd76e9ba65717e57982899ee.jpeg

 

image.thumb.jpeg.6e0e6c8f32aa2587fe96c799e0470ad8.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5b197af395e74244a991497a264a08ec.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e4954b1274e8d7f15565a5b5ae08b8b1.jpeg

  • Like 31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Pierwsze zdjęcie to myślałem że pokolorowana oryginalna fotografia. Podoba mi się. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło - zwłaszcza krzaki mi się bardzo podobają. Ogólna koncepcja bardzo atrakcyjna, od razu widać "co się stało się" a i kompozycja ciekawa i w sumie doskonale pokazuje ten czołg ze wszystkich prawie stron.

Gratuluję i pozdrawiam!

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie, takiego poziomu to ja nie osiągnę. Jestem pod wrażeniem. Gratuluję efektu!

Edytowane przez grzesioc
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. Prawdziwy majstersztyk. Wszystko mi się podoba. Będziesz gdzieś pokazywał swoje dzieło? 

 Czy miałeś jakąś inspirację fotograficzną? Pytam ponieważ zastanawiam się czy była możliwa taka konfiguracja ustawienia włazu kierowcy i wieży. Biorąc to na zdrowy rozsądek kierowca otworzył pewnie właz po wjechaniu do tej wody i dopiero wtedy obrócili wieżę, tylko po co ją właśnie obracali? Nie można wykluczyć opcji, że wieżę obróci bo w tej konfiguracji łatwiej załodze było ją opuścić. Ot tak się zastanawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna scenka :super: wykonanie kapitalne :piwo:.  Raczej niemożliwe by było obrócenie wieży do tyłu w tej pozycji pojazdu.  Mógł być otwarty właz a wieża była obrócona w tyl i przesunęła się pod względem swojego ciężaru wink3

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego krzaki? Z "Seafoam"? Autentycznie wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Endrju napisał:

Rewelacja. Prawdziwy majstersztyk. Wszystko mi się podoba. Będziesz gdzieś pokazywał swoje dzieło? 

 Czy miałeś jakąś inspirację fotograficzną? Pytam ponieważ zastanawiam się czy była możliwa taka konfiguracja ustawienia włazu kierowcy i wieży. 

 

Ten otwarty właz to trochę bzdura z mojej strony - wynika to z tego, że pierwotnie wnętrze pojazdu (czy raczej brak wnętrza) zasłaniała figurka, ale jak wspominałem pomysł na podstawkę się zmieniał i ostatecznie żeby zasłonić pustkę zdecydowałem się obrócić wieżę w ten sposób :razz: Ogólnie tak obrócona wieża dodaje też dramatyzmu scence więc przymknąłem oko i zostawiłem to w ten sposób naiwnie licząc że nikt nie zwróci uwagi na bezsensowność takiego ustawienia :lol:  Dlatego załóżmy że było np. tak jak piszesz, lub jak pisze kolega @Adamo722:D  A może załoga sama tak obróciła wieżę żeby ukryć że ich czołg nie ma wnętrza 😉

Dioramka raczej nie będzie nigdzie pokazywana, zresztą prawdopodobnie niedługo i tak zmieni właściciela (brak miejsca).

 

2 godziny temu, WPR napisał:

Z czego krzaki? Z "Seafoam"? Autentycznie wyglądają. 

 

Tak, komosa ciernista lub jak kto woli seafoam. Kilka mniejszych krzewów to żywopłoty od AK, tu i tam sea grass jako kępka suchej trawy.

Edytowane przez halset
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adamo722 napisał:

Raczej niemożliwe by było obrócenie wieży do tyłu w tej pozycji pojazdu

Fakt. :super:

 

5 godzin temu, Adamo722 napisał:

Mógł być otwarty właz a wieża była obrócona w tyl i przesunęła się pod względem swojego ciężaru wink3

I tej wersji się trzymajmy. :piwo:

 

59 minut temu, halset napisał:

Dioramka raczej nie będzie nigdzie pokazywana,

A to szkoda. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, halset napisał:

A może załoga sama tak obróciła wieżę żeby ukryć że ich czołg nie ma wnętrza 😉

 

I ta wersja podoba mi się najbardziej :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że się nie spinasz - taką redukcję stanów magazynowych to ja popieram jak nie wiem co! No jest bajka w każdym elemencie tej dioramy - jakby się tam było. Jak masz jeszcze jakiegoś KW to może zrobisz nadpalony wrak? Bardzo wdzięcznie te czołgi wyglądają jako wraki :) Pierwsze zdjęcie zwala z nóg, jakby kadr z filmu wojennego choć zabrakło klimatu Bundesarchiv

a.jpg.6e75f1c2103aca9934a36c9be13ea34f.jpg

Ale przy Stugu  się poprawiłeś, więc wybaczam 😛

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Robię modele, z pudła i bez żadnej spiny.  Niemcy poszli sobie i zostali bez winy. Wyciągam z szafy modele, by zrobić sobie miejsca w domu...cicho jestem modelarz halset i nie powiem to nikomu.

 

Prowadzę ukrycie, szybkie swoje warsztaty, kurde czegoś brakuje mi tu na czołgu..aha to za olejonej szmaty. Taw, za to podkręca piłeczkę...rusek trzyma sobie buteleczkę.

 

Jestem tankista, daj popatrzeć na twarze figurek z bliska...😂

 

Jestem Taw i lubię przerabiać, te czarno białe zdjęcia...myk myk photoshop i są magiczne zaklęcia🤣

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.05.2024 o 20:40, halset napisał:

 

Wszystko zostało już powiedziane , więc nie będę nikogo naśladował. Pozostało tylko pytanie ....  . Kolejna super  dioramka , masz do nich dobrą ręke , pozostało tylko podglądać i zazdrościć zdolności

Jak on to zrobił !?!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna praca, pomysł , wykonanie. Przyłączam się do zachwytów kolegów i pozytywnego zazdraszaczania skila. :)

Moją uwagę przykuł tylko jeden szczegół, który wywołuje u mnie zgrzyt ( ale maleńki). Ślady i stopień uklepania podłoża za czołgiem sugeruje, raczej często uczęszczaną drogę. Tu natomiast przy takim incydencie mielibyśmy raczej do czynienia z przyciśniętymi do gleby krzakami i trawą, a nie "wyjeżdżonym śladem". Wydaje mi się, że to odcięcie jest zbyt mocne. 

Ale to takie moje gadanie. Powtórzę - Piękna praca :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.