Skocz do zawartości

SBD-3, 1:72 Flyhawk


kelly9mm

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod ogromnym wrażeniem twojej pracy, dla mnie genialna robota. Wielkie wielkie brawa. Patrzę na każdy fragment modelu i wszystko jest tak zrobione, z takim wyczuciem, tak naturalnie, a figurki w tej skali, żeby każdy pas, klamrę, przewód było widać i kolor, odcienie, momentami miałem wrażenie, że to 1/32 i tak, raz upewniłem się, że patrzę jednak na 1/72.

Tak zrobiłeś nitowanie i cieniowanie na kadłubie że długimi minutami przyglądając się, miałem wrażenie, jakbym patrzył na blachy zrobione na zakładkę. Jak widzisz jestem pod, jeszcze raz powtórzę, ogromnym wrażeniem. Gratuluję

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, panDespota napisał:

Ładnie pomalowany no i klimatyczna scenka. Pierwsze zdjęcie mi się bardzo podoba. Co to za podstawka?

Dzięki. Podstawka od Eureka XXL

 

37 minut temu, jarek38 napisał:

Jestem pod ogromnym wrażeniem twojej pracy, dla mnie genialna robota. Wielkie wielkie brawa. Patrzę na każdy fragment modelu i wszystko jest tak zrobione, z takim wyczuciem, tak naturalnie, a figurki w tej skali, żeby każdy pas, klamrę, przewód było widać i kolor, odcienie, momentami miałem wrażenie, że to 1/32 i tak, raz upewniłem się, że patrzę jednak na 1/72.

Tak zrobiłeś nitowanie i cieniowanie na kadłubie że długimi minutami przyglądając się, miałem wrażenie, jakbym patrzył na blachy zrobione na zakładkę. Jak widzisz jestem pod, jeszcze raz powtórzę, ogromnym wrażeniem. Gratuluję

Dziękuję bardzo. Muszę przyznać, że wypukłe nity na modelu okazały się być bardzo wdzięczne w „obróbce”

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ja tutaj zaglądałem.:hmmm:

Widzi człowiek coś takiego i zaczyna się zastanawiać  "co ja tutaj robię".:benc:

Super robota:super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek d napisał:

No chwilę człowieka nie ma  i zaraz pojawia się super model. Brawo.

Z tym super to bez  przesady, ale dzięki za miłe słowo :)
 

18 minut temu, RogerM napisał:

Bardzo ładny, fajnie zmęczony i cała scenka z figurkami extra :brawo:

Wielkie dzięki!
 

12 minut temu, Dzejo napisał:

fantastyczny pod każdym względem,,, zdetalowania, malowania, kompozycji scenki

SUPER PRACA !!!

Dzięki, cała przyjemność po mojej stronie. 
 

11 minut temu, Xmen napisał:

I po co ja tutaj zaglądałem.:hmmm:

Widzi człowiek coś takiego i zaczyna się zastanawiać  "co ja tutaj robię".:benc:

Super robota:super:

I kto to mówi? Czekam z niecierpliwością na Twój kolejny projekt :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, jedna z lepszych 72-jk jakie ostatnio widziałem w ogóle!!!!!

 

A figurki jak w 35 i to bardzo dobrej... Co to za firma?

 

Czy możesz podzielić się wrażeniami z obróbki i wpasowania silnika z FPW? Utwardzałeś go światłem UV przed obcinaniem? jak z oczyszczeniem ze słupków doprowadzających żywicę, montażem  i malowaniem?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek K, @mysiek13, @mig - dzięki za miłe słowa :piwo:.

 

3 godziny temu, mysiek13 napisał:

A figurki jak w 35 i to bardzo dobrej... Co to za firma?

 

Czy możesz podzielić się wrażeniami z obróbki i wpasowania silnika z FPW? Utwardzałeś go światłem UV przed obcinaniem? jak z oczyszczeniem ze słupków doprowadzających żywicę, montażem  i malowaniem?

Figurki pochodzą z takiej oto manufaktury: https://reedoak.com/

 

Co do silnika to:

  1. Piękny wydruk z drobnymi detalami, nie było problemu z oczyszczeniem go ze słupków, nic się przy okazji nie połamało i nie pokruszyło
  2. Nie utwardzałem go UV, nie widziałem takiej konieczności
  3. Oryginalny montaż silnik/kadłub wykonywany był w zasadzie tuż za cylindrami i taką też część silnika FPW wyrzuciłem za burtę, żeby nie rzeźbić w samym kadłubie (szczególnie przy zamkniętych pokrywach). Silnik wpasował się pod pokrywy idealnie, bez potrzeby piłowania go na obwodzie. Nie korzystałem z dostarczonej piasty śmigła, użyłem pudełkowego rozwiązania (szczególnie, że i tak jest zakryta kołpakiem).
  4. Malowanie rutynowe, chociaż zdobienie przewodów grubości nitki wymagało anielskiej cierpliwości :D

W sumie fajny gadżet, chętnie powtórzę doświadczenie.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bajka! - będzie kolejny wzorzec klasy "0" z Twojej "stajni". W swoim SBD-3 zauważyłem także nad-delikatność niektórych części, jak przy tym wygląda spasowanie?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.