Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2021 o 23:37, Matt napisał:

Hej,

 

poszukuję dobrego, łatwego w konstrukcji (jestem początkującym) modelu HMMWV, polecicie jakiś model tego pojazdu? :)

 

Pozdrawiam,

Matt

Cześć, jeżeli na początek ma być lekko, łatwo i przyjemnie, a do tego poprawnie to masz do wyboru dwa modele TAMIYA: M1025 i M1026 z wyrzutnią pocisków TOW. Z tych dwóch M1025 jest prostszy (mam na myśli zabudowę uzbrojenia na dachu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PioBan napisał:

Nie da się bo to nie jest ISU tylko SU-152, wóz na zupełnie innym podwoziu.

Natomiast ISU-152  do 150 zł to chyba tylko ze Zvezdy:

https://www.mojehobby.pl/products/ISU-152-Soviet-self-propelled-gun.html

 

Chyba, że chcesz zrobić "polskiego" z Muzeum w Drzonowie.  

1260369612_DziaosamobieneSU-152-LMW103.thumb.JPG.87a45eec1b0aec4688ba20e069f8687d.JPG

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 22:53, Krzysiek12 napisał:

Z tego zestawu da się zrobić polskiego Isu?

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-SU-152-Tank-Late.html

Jak nie to jaki inny zestaw wybrać do 150zł

Czasami- można upolować ana OLX lub Allegro -ISU firmy Dragon lub Cyberhobby

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców zestawów do budowy modeli Shermanów. Który zestaw będzie lepszy żeby zbudować model Sherman IIA z 1 Dywizji Pancernej używanych pod koniec wojny jak na przykład ten na załączonym zdjęciu:
- Italeri 6568
- Dragon 6083

Sherman IIA (M4A1 76 mm) /Archiwum Tomasza Basarabowicza

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, martinello napisał:

Potwierdzam, na dzień dzisiejszy najlepsza opcja to miks tych dwu modeli.

Bo niestety nie słyszałem żeby ktoś w końcu wydał dobry model tej wersji.

A model  Shermana M4A1.76 z  Asuka Models 35-047,  się nie nadaje  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bigmodel napisał:

A model  Shermana M4A1.76 z  Asuka Models 35-047,  się nie nadaje  ? 

Oczywiście, że się nadaje. Model widziałem tylko na w necie. Ale przy tej cenie założyłem (być może niesłusznie) że będzie to najlepszy wariant przy czym nie jestem pewien czy na moje umiejętności warto wydać prawie dwa razy więcej kasy ale może muszę do tego dojrzeć. 

 

54 minuty temu, martinello napisał:

Potwierdzam, na dzień dzisiejszy najlepsza opcja to miks tych dwu modeli.

Bo niestety nie słyszałem żeby ktoś w końcu wydał dobry model tej wersji.

 

Gdybym się zdecydował na wariant ekonomiczny to czy podpowiedziałbyś co w zestawie Dragona oprócz lufy, gąsienic i lin było by wskazane wymienić lub poprawić?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Endrju napisał:

Oczywiście, że się nadaje. Model widziałem tylko na w necie. Ale przy tej cenie założyłem (być może niesłusznie) że będzie to najlepszy wariant przy czym nie jestem pewien czy na moje umiejętności warto wydać prawie dwa razy więcej kasy ale może muszę do tego dojrzeć.

Gdybym się zdecydował na wariant ekonomiczny to czy podpowiedziałbyś co w zestawie Dragona oprócz lufy, gąsienic i lin było by wskazane wymienić lub poprawić?

Moim zdaniem nie opłaca się kombinować..Bierzesz Asukę i masz komplet,a tak czeka Cię łączenie 2 modeli +dodatki=cena wyższa n iż za gotowca (Asukę).Ale zrobisz jak chcesz..Po co sobie utrudniać życie?:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem też przekonany czy w modelu Asuka jest prawidłowy wlot powietrza do silnika. Wg mnie (a opieram się na przeczuciach a nie na faktach) powinien być późny wlot "w piramdkę"...

38 minut temu, Endrju napisał:

Gdybym się zdecydował na wariant ekonomiczny to czy podpowiedziałbyś co w zestawie Dragona oprócz lufy, gąsienic i lin było by wskazane wymienić lub poprawić?

Ja wymieniłem w modelu Dragona górę kadłuba i osłonę przekładni na italerkę - to jest minimum. Lufa akurat jest w porządku - chyba miałeś napisać Italeri zamiast Dragon :)

17 minut temu, piotrkur napisał:

Moim zdaniem nie opłaca się kombinować..Bierzesz Asukę i masz komplet,a tak czeka Cię łączenie 2 modeli +dodatki=cena wyższa n iż za gotowca (Asukę).Ale zrobisz jak chcesz..Po co sobie utrudniać życie?:hmmm:

Niby tak, ale...

Komplet to dość ogólne stwierdzenie. Do skompletowania modelu czołgu ze zdjęcia potrzeba jeszcze co najmniej :

- traki na dopancerzenie (prawie 100 ogniw najczęściej różnych typów)

- koła na zapasy

- skrzynki amunicyjne na tył kadłuba

i być może coś jeszcze *) 😉 - bo o kołach i gąsienicach się w tej chwili nie wypowiem

 

*) nie wiem kto produkuje sztandary dywizji w skali 1:35 :)

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotrkur napisał:

Moim zdaniem nie opłaca się kombinować..Bierzesz Asukę i masz komplet,a tak czeka Cię łączenie 2 modeli +dodatki=cena wyższa n iż za gotowca (Asukę).Ale zrobisz jak chcesz..Po co sobie utrudniać życie?:hmmm:

 Szermanowym purystą nie jestem, więc napiszę tak: ważne jest to na czym Ci zależy , oglądnąłem ta Asukę cena średnia(200 stówy) , ale z takich podstawowych rzeczy do wymiany  jak dla mnie to lufa działa i lufy km-ów, dodatkowo gąsienice to gumiaki rzecz raczej kiepska ,są co prawda tacy (Damianos) którzy kupują czołgi tylko z gumowcami, dodatkowo zestaw blaszek, bo trzeba przyznać że te wszystkie zestawowe uchwyty ,osłony reflektorów  wyglądają jak wykonane z pancernego płaskownika, dodatkowo kalki z tego co widziałem to w Asuce polski nie ma trzeba dokupić. Pod tym względem dragonowy  wygląda lepiej bo i gąsienice ogniwkowe i polskie kalki konieczne do dokupienia lufy i blaszki oraz jak to już napisał Martinello gąsienice i kółka na zapas  oraz różne inne " graty i szpeje" bez których nie może się obejść żaden aliancki pojazd. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jest trochę zdjęć ,,defiladowych'' M4A1 76mm. To prezentowane z 2 pułku. Do uwag kolegów dołączę jeszcze rodzaj wózków. Na tym prezentowanym powyżej zdjęciu tego nie widać.  Asuka wydała model z wózkami z uniesionym ramieniem rolki. Natomiast mogły być z prostym ramieniem i to dodatkowy koszt. Przychylam się do zdania, że mix Italeri i Dragona jest najlepszym rozwiązaniem. 

Pozdrawiam

Andrzej

Photo0103.jpg

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona z rolką podtrzymującą gąsienice były dwojakiego rodzaju. Płaskie i lekko uniesione. Na zdjęciach, które zamieściłem są te płaskie. Oba rodzaje znajdziesz w tych dwóch zestawach a w Asuce na pudle widzę te uniesione a nie wiem co za tę cenę znajduje się w środku.

Pozdrawiam

Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A jak do tego celu (polski Sherman IIA) ma się  tamiyowski Super Sherman M1 (izraelski)?

Na pewno owalny właz ładowniczego trzeba zastąpić większym, okrągłym, z dwoma pokrywami (w tę stronę dość łatwo,  odwrotnie już gorzej).

Ale coś jeszcze?

 

Pozdrawiam,  Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.