Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kolorem pojazdu ze zdjęcia.
Pojazd należy do 1 Kanadyjskiej Dywizji Piechoty. Zdjęcie zrobione na Sycylii 1943 roku.  Z tego co wyczytałem do ta Dywizja została przetransportowana wprost ze Szkocji stąd pojazd powinien być pomalowany Khaki Green. Jednak w numerze 165 Wydawnictwa Militaria ten pojazd na barwnej planszy jest przedstawiony w kolorze Light Stone Sand.

Ktoś podejmie się interpretacji?
1.jpg.17f26a3918f40ead2dc5b74127715f28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat u nas mocno niszowy. Może trzeba zapytać na forach brytyjskich albo za oceanicznych.  Gdybym ja miał sam decyzję podejmować to kierował bym się raczej własną logiką a nie barwną planszą z Militariów. Ewentualnie można spróbować sprawdzić w źródłach z których korzystał autor (autorzy). 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianosPL napisał:

Mam pytanie jakim kolorem malowano te czołgi? Wiem ze olive drab tyle ze jest roznego rodzaju

[Girls und Panzer der Film] Medium Tank M3 Lee TEAM Usagisan `Move Version Desu !` (Plastic model) Item picture1

Interesuja mnie farby italeri.

ITALERI Acrylic 4315AP Flat Olive Drab 20ml - Passion 132

ITALERI Acrylic 4728AP Flat Olive Drab US Army 20ml - Passion 132

Akrylmaling Flat Olive Drab Ana 613 Italeri 4842AP - 20 ml - Gamezone.no

Z tego co przedstawiłeś z tych farb wyraźne będzie to ten środkowy Opisany jako US Army te dwa pozostałe są do malowania samolotów czyli USAAF/USAF . Tyle A odnośnie tych hitlerowskich tanków to wszystkie były malowane w fabryce kolorem bazowym czyli tym tam Dunkelgelb aczy Dunkeltan a dopiero na froncie były nakładane pozostałe kolory kamuflażu. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 21:33, DamianosPL napisał:

Mam pytanie jakim kolorem malowano te czołgi? Wiem ze olive drab tyle ze jest roznego rodzaju

 

Interesuja mnie farby italeri.

 

M-3 Lee były malowane tym samym kolorem co  Shermany polecam podkład bidacy jednocześnie kolorem bazowym

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/1/7/9/4235_rd.jpg

Myślę, że planujesz osiągnąć taki efekt

 

Kolor bazowy mieszasz z białym i rozjaśniasz górne i wystające powierzchnie.

W dniu 20.11.2021 o 21:38, DamianosPL napisał:

A tak przy okazji Hetzera malowano Panzer Yellow?

 

 

 

Podobnie w przypadku Hetzera: 

AK interactive AK interactive Dunkelgelb Ral 7028 Dark Yellow Surface Primer 3rd generation - 100ml - AK11245

 

Rozjaśnianie dodanym białym

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 23:26, robertmodelarz napisał:

M-3 Lee były malowane tym samym kolorem co  Shermany polecam podkład bidacy jednocześnie kolorem bazowym

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/1/7/9/4235_rd.jpg

Myślę, że planujesz osiągnąć taki efekt

AK Interactive AK-131 Zestaw OLIVE DRAB MODULATION - AFV SERIES - Zestawy  farb - AK Interactive - Farby modelarskie - Sklep Modelarski Agtom

Kolor bazowy mieszasz z białym i rozjaśniasz górne i wystające powierzchnie.

Podobnie w przypadku Hetzera: 

AK interactive AK interactive Dunkelgelb Ral 7028 Dark Yellow Surface Primer 3rd generation - 100ml - AK11245

image.jpeg.2d1a8d3bb2b18cb2d5fdce0198e62ecd.jpeg

Rozjaśnianie dodanym białym

AK-552-GERMAN-DUNKELGELB-UV-01_86a20c57-5a6c-40e6-a2f8-e2b1d4688f42_1200x1200.jpg?v=1537627322

A te podkłady od AK dobre są chodzi o 3 generację?

W jakiej proporcji to rozcienczac i jakie cisnienie.

Mam dysze tylko 0.3 niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szybkie pytanko - z jakiego modelu najłatwiej zrobić indyjskiego T-90, o takiego:

India Shows Footage of T-90 Tank Attack Maneuvers

Indyjski T-90S trumpetera ( https://www.mojehobby.pl/products/Indian-T-90S-MBT.html  ) odpada, bo ma odlewaną wieżę...

 

Może ten -> https://www.mojehobby.pl/products/Russian-T-90SA-MBT.html

Niby Algierski, ale chyba bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, martinello napisał:

Cześć

Szybkie pytanko - z jakiego modelu najłatwiej zrobić indyjskiego T-90, o takiego:

India Shows Footage of T-90 Tank Attack Maneuvers

Indyjski T-90S trumpetera ( https://www.mojehobby.pl/products/Indian-T-90S-MBT.html  ) odpada, bo ma odlewaną wieżę...

 

Może ten -> https://www.mojehobby.pl/products/Russian-T-90SA-MBT.html

Niby Algierski, ale chyba bardziej pasuje.

Spawana wieża jest OK, trochę inny jest układ wyrzutni granatów dymnych. Indianin ma tylko lemiesz do samookopywania nie ma mocowań trału na przodzie kadłuba.  To chyba najłatwiejsza przeróbka - spoko dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianosPL napisał:

A te podkłady od AK dobre są chodzi o 3 generację?

W jakiej proporcji to rozcienczac i jakie cisnienie.

Mam dysze tylko 0.3 niestety.

Dobre są -można malować bardzo cienkimi warstwami.  Rozcieńczyć ok 60 % farba, thiner 40% -ciśnienie w okolicach 1bar (12-14PSI). zobacz jak kryje. Możesz malować techniką black and white lub color modulation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 14:36, Maciej R napisał:

Zastanawiam się nad kolorem pojazdu ze zdjęcia.
Pojazd należy do 1 Kanadyjskiej Dywizji Piechoty. Zdjęcie zrobione na Sycylii 1943 roku.  Z tego co wyczytałem do ta Dywizja została przetransportowana wprost ze Szkocji stąd pojazd powinien być pomalowany Khaki Green. Jednak w numerze 165 Wydawnictwa Militaria ten pojazd na barwnej planszy jest przedstawiony w kolorze Light Stone Sand.

Ktoś podejmie się interpretacji?
1.jpg.17f26a3918f40ead2dc5b74127715f28.jpg

To brytyjski pojazd:

Ammo of MIG Farba akrylowa British 1944-45 Olive Drab - SSC 15 - 17ml

Numer katalogowy: A.MIG-0112

ammo-of-mig-farba-scc-15-british-1944-45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie kończę (?) mojego T-90 ms z trumpetera, robię go z pudła, bez brudzenia na prezent i została mi metalowa lufa i gąski friula. Więc trzeba do tych dodatków dokupić model, a że z definicji nie chce radzieckiego, to muszę kombinować z użytkownikiem indyjskim,  algierskim lub kuwejckim..

A to indyjskie malowanie ze zdjęcia jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Potrzebuję kolorów polskich Leopardów 2A5.

Kamuflaż to kolory Nato?

Słyszałem, że wanna i koła są w jakimś niemieckim kolorze.

Hataka Greyish Sand, Hataka Greyish Green i jakiś NATO Black. Wanna i koła NATO Green.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Potrzebuję kolorów polskich Leopardów 2A5.

Kamuflaż to kolory Nato?

Słyszałem, że wanna i koła są w jakimś niemieckim kolorze.

 

Czołgi Leopard 2A5 na pierwszych ćwiczeniach poligonowych - przemysł obronny

 

Żeby zróżnicować zielony kolor kół i wanny proponuję siknąć je Tamiya XF-67 Nato Green. Góra zielony tak jak napisano powyżej  Hataka Greyish Green

Tamiya Farba Akrylowa - Xf67 Nato Green Matt / 10Ml Tamiya 81767 - Ceny i  opinie - Ceneo.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Żeby zróżnicować zielony kolor kół i wanny proponuję siknąć je Tamiya XF-67 Nato Green. Góra zielony tak jak napisano powyżej  Hataka Greyish Green

Tamiya Farba Akrylowa - Xf67 Nato Green Matt / 10Ml Tamiya 81767 - Ceny i  opinie - Ceneo.pl

 

Akurat mam w składziku Nato Green od Hataki, także to jego użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Żeby zróżnicować zielony kolor kół i wanny proponuję siknąć je Tamiya XF-67 Nato Green. Góra zielony tak jak napisano powyżej  Hataka Greyish Green

Tamiya Farba Akrylowa - Xf67 Nato Green Matt / 10Ml Tamiya 81767 - Ceny i  opinie - Ceneo.pl

 

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Akurat mam w składziku Nato Green od Hataki, także to jego użyję.

 

Zauważ, że Naczelny Podpowiadacz Forum rekomenduje farbę Tamiya nie Hataka.

Może nie zadziałać. :haha:

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, buduję obecnie Panterę z wnętrzem z '45 roku i aktualnie jestem na etapie przygotowań do malowania amunicji. Wiem, że pod koniec wojny, Niemcy odeszli od mosiężnych łusek na rzecz stalowych. Pytanie - na jaki kolor malowano te łuski (o ile malowano). 

Druga kwestia... Widziałem na zdjęciach, że Sprgr. 42 miały pocisk pomalowany na zielono- czy tak było w rzeczywistości i czy jest gdzieś informacja o tym jaki to dokładnie był kolor ?

@meser262czy istniały jakieś rozkazy dotyczące tej kwestii? 

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Poprzednia prośba zyskała odpowiedź, więc proszę ponownie. Udało mi się nabyć oryginalne zdjęcie wykonane przez Niemców w Kaletach. Widać jak poprzednio komisariat Straży Granicznej a pytam o pojazd na zdjęciu. Ktoś, kto się zna na niemieckich może odpowie.

Pozdrawiam

Andrzej

Kalety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, eLCe napisał:

Cześć wszystkim, buduję obecnie Panterę z wnętrzem z '45 roku i aktualnie jestem na etapie przygotowań do malowania amunicji. Wiem, że pod koniec wojny, Niemcy odeszli od mosiężnych łusek na rzecz stalowych. Pytanie - na jaki kolor malowano te łuski (o ile malowano). 

Druga kwestia... Widziałem na zdjęciach, że Sprgr. 42 miały pocisk pomalowany na zielono- czy tak było w rzeczywistości i czy jest gdzieś informacja o tym jaki to dokładnie był kolor ?

@meser262czy istniały jakieś rozkazy dotyczące tej kwestii? 

Nie była to farba a lakier antykorozyjny.Coś jak na amunicji do kałacha.Starej w stalowych łuskach.Rozmieszaj zielony kolor z clearem połyskiem lub półmatem i pomaluj sobie ta mieszanką łuski .Malując je na szaro stalowy kolor uprzednio.Wybór farb lezy w twoim guście.Zrób  łosz albo z aerografu.Gęściej zapodaj przy  kryzie i miejscu scalenia łuski z pociskiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.