Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, bulik58 napisał:

Przypomina mi tego , choc wyglada na inna wersje , ale sprawdz na stronie 

kfz.der wehrmacht.de

Horch 830 R Kübelwagen

zdjecie zaloczono tylko dla celow dyskusyjnych.

Dzięki,

Rzeczywiście wygląda na inną wersję. Wysłałem pytanie na tę stronę. Germaniec wie najlepiej to może napisze.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Poprzednia prośba zyskała odpowiedź, więc proszę ponownie. Udało mi się nabyć oryginalne zdjęcie wykonane przez Niemców w Kaletach. Widać jak poprzednio komisariat Straży Granicznej a pytam o pojazd na zdjęciu. Ktoś, kto się zna na niemieckich może odpowie.

Pozdrawiam

Andrzej

Kalety.jpg

Sprawdż taki pojazd Skoda 952

Edytowane przez Monthy
brak tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Monthy napisał:

Sprawdż taki pojazd Skoda 952

Dzięki, sprawdziłem. Ten pojazd na zdjęciu nie ma drzwi i ma jakby przedłużony tył. Na stronie kfz wehrmacht znalazłem Stoewera, który też jest podobny, ale czekam na odpowiedź od właściciela strony.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :)

Nadal nie wiem co zrobić z moim T-80U z RPG. Koreański wymaga przeróbek co najmniej kosza. Szukam prostszej drogi...

Czy taki cypryjski T-80 wygląda na standardową (pudełkową) konfigurację ?

https://gehobbies.gr/en/decals/8663-t-80u-cypriot-national-guard-1-35.html

 

Wygląda, że nie ma urządzenia do pokonywania przeszkód wodnych (bo skąd rzeki na Cyprze 😉 ) za to też ma nietypowe kosze...

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w trakcie sklejania mojego pierwszego po 10 latach modelu plastikowego PzKpfw III Ausf. L firmy Tamiya (konkretnie Tamiya 35215). Jako dzieciak sklejałem modele samolotów w skali 1:72. Teraz moje zainteresowania skierowane są na pojazdy pancerne II wojny światowej. Chciałbym podejść do tematu nieco bardziej na serio, choć na pewno (przynajmniej na razie) nie aż tak bardzo jak większość z Was to czyni.     

Z trochę nietypowym pytaniem zwracam się do Was, a mianowicie – jakie inne farby akrylowe oprócz znanych mi z ofert sklepów internetowych Hataka (seria niebieska) oraz Vallejo Model Color polecacie do malowania pędzlem?

Co sądzicie np. o malowaniu pędzlem takimi akrylami jak Tamiya czy LifeColor?

Teoretycznie ponoć wszystkie farby nadają się do malowania zarówno za pomocą pędzla jak i aerografu? Na czym więc polega „szczególność” niebieskiej Hataki czy Vallejo Model Color?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Ja do pędzla używam AK i Vallejo chociaż lepiej mi się maluję AK. Hataka serii blue jest przystosowana do pędzla a red do aerografu chociaż można malować pędzlem serią red ale będzie trudniej ich może nie wyjść. Co do Tamiyi i Life Color się nie wypowiem bo i nie używam. Natomiast Skalę 1:35 lepiej malować aerografem albo sprayem bo  pędzlem będzie ciężko. 

Pozdrawiam 

Stanisław 

Edytowane przez MajorStachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vancou97 napisał:

Witam!

Jestem w trakcie sklejania mojego pierwszego po 10 latach modelu plastikowego PzKpfw III Ausf. L firmy Tamiya (konkretnie Tamiya 35215). Jako dzieciak sklejałem modele samolotów w skali 1:72. Teraz moje zainteresowania skierowane są na pojazdy pancerne II wojny światowej. Chciałbym podejść do tematu nieco bardziej na serio, choć na pewno (przynajmniej na razie) nie aż tak bardzo jak większość z Was to czyni.     

Z trochę nietypowym pytaniem zwracam się do Was, a mianowicie – jakie inne farby akrylowe oprócz znanych mi z ofert sklepów internetowych Hataka (seria niebieska) oraz Vallejo Model Color polecacie do malowania pędzlem?

Co sądzicie np. o malowaniu pędzlem takimi akrylami jak Tamiya czy LifeColor?

Teoretycznie ponoć wszystkie farby nadają się do malowania zarówno za pomocą pędzla jak i aerografu? Na czym więc polega „szczególność” niebieskiej Hataki czy Vallejo Model Color?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.  

Spróbuj HATAKA BLUE

tu masz recenzję:

https://www.kfs-miniatures.com/hataka-blue-line/

big_bs94-web.jpg?lm=1616303758

https://www.armahobby.pl/htk-bs94-late-ww2-german-afv-paint-set-blue-line.html

MrHobby (Gunze) seria H

https://mrhobby.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianosPL napisał:

Jaka jest róznica Stug III Ausf.G  a Ausf.F? 

Kolosalna!

Między nimi była jeszcze wersja F8 - tak dla porządku :roll:.

 

Prawa strona wersji ausf.F - produkcja sierpień/wrzesień 1942 roku - końcowa produkcja wersji ausf.F.1244315110_meser262@ausf.F-produkcja08-091942.thumb.jpg.fa3812e46460440b8a331196a54c8b37.jpg

 

j/w lewa strona1881097223_meser262@ausf.F-produkcja08-091942-lewastrona.thumb.jpg.64c7a8da3fdc68e48dfeaa390fc8bf8c.jpg

 

Prawa strona wersji ausf.G - produkcja grudzień 1942 roku - początkowa produkcja ausf.G.2133240007_meser262@ausf.G-produkcja-121942.thumb.jpg.34489908d1b7fa546df019e7c802745a.jpg

 

j/w lewa strona708769437_meser262@ausf.G-produkcja-121942-lewastrona.thumb.jpg.952b3e3ab0d63e4edf3a7254dfe8d474.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez meser262
literówka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meser262 napisał:

Kolosalna!

Między nimi była jeszcze wersja F8 - tak dla porządku :roll:.

 

Prawa strona wersji ausf.F - produkcja sierpień/wrzesień 1942 roku - końcowa produkcja wersji ausf.F.1244315110_meser262@ausf.F-produkcja08-091942.thumb.jpg.fa3812e46460440b8a331196a54c8b37.jpg

 

j/w lewa strona1881097223_meser262@ausf.F-produkcja08-091942-lewastrona.thumb.jpg.64c7a8da3fdc68e48dfeaa390fc8bf8c.jpg

 

Prawa strona wersji ausf.G - produkcja grudzień 1942 roku - początkowa produkcja ausf.G.2133240007_meser262@ausf.G-produkcja-121942.thumb.jpg.34489908d1b7fa546df019e7c802745a.jpg

 

j/w lewa strona708769437_meser262@ausf.G-produkcja-121942-lewastrona.thumb.jpg.952b3e3ab0d63e4edf3a7254dfe8d474.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Dziękuje bardzo za informacje to bede polował na Ausf F bo widze ze od groma zmian i nie posiada wersja G tych skrzyn na bokach i  tylne koła są też inne.

Pozdrawiam

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianosPL napisał:

Dziękuje bardzo za informacje to bede polował na Ausf F bo widze ze od groma zmian i nie posiada wersja G tych skrzyn na bokach i  tylne koła są też inne.

Pozdrawiam

Jeżeli ciśniesz Girls un Panzer to zwrócę tylko uwagę, że ichni StuG chociaż co do zasady jest StuGiem Ausf.F, to pokrywy silnika ma jednoczęściowe z Ausf.F/8, więc najlepiej byłoby kupić  zestaw Dragon 6756, ponieważ Dragon daje ci w nim klapy z F/8 wśród "zbędnych" części - jeżeli chcesz się silić na pełną dokładność rzecz jasna. Dragonowe zestawy Ausf.F/8 zdecydowanie trudniej doprowadzić do Ausf.F - o ile to w ogóle możliwe. Może musiałbyś jedynie wymienić lufę na krótszą, bo w GuP mają CHYBA (nie jestem pewien, na diagramach poniżej Asuf.F ma L43, a Ausf.F/8 L48, przejrzyj fotki obu wersji w necie i sam oceń, która długość pasuje do anime) L43 a akurat ten Dragon ma L48 - są powszechnie dostępne, więc to najmniejszy problem.

gFkWntE.png

Edytowane przez AchtungCancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AchtungCancer napisał:

Jeżeli ciśniesz Girls un Panzer to zwrócę tylko uwagę, że ichni StuG chociaż co do zasady jest StuGiem Ausf.F, to pokrywy silnika ma jednoczęściowe z Ausf.F/8, więc najlepiej byłoby kupić  zestaw Dragon 6756, ponieważ Dragon daje ci w nim klapy z F/8 wśród "zbędnych" części - jeżeli chcesz się silić na pełną dokładność rzecz jasna. Dragonowe zestawy Ausf.F/8 zdecydowanie trudniej doprowadzić do Ausf.F - o ile to w ogóle możliwe. Może musiałbyś jedynie wymienić lufę na krótszą, bo w GuP mają CHYBA (nie jestem pewien, na diagramach poniżej Asuf.F ma L43, a Ausf.F/8 L48, przejrzyj fotki obu wersji w necie i sam oceń, która długość pasuje do anime) L43 a akurat ten Dragon ma L48 - są powszechnie dostępne, więc to najmniejszy problem.

gFkWntE.png

A nie wystarczy obrócić te klapy i bedzie gites?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platz kantuje, hehe. Spryciulki

plzgp-27_8.jpg

 

Zwróć uwagę, że w Ausf.F te klapy są dwu częściowe - tak jest w tym modelu, w którym są odlane razem z nadwoziem (nie obrócisz ich). Na tych klapach są umieszczone wystające elementy wentylacji, które odlano jako osobne części. Platz, żeby model był podobny do anime przykleił je nie zgodnie z podziałem klap ale w poprzek niego, równolegle do boku kadłuba. Widać, jak linia podziału niknie po środku "wentylatora". Gdybyś zaszpachlował i wyszlifował tę linie podziału klap tak, żeby udawało to klapę jedno częściową i  usunął zawiasy od strony tyłu czołgu, to ujdzie.

Cyberhobby/Dragon Nr. 9101 też ma przepak tego Dragona. ALE to stary Dragon i gdybyś miał go sprowadzać z zagranicy to policz sobie czy nie lepiej kupić tego nowego, który jest w kraju(np. https://www.modelarzsklep.pl/dragon-6756-stugiii-ausff-w75cm-l48-last-production-smart-kit-p-11179.html) Nowy jest generalnie zdecydowanie lepszy, nie licząc gąsienic, które są niestety okropne jednoczęściowe, ale je też łatwo wymienić, choć to dodatkowy koszt. Policz co ci się opłaca.

Edytowane przez AchtungCancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AchtungCancer napisał:

Platz kantuje, hehe. Spryciulki

plzgp-27_8.jpg

 

Zwróć uwagę, że w Ausf.F te klapy są dwu częściowe - tak jest w tym modelu, w którym są odlane razem z nadwoziem. Na tych klapach są umieszczone wystające elementy wentylacji, które odlano jako osobne części. Platz, żeby model był podobny do anime przykleił je nie zgodnie z podziałem klap ale w poprzek niego, równolegle do boku kadłuba. Widać, jak linia podziału niknie po środku "wentylatora". Gdybyś zaszpachlował i wyszlifował tę linie podziału klap tak, żeby udawało to klapę jedno częściową i  usunął zawiasy od strony tyłu czołgu, to ujdzie.

Cyberhobby/Dragon Nr. 9101 też ma przepak tego Dragona. ALE to stary Dragon i gdybyś miał go sprowadzać z zagranicy to policz sobie czy nie lepiej kupić tego nowego, który jest w kraju(np. https://www.modelarzsklep.pl/dragon-6756-stugiii-ausff-w75cm-l48-last-production-smart-kit-p-11179.html)

Edycja Girls und Panzer.

Bym musiał sprawdzic instrukcje Dragona. Bo na oko wszytsko jest identyczne oprócz tych włazów 

image.thumb.png.4cf3360bea05ee3003432d7a8f7f31c5.pngimage.thumb.png.48d289d15bb5562fa4a3c01995bdf352.png

image.thumb.png.39c0a730026982bc40570076cbfe5659.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DamianosPL napisał:

Edycja Girls und Panzer.

Bym musiał sprawdzic instrukcje Dragona. Bo na oko wszytsko jest identyczne oprócz tych włazów 

 

 

Tak jak powiedziałem klapy to jedyna różnica między anime a rzeczywistością, która rzuca się w oczy i da się to wyciągnąć zasugerowaną szpachlą (pewnie są jeszcze jakieś drobniejsze, ale to wyłapiesz składając). Jedyne pytanie, to czy bardziej opłaca ci się kupić starego  Dragona/CyberHobby/Platza (model bazowy z 1994) czy  nowego Dragona 6756 (model bazowy z 2005).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AchtungCancer napisał:

 

Tak jak powiedziałem klapy to jedyna różnica między anime a rzeczywistością, która rzuca się w oczy i da się to wyciągnąć zasugerowaną szpachlą (pewnie są jeszcze jakieś drobniejsze, ale to wyłapiesz składając). Jedyne pytanie, to czy bardziej opłaca ci się kupić starego  Dragona/CyberHobby/Platza (model bazowy z 1994) czy  nowego Dragona 6756 (model bazowy z 2005).

Róznica 60zł bo tamten z 1994 160zł z wysyłka a nowy 226 bez wysyłki. Ciezka decyzja bo jest Drogi i tyle wolałbym innej tanszej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DamianosPL napisał:

Róznica 60zł bo tamten z 1994 160zł z wysyłka a nowy 226 bez wysyłki. Ciezka decyzja bo jest Drogi i tyle wolałbym innej tanszej firmy.

To kup tańszego "starego", jeżeli budżet ma dla ciebie znaczenie. Jeżeli wolno mi coś doradzić, to spróbuj znaleźć wersję CyberHobby, ponieważ  w CyberHobby są ogniwkowe, gotowe do złożenia magictracki.  W oryginalnym "starym" Dragonie gąsienice też były ogniwkowe ale trzeba było je wycinać i oczyszczać a Platz przynajmniej w modelu GP-3 daje jednoczęściowe Dragonowe, które raczej nie cieszą się dobrą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku jak Partia i Pandemia pozwoli, zajmę się budową tego kota.  Model mam i materiału sporo też, bo zwierz stoi w Muzeum w Kubince.  Rosjanie naród zaradny, często bez pytania właściciela zabierają ich zdaniem zbędne wyposażenie.  Chodzi mi o elementy zaznaczone czerwoną strzałką. W instrukcji Dragona, wygląda to nieco inaczej. 

 

IMGP3296.jpg.994b91d6cf32378e0144f58e1de1755b.jpg

Którą cześć wybrać D25 czy D22?

Sd.Kfz.182 Kingtiger Henschel Turret w/Zimmerit (Plastic model) Assembly guide4

z17885186V,-Tygrys-Krolewski--zdobyty-w-Ogledowie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Chodzi mi o elementy zaznaczone czerwoną strzałką. W instrukcji Dragona, wygląda to nieco inaczej. 

Tygrys II, a dokładniej jego płyta nad silnikowa ze zdjęcia pochodzi od dość wczesnego pojazdu - Fgst.280080  w wersji Dowódczej. 

Na fotce zaznaczyłem osłonę pancerną dla mocowania anteny - na zielono, 947049527_meser262@DetalD-czy.thumb.jpg.60355575e6369d9583bbc4ac7dc9a8c7.jpg

 

 

oraz dwie żółte strzałki - tam powinny być te elementy - 1675901064_meser262@Detal1.thumb.jpg.2a2810c05f129a39108745ae67694277.jpg

 

Teraz (znów - a jakby inaczej :D) pytanie. Jaką wersję Chcesz zrobić na modelu? Na instrukcji jest pokazana wersja późna - osłony.819709523_meser262@Detalpny.thumb.jpg.788ff3c880caeca69001b2311dac5c3d.jpg

 

I wtedy powinno to wyglądać tak - 225993543_meser262@Detal2a.thumb.jpg.ebe75f5ed9a40c1b3226a323fd684e8a.jpg

 

Jeśli jednak wczesna to zamiast pancernej osłony wlotu powietrza - to powinna być siatka - osłony pancerne na wlewach pozostają w obydwu wariantach.1319023024_meser262@Detal2.thumb.jpg.0c147b331e6668f06e4514059eb0cc73.jpg

 

Robiąc późną wersję tego pojazdu nie wzoruj się na pojeździe z Kubinki.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, meser262 napisał:

Tygrys II, a dokładniej jego płyta nad silnikowa ze zdjęcia pochodzi od dość wczesnego pojazdu - Fgst.280080  w wersji Dowódczej. 

Na fotce zaznaczyłem osłonę pancerną dla mocowania anteny - na zielono, 

 

oraz dwie żółte strzałki - tam powinny być te elementy - 

 

Teraz (znów - a jakby inaczej :D) pytanie. Jaką wersję Chcesz zrobić na modelu? Na instrukcji jest pokazana wersja późna - osłony.

I wtedy powinno to wyglądać tak - 

 

Jeśli jednak wczesna to zamiast pancernej osłony wlotu powietrza - to powinna być siatka - osłony pancerne na wlewach pozostają w obydwu wariantach.

 

Robiąc późną wersję tego pojazdu nie wzoruj się na pojeździe z Kubinki.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Chcę robić tego zdobytego nr 502:

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,17886311,ale-historia-czolgi-tygrysy-hitlera-upolowane-pod-staszowem.html?disableRedirects=true

z17885186V,-Tygrys-Krolewski--zdobyty-w-Ogledowie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.