Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w czasie koncertu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego , w pewnym momencie jako tło wyświetlane było kolorowe zdjęcie przedstawiające grupę pojazdów na tle ruin (na jakimś placu). Były tam na pewno StuG-i i Sturmpanzer. Szukam w niecie i nie mogę znaleźć tego zdjęcia. Może ktoś z koleżanek i kolegów może mi w namierzeniu tego zdjęcia. A może są jeszcze jakieś inne zdjęcia przedstawiające tą grupę pojazdów ?

 

Cypis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58 nie , te zdjęcia mam , chodzi mi o wyraźniejsze zdjęcia , które zamieszczam jako wykadrowane z programu TVP "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2021" (tylko dla dyskusji)

 

PW 01.jpg

PW 02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja identyfikacja pojazdów :

Kadr kolorowy - od lewej Sturmpanzer IV , StuG III , Sturmpanzer IV , za nim prawdopodobnie StuG III , kolejny Sturmpanzer IV , przed nim pojazd na podwoziu Panzer III lub IV (może pojazd amunicyjny) , skrajnie z prawej trochę z przodu StuG III , a przed nimi chyba Borgward.

 

Kadr 2 czarno-biały , widać na nim trzy Sturmpanzer IV 4 serii oraz przed nimi 2 StuG III oraz z przodu jakiś mały pojazd (prawdopodobnie Borgward), obłok kurzu to prawdopodobnie kolejny StuG III po wystrzale.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Czy ktoś ma, składał, widział na żywo lub słyszał coś na temat tych gąsienic?

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-T-72-Tank-Track-Links.html

 

Chodzi mi głównie o to czy te gąsienice składane na wcisk trzymają się jako tako i nie wyskakują przy manewrowaniu nimi?

Tyle znalazłem

https://archive.armorama.com/review/8836/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bulik58 napisał:

A  takie traki sa zle? 42pln tylko

Pewnie nie, ale nie ma ich w sklepie, w którym kupuję więc po doliczeniu przesyłki wyjdzie na to samo. Poza tym model będę miał Trumpetera więc większe prawdopodobieństwo, że dobrze siądzie na kole napędowym. Poza tym piny w trumpku są odlane razem z ogniwem - wszystkie jednakowe a po cięciu zawsze będzie widać ślad i nie trzeba ich zabezpieczać klejem, także prawdopodobnie będą wyglądać lepiej. No i wydaje się, że mniej z nimi roboty. W tym przypadku postawię na Trumpetera.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 22:53, bulik58 napisał:

Sturmgeschützen III 4.Panzer-Abteilung 302 (Fkl)  okolice Pl.Krakowskiego

645030795_(.0000000000000000000)wokolicachKrakowskiegoPrzedmiecia..jpg.dfac0b83e8aacd68f5b8613ee7b735ce.jpg

 

Cześć. W Warszawie nie ma placu Krakowskiego, jest Krakowskie Przedmieście. Na zdjęciu powyżej widać plac Teatralny w kierunku pałacu Blanka, tam gdzie zginął Baczyński. Po lewej fragment Teatru Wielkiego z kolumnadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiem przecież, że nie każdy musi znać topografię obcych miast. Sprostowałem, żeby znów ktoś błędnie nie przepisał.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bulik58 napisał:

Panowie, czy pojazdy wersji MAZ 537 i 543 maja lub moga posiadac ten sam typ kol? 

Raczej mało prawdopodobne:

MAZ-537 wczesne opony I-170 o wymiarach 1600x500-610, późne opony VI-202 , montowane także na jego następcy, czyli na KZKT-7428 .

MAZ-543 jest wyposażony w opony V-77 i VI-203, oba wymiary to 1500x600-635.

I tak jak Ivan pisze powyżej, to różne felgi i piasty, co widać gołym okiem.

Również polecam strony rosyjskie, można tam niemal od ręki znaleźć nurtujące i interesujące nas kwestie.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bulik58 napisał:

 

Господа, спасибо за конкретный и исчерпывающий ответ. Мне нужны эти колеса для 

397 719 740 _ (.... (1))). Jpg.e81d1e385ee36a1abbf9366ae39e5ad1.jpg


Koła do MAZ 537 są produkowane przez dwie firmy - Miniarm i Hussar Productions. O Hussar Productions nie mogę nic powiedzieć. Ale o ile wiem, nie są już produkowane. O Miniarm jest dobry artykuł. Ładne koła, ale zły rozmiar. 
https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/miniarm/ma_b35132.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z danymi dotyczącymi Sturmgeschutz 40 Ausf.G . Kiedyś w internecie lub w jakiejś książce widziałem zestawienie /tabelę z datami wprowadzanych zmian i ulepszeń tego pojazdu. Czy ktoś kojarzy gdzie mogę znaleźć tą tabelę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 17:26, Cypis napisał:

Potrzebuję pomocy z danymi dotyczącymi Sturmgeschutz 40 Ausf.G . Kiedyś w internecie lub w jakiejś książce widziałem zestawienie /tabelę z datami wprowadzanych zmian i ulepszeń tego pojazdu. Czy ktoś kojarzy gdzie mogę znaleźć tą tabelę ?

Z literatury polskojęzycznej to chyba tylko to się ukazało (były jeszcze jakieś początkowe zeszyty z serii Tank wydawnictwa Militaria ) :

STURMGESCHUTZ III - JANUSZ LEDWOCH - 7236843363 - oficjalne archiwum Allegro

6267c96a596e4d22256ab94f1df0ed89.jpg

big_phsn15-okl-1.jpg

large_phsn-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Czy ktoś wie jaka jest nazwa, symbol, oznaczenie lub producent takiej podstawy antenowej.

Pozdrawiam

Andrzej

antena.jpg

Czy to antena brytyjska, od Shermana? To chyba powojenna modernizacja. RbModel i Aber robi podstawy anten w skali 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podstawa anteny używana w Wojsku Polskim m. in. na Leopardach. Produkowana jest przez Voyagera jako PEA 327 1/35 Modern German AFV Antenna Base Set . Niestety nie ma tych danych, o które pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sas55 napisał:

To podstawa anteny używana w Wojsku Polskim m. in. na Leopardach. Produkowana jest przez Voyagera jako PEA 327 1/35 Modern German AFV Antenna Base Set . Niestety nie ma tych danych, o które pytam.

Napisz do PGZ, kto dla nich produkuje takie anteny. Oni modernizują nasze Leopardy.

bumar@bumar.gliwice.pl

Voyager Model PEA327 Modern German AFV atenna base set (5PCES) (GP) 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.