Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, robertmodelarz napisał:

Co do koloru kotwic, to w instrukcji kalek Toro 35D68 piszą  takie rzeczy: jasno czerwony to 18 batalion saperów 7 ŁDD.  Wydaje mi się, że znaczek dywizyjny z zestawu będzie za mały w stosunku do rozmiaru szachownicy.

Ta instrukcja ma spor błędów jeżeli chodzi o 7 ŁDD. Batalion saperów miał kolor brązowy. Nie mam
pojęcia skąd wzięli znak 7 batalionu remontowego. Nic takiego nie miało miejsca. Złe przypisanie kolorów 4 i 34 PD. 4 pułk desantowy z Lęborka miał kolor niebieski, a 34 pułk desantowy ze Słupska popielaty. Znak Dowództwa Dywizji jest przypisany 29 batalionowi przeciwlotniczemu - była bateria.

Nie wiem jak z innymi jednostkami czy tam są również błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitt35 napisał:

Ta instrukcja ma spor błędów jeżeli chodzi o 7 ŁDD. Batalion saperów miał kolor brązowy. Nie mam
pojęcia skąd wzięli znak 7 batalionu remontowego. Nic takiego nie miało miejsca. Złe przypisanie kolorów 4 i 34 PD. 4 pułk desantowy z Lęborka miał kolor niebieski, a 34 pułk desantowy ze Słupska popielaty. Znak Dowództwa Dywizji jest przypisany 29 batalionowi przeciwlotniczemu - była bateria.

Nie wiem jak z innymi jednostkami czy tam są również błędy?

Cytat z forum dawny Gdańsk:

http://forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=5497&postdays=0&postorder=asc&start=810

Kolorowe emblematy przypisano następująco (zdjęcie również z forum):

– dowództwo i sztab dywizji oraz 52. kompania rozpoznania i kompania ochrony i regulacji ruchu – brązowa
– 4. Pułk desantowy - – ciemnoniebieska
– 34. Pułk Desantowy – jasnoszaro niebieska
– 35. Pułk Desantowy – jasnoniebieska
11. Batalion czołgów – czarna

20. Dywizjon Artylerii Rakietowej –jasnozielona

41.Dywizjon Rakiet Taktycznych –ciemnozielona

18. Batalion Saperów – bordowa

7. Batalion Remontowy –ciemnobrązowa

– 23. Kompania Łączności –pomarańczowo-beżowa

– 7. Kompania Chemiczna – jasnooliwkowa

– 29. Bateria Przeciwlotnicza i 33. Kompania Dowodzenia OPL – czerwona

–7. Kompania Zaopatrzenia i 23. Kompania Medyczna – śliwkowa.

 

2_142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pitt35 napisał:

Proponuję przeczytać dokładnie ten temat na tamtym forum. Tam kilka stron wcześniej jest podana historia odznaki i emblematów 7 ŁDD.

Dziękuję za informację. Dokopałem się do kolorów emblematów.

kotwice_2_360.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma pomysł jak wykonać takie siatki w 1/35? Może jest coś podobnego na rynku co można by wykorzystać? W ostateczności będę robił scratch i tu też pomysły mile widziane, ale wolałbym tego uniknąć :) 

w03829_1082967.jpg

w03829_9226282.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x_bandit napisał:

Czy ktoś może ma pomysł jak wykonać takie siatki w 1/35? Może jest coś podobnego na rynku co można by wykorzystać? W ostateczności będę robił scratch i tu też pomysły mile widziane, ale wolałbym tego uniknąć :) 

w03829_1082967.jpg

w03829_9226282.jpg

 

Zostały mi gdzieś z Rosomaka, jak pasują to mogę podesłać, dalej na privat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zdjęcia transportera MT-LB z wieżą od BRDM-2 w naszym trzy-kolorowym malowaniu.  Widziałem dawno temu prototyp MT-LB w Wojskowej Akademii Technicznej z taką wieżą, ale nie wiem czy był to rosyjski MT-LB 6MA czy też produkt HSW.  Miałem jedno zdjęcie tego wozu, ale padł komputer i  znikło na amen.  Było o w czasach wczesnej III RP, kiedy szukano następcy BWP-1 i robiono rożne mixy. np. MT-LB z wieżą od SKOT lub TOPAS -2AP.  (zdjęcia w celach poglądowych - znalezione w czeluściach internetu).  Model MT-LB 6MA robi Trumpeter - przerobić na nasz to mały problem, gorzej  z wieżą od SKOT lub TOPAS -2AP - takowego wynalazku nikt już nie robi (kiedyś ARMO-JADAR).  Zrobienie modelu takiego wozu to fajne wyzwanie. 

  

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 22:29, bulik58 napisał:

 

 Poszukuję zdjęc wnetrza transportera MT-LB , komory silnika , przedniej (to chyba komora skrzyni biegow) i wnetrza , mam pare zdjec lecz pozostaje wiele znakow zapytania. Interesuja mnie zdjecia do modelu Trumpetera Soviet MT-LB 05578

Wysłałem prośbę do MWP w Warszawie o parę fotek. Mają na Fortach Czerniakowskich - 1 szt MT-LB.  Z informacji, które dostałem to tyle, że ma wyciągnięty silnik. Jak Covid trochę odpuści to się sam tam wybiorę.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest parę fotek wnętrza - co prawda to MT-LBu, ale różnił się on od pierwotnej wersji podniesioną nadbudówką.

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=236416&page=1

Znalazłem jeszcze kilka w necie:

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktoś zdjęcia wnętrza czołgu pzkpfw 35(t) a w zasadzie LT vz 35? 

Mam coś takiego , ale nie jestem pewien tej "zieloności". Brakuje mi zdjecia wnętrza patrząc od strony przodu w kierunku komory silnika - jakeigo koloru były widoczne tam rurki, zawory itd. Nie wiem też, czy podłoga była ryflowana?

 

 

Pz 35 t 002 interior.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klapouch napisał:

czy posiada ktoś zdjęcia wnętrza czołgu pzkpfw 35(t) a w zasadzie LT vz 35? 

Obejrzyj filmik. Mam nadzieję, że się przyda!!!!

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal0281 napisał:

Tak się zastanawiam Panowie, która pz IV J pozna jest lepsza, ta od RFM czy Border?

Obydwa modele bardzo dobre. Biją na głowę nowe Dragony  (wersja J).  O starej Tamice  J nie wspominając.  RFM ma więcej wariantów do wyboru i gąsienice  ruchome.  Cena RFM odrobinę wyższa od Bordera.  W każdym zestawie jest spora blaszka. Myślę, że po pomalowaniu  nikt nie  pozna z jakiej firmy to model.  Mam model IV Bordera, RFM  kleiłem Tigera I.  Montaż tego modelu to nie klocki Lego . Podobno  późniejsze wypusty RFM są już lepsze.  Ja  stawiam na IV J Bordera - wg mnie jest mniej roboty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robertmodelarz napisał:

Biją na głowę nowe Dragony  (wersja J).

Ilością nadlewek?

Przeglądając internetowe warsztaty i opinie na temat tych nowych czwórek ciężko wskazać najlepszy model pod względem jakości czy też merytoryki. Na missing lynx było wiele dyskusji na temat poprawności detali i Border sporo z tego co pamiętam niestety pomieszał. RFM raczej lepiej ogarnął detale charakterystyczne dla poszczególnych fabryk produkujących te czołgi. Ale o tym jak się (nie)przyjemnie składa modele RFM ostatnio na forum było sporo^^

Gdybym miał możliwość osobiście wybrałbym SmartKitową ausf.J. Topowe modele Dragona jak te raczej dobrze zniosły próbę czasu i spokojnie w wielu miejscach zawstydzają nowe produkty =P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michal0281 napisał:

Dzięki Panowie, za oświecenie w temacie.

Można zaszaleć za 321 PLN z  modelem IV J RFM:

https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf.-J-Last-Production-with-Full-Interior-Clear-Parts-Workable-Track-Link.html

Można i przyżydzić z modelem IV J Bordera za 196 PLN:

https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf.J-Late.html

Model Dragona IV J jest już niestety niedostępny- cena aktualna  nowych Dragonów to ok. 250-260 PLN. 

https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf-J-Last-Production.html

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :) Zabieram się powoli za model Sd.Kfz 231 6 rad i pojawiło się pytanie/wątpliwości co do malowania z okresu kampanii wrześniowej. Czy te transportery miały brązowe  łaty z dunkelbraun na szarym malowaniu czy występowały w jednokolorowym malowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 09:30, eLCe napisał:

 Czy te transportery miały brązowe  łaty z dunkelbraun na szarym malowaniu czy występowały w jednokolorowym malowaniu? 

Z zachowanych zdjęć (dobrej jakości z Bundesarchiv), wydają się być jednokolorowe czyli całe w panzergrau.  We wrześniu 1939 stawiam na brak kamuflażu.  Choć na jednym z poniższych zdjęć z września 1935 roku wyraźnie widać łaty prawdopodobnie w dunkelbraun.  Czy zachowały się takie pojazdy do września 1939 roku. Moim zdaniem nie.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.