Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, M.A.V. napisał:

dzięki Panowie   :piwo:

nie chodziło konkretnie o materiał na budowę "Polaka" ale tak ogólnie o składalność i w miarę poprawną merytorykę - zatem będzie MENG

Jak Meng to tak to wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=mAjvemG8e0o

https://www.youtube.com/watch?v=tjn2pYsfXmc

i w naturze:

https://www.youtube.com/watch?v=_mCbGwz_d34

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownego Grona robił w ciągu ostatnich miesięcy zakupy na stronie Real Model?

https://realmodel.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&keyword=hmmwv&vmcchk=1&Itemid=79&redirected=1&Itemid=79

założyć konto teoretycznie się da, ale link aktywujący nie przychodzi. Na maila kontaktowego nikt nie odpowiada. Ktoś coś wie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kupowałem w Real Model, ale to chyba w ubiegłym roku było. Po zamówieniu i opłaceniu produktu oznaczonego jako dostępny czekałem, czekałem...  jak się upomniałe mailowo to odpisali, że właśnie w tej chwili wysłali. Wszystko dotarło, jakość produktu dyskusyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, makinen napisał:

 Problemy brak możliwości założenia konta i zero odzewu na napisane 3 maile.

Masz jakiegoś alternatywnego maila u innego dostawcy? Miałem ten problem np. ze Spotify: nic nie przychodziło na Interię, nawet do spamu, zmiana na wp.pl rozwiązała problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram materiały na temat BWP-40 (podwozie BWP-1 i wieża szwedzkiego CV-90).  Powstał jeden prototyp, który był w latach 90-tych mocno promowany - jako modernizacja starzejących się  BWP-1. W Nowej Technice Wojskowej nr 12/93 jest artykuł na ten temat oraz parę fotek w internecie. Czy ktoś z naszych forumowiczów ma jakieś materiały na ten temat.  Planuję budowę tego wozu z modeli:

- Trumpeter 05555 Soviet BMP-1 IFV

- Hobby Boss 82474 Swedish CV90-40 IFV

Chociaż wieża CV-90 z modelu Academy bardziej przypomną, tą użytą do modernizacji BWP.

 

800px-BWP-40_NTW_12_93.jpg

800px-BWP-40_NTW_12_93_2.jpg

171112_BWP-40_03.jpg

2809756_original.jpg

BWP-40-2.jpg

Copy (4) of 24535894.jpg

Transportery_NTW_10_93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 17:16, Cypis napisał:

Mam pytanie czy istniała taka wersja KlPzBfWg I jak na poniższym rysunku... .

Mieszanina wersji podwozia ausf.A z nadbudową ausf.B. Wszystkie pojazdy na podwoziu ausf.A miały boczne wejście. Pierwsze pojazdy zmontowano w 1935 roku. Cała kolorowanka pokaże co to za SF - (Science fiction)6632-hrkkwef8255107.thumb.jpg.f5dbbaa4a5e95102ea95e848eeb7211c.jpg

Jeszcze "wczesna seria produkcyjna" - ten co to malował nie miał o tym zielonego pojęcia.

Następna kolorowanka i ręce opadają OBIE - kolejne SF do KWADRATU - dff8425d3e172a7561fdf4eb23a3c3a19780ce3f.thumb.png.036adc1fb07ca38e847f7eca2203d978.png

Tu - "późna seria produkcyjna" - kolejna bzdura.

W dniu 2.11.2020 o 17:16, Cypis napisał:

Chodzi mi o kształt włazu na wieży .

 NIC takiego nie widziałem. Na żadnym pojeździe na podwoziu Pz.Kpfw.I ausf.A i ausf.B.

 

17 godzin temu, Cypis napisał:

To że takie pojazdy były to wiem .

 

Takich pojazdów jak na tej malowance nie było. Przynajmniej ja takich nie widziałem.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 22:03, meser262 napisał:

Przepraszam że tak post pod postem, ale znalazłem w końcu fajne zdjęcie - 33333.thumb.jpg.d29446da3f6ed2707781743770626f48.jpg

Cała 'gromadka' - dwu i trzy barwnych pojazdów na podwoziu Pz.Kpfw.I ausf.A

Pozdrawiam

Krzysztof

Jeszcze raz Ci dziękuję :)  mój 231 jest skończony i czekam na trochę więcej czasu, żeby popstrykać porządnie zdjęcia. Teraz pracuję nad 222 z tego samego okresu i od razu nasuwa mi się pytanie... jak malowane było wnętrze 222 w okresie kampanii wrześniowej? W szczególności mam wątpliwości i rozbieżne informacje odnośnie koloru podłogi. Była biała czy brązowa (rotbraun)? Swoją drogą zdjęcie tej wesołej gromadki panzerów I będzie dla mnie inspiracją do budowy mojej jedynki w trójbarwnym kamo (leży i czeka w kolejce) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eLCe napisał:

... nasuwa mi się pytanie... jak malowane było wnętrze 222 w okresie kampanii wrześniowej?

GÓRNA   CZĘŚĆ ( oraz boki, aż do podłogi); kość słoniowa 
- wszystkie ruchome części były pomalowane na czarno.
- opisywano urządzenia wewnątrz (co jest co)najpierw ręcznie - potem za pomocą szablonu

DOLNA CZĘŚĆ: szaro-zielony RAL 7009 Grüngrau lub RAL7033 Zementgrau
Szaro-zielone pokryte prawie wszystko, drążki dźwignie, wał napędowy, panele podłogowe też jednolicie szaro zielony.
Skrzynki i inne moduły produkowane przez podwykonawców też w tym kolorze.

 

Grubsze przewody elektryczne niemalowane - (szare - kolor izolacji).Przejścia ( tuleje) taki kolor jak reszta w tym miejscu.
- opisywano urządzenia wewnątrz (co jest co) najpierw ręcznie - potem za pomocą szablonu.

 

Siedzenia i ochraniacze głowy zawsze w czarnej skórze lub gumie.

 

Włazy malowane na kolor podstawowy (bazowy) koloru nadwozia podczas produkcji.
Jednak rzadko kolor ten będzie wyglądał jak kolor na zewnątrz.

Zewnętrzny kolor jest zakurzony i wyblakły.
Farba wewnątrz wygląda stosunkowo świeżo - fabrycznie. 

6 godzin temu, eLCe napisał:

W szczególności mam wątpliwości i rozbieżne informacje odnośnie koloru podłogi.

Dopiero pod koniec 1942 roku - dolna część (podłoga) pozostawiona w kolorze podkładu RAL 8012 Rotbraun.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Greif napisał:

Tak jak blachy, dedykowane są pod danego producenta, czasem może się udać dopasowanie na własną odpowiedzialność 😉 ale może się nie dać.

Dziękuję za pomoc. Zastanawiam się nad zakupem konwerscji do stuga  co jest cała nadbudówka i nie wiem czy pod model takoma będzie pasować bo takom w swoim modelu zrobił tą nadbudówkę jako osobny element to pewnie jest jakaś szansa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nadbudówki StuGa Panzerartu były robione na bazie Dragona więc jeśli Takom nie schrzanił pod względem wymiarów swojego StuGa to nie powinno być problemów. Na pewno warto i tak mieć pod ręką jakąś masę dwuskładnikową do ewentualnych korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Irgr napisał:

Te nadbudówki StuGa Panzerartu były robione na bazie Dragona więc jeśli Takom nie schrzanił pod względem wymiarów swojego StuGa to nie powinno być problemów. Na pewno warto i tak mieć pod ręką jakąś masę dwuskładnikową do ewentualnych korekt.

Dziękuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.