Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kosztów produkcji, to w dobie kryzysu one spadły. Po pierwsze obniżki/zwolnienia pracowników a po drugie cena ropy, czyli podstawowego materiału z którego robi się modele, spadła drastycznie.

Więc to też nie jest jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o źródło informacji, że Dragon zwolnił iluś tam pracowników oraz, że iluś tam następnym obniżył pensję z tylu, a tylu na tyle, a tyle. Z powodu kryzysu rzecz jasna. Poza tym jak mi ktoś mądrzejszy ode mnie kiedyś wytłumaczył, firmy takie jak Dragon i Tamiya nie kupują materiałów w sklepie/stacji paliw obok, w kanisterki jak im zbraknie tylko długoterminowymi kontraktami. To, że dziś ropa jest tańsza może nie mieć więc żadnego znaczenia dla kogoś kto ma jeszcze dostawy po 150 $ za baryłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe a myślisz, że dostawy ropy i całej masy innych produktów są sztywno ustalane na zasadzie "kontrakt na 5 lat i ceny po 150 USD za baryłkę" hehehe, nie wiem komu takie coś miało by się to opłacać, zarówno dostawca jak i odbiorca podpisywali by tymsamym na siebie wyrok śmierci.

Idę o zakład, że zarówno DML jaki Tamka kupują półproduktysubstancje przez pośredników, którzy mają swoje marże, a ceny w umowach są ujęte w widełkach lub uzależnione od wahań giełdowych.

 

Co do kosztów produkcji, to w dobie kryzysu one spadły. Po pierwsze obniżki/zwolnienia pracowników a po drugie cena ropy, czyli podstawowego materiału z którego robi się modele, spadła drastycznie.

Więc to też nie jest jednoznaczne.

 

;) genialne, a coś Ci mówią koszty stałe ? koszty zmienne, marginalne, utraconych korzyści ? To czysta mikroekonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że to temat o nowych modelach Dragona ale nie rozumiem czemu się tu narzeka na dragonowskie ceny. Proszę o to krótki przewodnik po cenach modeli w polskich sklepach internetowych. Skupiam się na paru najlepszych firmach i ich nowościach z tego i ubiegłego roku:

Tamiya.

-German Sdkfz.232 Afrika Korps - 258 zł,

-Jagdtiger Early - 300 zł,

-Italian SPG M40 Semovente - 190 zł

-Italian Tank M13/40 Carro Armato - 190 zł,

-Pzkpfw.II Ausf. A/B/C French Campaign - 148 zł,

-B1bis German Army Panzerkapmfwagen B2 740(f) - 239 zł

 

Bronco.

-Staghound A.A. - 147 zł

-British A13 Cruiser Tank Mk. III - 156 zł

-Italian CV L3/33 Tankette - 138 zł

 

Tasca.

Niby w granicach 145 - 160 zł ale modeli nie sprowadza dystrybutor, bo się ponoć boi wtopić na kursach. Pozostaje zakup na portalach aukcyjnych w cenach od 140 do prawie 200 zł.

 

Dragon.

-Sdkfz. 184 Elefant w/Zimmerit - 175 zł,

-T-26E3 Heavy Tank - 155 zł,

-M4 Sherman 75mm Normandy - 194 zł,

-Jagdpanther G1 Late Production - 194 zł,

-Sd.Kfz.138/1 Geschützwagen 38 H für s.IG.33/1 - 138 zł,

-Panther G w/Zimmerit - 149 zł,

-Jagdtiger Porsche Version Premium Edition - 132 zł

-15cm s.IG.33(Sf) auf PzKpfw.I Ausf.B - 153 zł,

-U.S. M4A1 Direct Vision - 148 zł,

-Pz.Kfpw.IV Ausf.D Up-Gunned - 143 zł,

-Sd.Kfz.165 Hummel Late Production - 143 zł

-Panzerjäger I - 142 zł

-El Alamein Sherman - 148 zł,

-Pzkpfw.VI Tiger I late w/zimmerit - 144 zł,

-T-34/76 Mod.1942 Hexagonal Turret Soft Edge Type - 123 zł

-M16 Multiple Gun Motor Carriage - 170 zł,

-Sdkfz.138/1 Geschutzwagen 38M fur sIG.33/2 - 170 zł,

-Stu.Pz.IV Brummbar Mid Production - 130 zł,

-USMC M4A2 Sherman Late PTO - 114 zł

-British Sherman Mk.III Mid production Sicily - 114 zł

-Sdkfz.171 Panther Ausf.D w/Zimmerit - 194 zł

 

Dostawa Jagdtigera Tamiyi po 300 zł rozeszła się ponoć na pniu... Po prostu są tacy co kupią za tą cenę i są tacy co za model nie dadzą więcej niż 100 zł. Mnie niby też denerwuje cena 200 zł za model ale jak podliczę sobie ile wydałem na swojego Sturmtigera, to wychodzi mi coś około 500 - 600 zł. Miałem to jednak rozłożone na kilka miesięcy tak jak i sam model robię kilka miesięcy. Gdybym jednak mógł kupić ten model w postaci takiej, że prawie nic nie trzeba już dokupywać za ok. 300 zł to bym brał w ciemno.

I tak zresztą jest cała masa modeli w cenie 130-150 zł, które się świetnie nadają na szybką budowę. Do kupowania droższych nikt przecież nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy siak uważam że cena 200 zł za model pojazdu w 35 jest abstrakcyjna i o wiele za wysoka

 

Aha... A na jakiej podstawie uważasz tak? Rozumiem, że nawet jak dostaniesz super model, który nie wymaga specjalnych waloryzacji to ma on kosztować 100 zł tak? I każdy nowy i lepszy model dalej ma kosztować te 100zł. I Cena modelu z dodatkami dalej ma wynosić 100zł.

 

Baldigozz popieram Cię w całej rozciągłości!!!

 

Niedawno była dyskusja o Kubusiu z żywicy w cenie 200zł. I to jest przykład modelu kiedy można się zastanowić nad sensem wydania tej kasy skoro model składał się z czterech kółek i skrzynki z żywicy. Bo wszyscy maja pretensje do Dragona, że robi coraz lepsze modele i przy tym podnosi ceny. Ale jednocześnie modele żywiczne, które często wymagają kilkakrotnie więcej nakładu pracy i często gęsto z jakością są na bakier są usprawiedliwiane z wysokiej ceny "bo temat ciekawy". No i co, że ciekawy skoro model kiepawy? Znaczy za żywice można żądać 200zł ale za dobry wtrysk już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy siak uważam że cena 200 zł za model pojazdu w 35 jest abstrakcyjna i o wiele za wysoka

Będziesz starszy (czytaj, będziesz zarabał przyzwoicie) to szybko zmienisz zdanie.

pomimo tego że bardzoooo chciałbym sd kfz 7 z flakiem to nie ma h... we wsi 200 zł niedam.

Lepiej prezentuje się model Trumpetera.

Dostawa Jagdtigera Tamiyi po 300 zł rozeszła się ponoć na pniu...

Fanboy-e Tamiyi, minimum drugie tyle trzeba wydać na dodatki

Gdybym jednak mógł kupić ten model w postaci takiej, że prawie nic nie trzeba już dokupywać za ok. 300 zł to bym brał w ciemno.

Nie ma jeszcze takich modeli.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb - ale np. Italeri przez długi czas potrafiła sprzedawać na polskim rynku modele poniżej oficjalnej ceny po przeliczeniu z Euro bądź Funtów na złotówki. Jakoś potrafili docenić, że u nas się tak dobrze nie zarabia jak na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? I pozwalał na to polski dystrubutor Italeri, który obecnie przestał sprzedawać Jadarowi modele Italeri i Dragona, bo ponoć miał za niskie ceny w sklepie ...? Poza tym nie ma czegoś takiego jak cena oficjalna ale co najwyżej sugerowana przez producenta cena detaliczna. Cena hurtowa też bywa ponoć różna dla różnych dystrybutorów, niekoniecznie ze względów gegraficznych. Do tego trzeba doliczyć ceny transportu do Polski, narzut dystrubutora, narzut sklepu i mamy cenę naszą, którą my widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupiłem sobie normalnie w sklepie Brummbara Smart Kit 1/35 za niewiele ponad 100 zł. Zapakuję do niego jeszcze blaszkowe wnętrze Griffona i chwatit.

SturmTiger, teraz Brummbar, czyżby ciągnęła Cię ciemna strona mocy

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaszedłem do modelarskiego, patrzę czy była dostawa dragona... była!!! "Nowe" modele... patrze na cenę... 92-100 PLN. Na pudełku napisane "Imperial series" (czy coś takiego). Z napięciem wziąłem do ręki pudełko Jagdpanther'a zaglądam a tam:

 

 

Niech to zostanie komentarzem, ale jak to podsumowałem z panem Marcinem, lepszy taki Dragon niż żaden

 

Oczywiście z "normalnego" Dragona był tylko (a może "aż") Hummel smart kit za 144 PLN (podobno to i tak stara cena :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Sherman ?!

 

a co w tym aż tak dziwnego, w 72 jeden z dragonowskich ronsonków ma kalki tylko do naszych trzech maszyn. W sumie jak tak się przypatrzeć to polskie malowania nie są u dragona taką znów rzadkością (poza tym shermanem są jeszcze dwa inne: rokitna i krówka, jest też jeden teciak, ma być w końcu su-85, no i jest starówka). Czyli nie tak znów mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Imperial series" (czy coś takiego).

Przecież "Imperial Series" to nie żadna nowa seria, tylko jedna z najstarszych serii DML i nie wiem kto jest na tyle mądry, że myśli iż są to nowości... Fakt faktem pojawiają się teraz w dużej ilości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 Seb Nio zacząłem zarabiać od niedawna około 1500 zł na miesiąc i w dalszym ciągu 200 zł to dla mnie stanowczo za dużo ,jasne jak ktoś zarabia 3000-4000 zł na miesiąc to 200 zł to dla niego drobne na kawę .

I wybacz nie potrafię się przyzwyczaić że za kilo plastiku w kartonowym pudełku kosztuje 200 zł zwłaszcza że wyprodukowanie 1 modelu kosztuje grosze ,a robi się je w tysiącach .

 

A co do sd.kfz.7 to trumpeter też wydaje3 mi się ciekawszy ale niestety cena będzie podobna ,może uda się dorwać jakoś taniej na allegro bo bardzo bym go chciał mieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.