Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

wrzucam stronę producenta farb modelarskich które mogą być wykorzystane przy budowie Miga-21 lub innego sprzętu Rosyjskiego

Polecam gdyż widziałem w rzeczywistości jak wygląda położony kolor do kokpitu 21-ego

 

http://www.lindenhillimports.com/akan.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :-)

 

Panowie

A może macie w swych przepastnych archiwach coś na temat UZRów? Jak to działało, jak rejestrowało i w ogóle...

 

Najciemniej pod latarnią .Było "gdzieś" zachomikowane na laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W związku z rozgrzebaniem MF-a z Eduarda mam pytanie odnośnie poprawności podwieszek do 7809 z Łasku. Moja wizja jest taka - podkadłubowy ptb-490 i 4x RS-2US na belkach APU-7 lub 2xRS-2US i 2xR-3S na belkach APU-13. Czy nie będzie to trochę archaiczny zestaw jak na rok 2002 jeśli chodzi o RS-2US? I malowanie RS-2US, eduard podaje kolor biały na 2/3 długości przód aluminium. Na fotkach naszych rakiet widać w całości w kolorze metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoruj się na naszych fotkach odnośnie koloru metalicznego [ W życiu nie widziałem białej RS-2US ]

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=63&t=15055

str. 137 -opis kolorów rakiety

 

Zestaw nie będzie archaiczny , bo taki wówczas był jeszcze stosowany. Nikt w tym okresie nie bawił się w przezbrajanie i modernizację MF.

4K39EDE.jpg

Zestaw wygląda całkiem sympatycznie + PTB-490 -bojowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rozgrzebaniem MF-a z Eduarda mam pytanie odnośnie poprawności podwieszek do 7809 z Łasku. Moja wizja jest taka - podkadłubowy ptb-490 i 4x RS-2US na belkach APU-7 lub 2xRS-2US i 2xR-3S na belkach APU-13. Czy nie będzie to trochę archaiczny zestaw jak na rok 2002 jeśli chodzi o RS-2US? I malowanie RS-2US, eduard podaje kolor biały na 2/3 długości przód aluminium. Na fotkach naszych rakiet widać w całości w kolorze metalu.

 

Srebrne RS-2US można było spotkać bardzo rzadko podobnie jak i jasno szare - przeważnie po remontach. Fabryczne były ciemno szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, to nie wiedziałem ze rakiety przechodzą remonty. Mam fotki szkolnych szarych, bojowe ciemny stalowy. Grzegorz jak masz fotki szarych bojowych to poproszę.

 

 

Oczywiście, że przechodziły bo musiały być sprawne technicznie. Pociski R-3S a raczej ich TGS - z nimi nie było problemów kolorystycznych - były zawsze białe jedynie napisy eksploatacyjne/ostrzegawcze pojawiały się w języku polskim. Natomiast RS-2US szły na remont całe i tu w zależności chyba od możliwości zakupu farb bywało różnie. Był okres, że taki pocisk przychodził pomalowany na srebrno albo na jasno szaro jak pierwsze siwki "21" ale ich było niewiele. Później wszystko wróciło do normy.Co do zdjęć to niestety nie mam ale jak będę w Modlinie to postaram się o coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnoszare, lub brudno białe, były tylko samoloty które zdano w maju 1991 do Mierzęcic. Innych późniejszych nie było.

2097 i 1071 to moje samoloty z 1 eskadry. Od 1989 roku do końca były srebrne.

Z 1 eskadry zdałem „szare” 2355, 2051 i 1375. Zapewnie pozostałe z 2 eskadry też takie były.

Za „swoje” daję głowę, bo podbierałem z nich części.

 

Czy w 91r. 2355 mial szachownice na kadlubie? Czy moze juz od '80 (poczatek remontu) tylko na stateczniku? Czy na ptb-800 byly jakies malunki? Szachownice "stare" (z ukosami miedzy polami) czy "normalne"? Szara powloka byla bardzo zużyta (łuszczyla sie, byly duze "przeswity" alu?)?

 

Do ktorej eskadry byl przypisany 1085?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 91r. 2355 miał szachownice na kadłubie? Czy może już od '80 (początek remontu) tylko na stateczniku?

- Stawiam, że tylko na stateczniku. Nie zapisało mi się w pamięci aby były na kadłubie (patrz zdjęcia 1375 z monografii 32 plrt).

Czy na ptb-800 były jakieś malunki?

- „Ery” nie miały zbiorników PTB-800

Szachownice "stare" (z ukosami miedzy polami) czy "normalne"?

- Wszystkie były normalne.

Szara powłoka była bardzo zużyta (łuszczyła się, były duże "prześwity" alu?

Nie. Farba robiła wrażenie mocno matowej i dużo brudu zbierało się w szparach (patrz zdjęcie kolorowe 1375 z monografii 32 plrt).

Do której eskadry był przypisany 1085?:)

Po przejściu na dwie eskadry, do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.