Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Mała prośba do znawców MiG-21. Jaki kolor będzie najlepszy do pomalowania modelu MiG-21 PFM 6910? Moje pytanie wynika z tego że gdy patrzę na zdjęcia naszych R i MF, Bis to najlepiej pasuje mi już wymieniany kiedyś na forum White Aluminium Z alclad. Jednak wydaje mi się że nasze PFM i ten konkretny egzemplarzy wygląda jakby był pomalowany srebrzanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi mi się ugięły Panowie. My sobie tu możemy pisać do us..ej śmierci,a są tacy, którzy i tak wiedzą lepiej:

 

 

Luke Skywalker polskiego modelarstwa normalnie. Co najgorsze, take "cuś" idzie w świat i staje się normą. Nieszkodzi, że wydumaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy już chyba jakąś złą passę wokół sochaczewskich eRów.

Najpierw przekonywano na forum jaką farbą malowałem sokoła a teraz ta sama osoba próbuje przekonać nas, że zasobniki rozpoznawcze w 1 eskadrze miały paszcze rekinów.

Jestem pod wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy już chyba jakąś złą passę wokół sochaczewskich eRów.

Najpierw przekonywano na forum jaką farbą malowałem sokoła a teraz ta sama osoba próbuje przekonać nas, że zasobniki rozpoznawcze w 1 eskadrze miały paszcze rekinów.

Jestem pod wrażenie.

 

Jarku na spokojnie zawsze są lepsi od nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociski powietrze-powietrze (R-3S, RS-2US?)z kontenerem R i uzbrojenie powietrze-ziemia (UB-16, S-24 lub bomby OFAB-100?) z kontenerem D.

 

Generalnie zasada była prosta :

samoloty z zasobnikiem R i pociskami RS-2US

samoloty z zasobnikiem D i pociskami R-3 S

samoloty z wyrzutniami UB tu zasobniki bywały mieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Ktoś z Kolegów posiada zdjęcia kabiny 21PF nb 1801 z Łaskiej kolekcji ?

Ewentualnie prosiłbym o linka , wrzucenie na Forum , przesłanie ......

Z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie do "Razwiedczików " .Czy to był typowy zestaw w lotach na poligon 21R ? Oprócz PTB , UB-16 i chyba dobrze widzę LAF pod prawym s-dłem ? Ma Któryś z Kolegów podobne zdjęcia ?

QZqc8uU.jpg

Zdjęcie z ;

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/groups/202170033126923/?fref=nf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , starośc nie radość .Dla mnie Fobos , Saturn i LAF , to jeden czort . Chodzi mi też o to czy latając w takim wariancie , Pilot wykonywał tylko rozpoznanie i czy UB-ek służył do ostrzelania " celu " , czy też wisiał jako "przeciwwaga" .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące MiG-21 F -13 o nr 2015 wiem że był to jedyny polski MiG w kamo. Czy on w tym malowaniu latał czy został pomalowany i postawiony jako eksponat naukowy. Napisałem naukowy bo z tego co wiem to jego kariera była związana z jakimś centrum szkoleniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące MiG-21 F -13 o nr 2015 wiem że był to jedyny polski MiG w kamo. Czy on w tym malowaniu latał czy został pomalowany i postawiony jako eksponat naukowy. Napisałem naukowy bo z tego co wiem to jego kariera była związana z jakimś centrum szkoleniowym.

 

2015 był jedynym naszym F-13 w kamuflażu. Niestety nie latał w takim malowaniu - za czasów swej świetności i podczas pobytu w COSSTWL do roku 76 był srebrny. Później już jako wycofany z naszego lotnictwa trafił na WAT gdzie prawdopodobnie otrzymał obecny kamuflaż.

Ale wbrew pozorom nie był to jedyny MiG 21 w kamuflażu - pułk z Łasku jako jedyny latał na samolotach z kamuflażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.