Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Przymierzam się do zrobienia Rumuńskiego Lancera C i przeszukując internet znalazłem dobrze obfotografowaną maszynę http://www.aircraftresourcecenter.com/awa01/601-700/awa650-Mig-21-Colin/00.shtm.

"Niestety" z rumuńskimi napisami eksploatacyjnymi.Doprowadzenie do standardu Lancer odbywało się bez oficjalnej zgody Rosjan więc cyrylica odpada na tych maszynach.

W związku z tym mam pytanie do kolegów bardziej oblatanych w temacie.Czy po każdym remoncie maluje się je na nowo?Na niektórych zdjęciach dostępnych w sieci wydaje się że ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazja rysownika . A ja nie mogę rozgryzść znowu tej fotki . 21RF Egiptu , albo 21R ? Ale widać wybrzuszenie za przednią golenią , tam powinny być w wersji RF aparaty , ale nie mógł on przenosić zasobnika pod kadłubem , a ten ma .Sam nie wiem co o tym sądzić .

sWgNzks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jedno i drugie to jakieś lokalne "heniowe" patenty? U nas były Fobosy, to może pepiki i bliskie wschody też miały inwencje twórcze.

 

Nasze Su-22M4 też odziedziczyły w spadku KKR-1 po Su-20 więc dlaczego ktoś inny miałby nie próbować ożenić PF czy RF z zasobnikami z R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koloru wnętrza -nie odpowiem , w czasie kiedy je obsługiwałem były już po remontach. Poniżej foto zasobnika CLA powieszonego pod UM [ DDR ]

AKOH6bV.jpg

em- nie masz lepszej fotki tego "pulpitu sterowania " , bo to wygląda raczej na wskażnik , niż pulpit sterowania.Może pulpit sterowania był dołączany w kabinie na czas lotu z zasobnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em- nie masz lepszej fotki tego "pulpitu sterowania " , bo to wygląda raczej na wskażnik , niż pulpit sterowania.Może pulpit sterowania był dołączany w kabinie na czas lotu z zasobnikiem ?

 

Bo to jest UW czyli wskaznik radiowysokosciomierza , w jego nominalnym miejscu ,czyli lewy dolny róg tablicy , jest ustrojstwo od tego zasobnika

 

F-13 z AFA-39

 

afanaf-13ddr_zpsef683f29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko się z Braćmi Czechami dogaduję , ale zawsze coś można wycyganić . Choć niektórzy też zdziwieni że takie coś mieli .I to się chyba nazywało R-W , a nie R-V a poniżej 2 fotki tegoż kontenera do kalibracji naziemnych stacji plus przekrój kontenera D.Niestety Kolega który wrzuciłte fotki na

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=50410&start=1860

nie ma pojęcia co było zamontowane w środku .

 

Duh5oIb.jpg

uyKqCn4.jpg

0tlSaCL.jpg

 

Sorry za wielkie fotki , ale nie wiem jak je zmniejszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

W płetwie podkadłubowej był hak i prowadnica liny ,a nad nią w kadłubie samolotu pojemnik -luk na spadak.

 

3zq41a8.jpg

Otwarte osłony luku

voKqZ6x.jpg

luk zamknięty

qn7OKxn.jpg

Rys. mechanizmów luku

L7lMNtK.png

J4VI90L.jpg

Zakładanie i umiejscowienie luku spadaka

 

A poniżej elementy liny i haka:

wVR8J7h.jpg

SNxT3I1.jpg

vfx6W3v.jpg

lVdCxBz.jpg

UTPpWaf.jpg

D2QKAmF.jpg

FLbVBBM.jpg

Powinno wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.