Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. To jeszcze jedno pytanie zadam. Czy na polskich eRach montowane były dodatkowe kasety ASO-2 (analogicznie jak na zdjęci niżej) wzdłuż tylnej części kadłuba, czy to tylko radziecki przywilej?

 

flarykasetanakbieserbia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest foto 21bis Serbii. To lokalna modernizacja -flary, dipole .Kaseta jest mocowana w miejscu na SPRD. A tak wyglada pulpit sterowania w kabinie -szaro-czarne pudełeczko po lewej stronie , nad dżwigniami hermetyzacji i zamykania kabiny.

[ Podobno Bułgarzy też zakupili do swoich bis-ów ]

ZINJqMw.jpg

 

.Vwwy53R.jpg

Fotki i informacje z "Yugosłowiańskiego Forum"

http://www.mycity-military.com/Avioni/MIG-21-Fishbed_876.html

A tak to wyglądało w Afganistanie -słabe zdjęcie , ale daje się zauważyć różnice w wyglądzie kasety:

r5u9le2.jpg

Ta fotka z FMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest foto 21bis Serbii. To lokalna modernizacja -flary, dipole ...

 

Tak tak, zdjęcie wrzuciłem, żeby pokazać umiejscowienie, na pierwszy rzut oka widać, że to nie ASO-2W.

 

I jeszcze powtórzę pytanie z poprzedniej strony.

 

2) Czy napis eksploatacyjny nr 49 jest zgodny z rzeczywistością (nr seryjny kontenera?) czy to radosna twórczość?

Mig-21R_2_zps55cd16a3.png

 

Schemat malowania "D" odnosi się właśnie do polskiego 1423.

 

edit. Zdjęcie z wpisu powyżej chyba wyjaśnia też i kwestię tego pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zasobniku. Strona 58 ,zasDzgod1420em_zpsb208aec1.jpg

 

Osobiście nie malowałem godła na zasobniku. Szablony, gdy się przenosiłem, przekazałem do hangaru foto, dla potomności, gdzie podczas przejść zamalowywano szczęki- nikt nie bawił się w odnawianie. Zapewne ktoś z foto namalował godło- na pewno rzecz się działa po połowie 1992r. , ze wskazaniem na kwiecień 1993r. lub 1994r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy napis epsploatacyjny nr 49 jest zgodny z rzeczywistością (nr seryjny kontenera?) czy to radosna twórczość?

Mig-21R_2_zps55cd16a3.png

 

Schemat malowania "D" odnosi się właśnie do polskiego 1423.

 

To ja zapytałbym się, czy 1423 miał zasobnik R czy D. Nie pamiętam. Na dwóch zdjęciach widać R. D nie widziałem na żadnym. W Drzonowie ma R.

Mariusz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manas mnie ubiegł- najczęściej latał z D.

 

Z kolei numery zasobników były zgodne z numerem seryjnym. Ten ze zdjęcia jest naniesiony, najprawdopodobniej po odnowieniu warstwy lakierniczej w hangarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Czy któryś z Kolegów mających samolot pod ręką byłby tak uprzejmy i pomierzył mi rurkę Pitota z MIG-21MF? Chodzi o 3 wymiary:

1. od nasady (gdzie wchodzi w osłonę uchwytu kadłubowego) do miejsca zagięcia,

2. od zagięcia do początku silnego zwężenia,

3.od początku zwężenia, wraz ze zwężeniem, do samego końca.

Niestety Edkowy wyrób jest na tyle glutowaty, że trudno ustalić gdzie się co zaczyna a gdzie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.