Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jostein napisał:

 W czym konkretnie się ta niższa jakość przejawia? Academy potrafiła skopać sylwetkę, choć raczej w dawniejszych czasach, vide choćby ichni P-40M/N w 1:72. Model ma być na prezent, więc...

Użyłem złego określenia, bardziej by pasowało: mniej finezji jest w modelu Academy. Do planów modeli nie przykładam, a gdyby miał kupować dla siebie F-35 to kupiłbym F-35B Tamkiwink4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lord_karton napisał:

Użyłem złego określenia, bardziej by pasowało: mniej finezji jest w modelu Academy. Do planów modeli nie przykładam, a gdyby miał kupować dla siebie F-35 to kupiłbym F-35B Tamkiwink4

Wersja B ma jednak ten minus, że nie latają na niej ci, co trzeba. W każdym razie ciężki orzech do zgryzienia z wyborem.
Dziękuję za rekomendację. Tamka istotnie wygląda miodnie, szkoda tylko tych komór uzbrojenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2024 o 17:39, Jostein napisał:

Panowie, F-35A w skali 1:72 - Academy czy Tamiya zrobiła lepszy zestaw?

Moim zdaniem Tamiya.

Ale masz jeszcze bardzo dobrą Hasegawę.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PrzemekW napisał:

Moim zdaniem Tamiya.

Ale masz jeszcze bardzo dobrą Hasegawę.

Przemek

Fakt, zapomniałem. Z tym, że  nie ma ona komór uzbrojenia, jak tamka. Ale cena dobra. Orzech do zgryzienia coraz twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła Me-163 były drewniane to wiem. A co z lotkami i klapami ? Też drewniane? Czy może metal lub kryte płótnem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam ostatnio układ-zlecenie z synem lat 8, że on skleja ja maluję. Sklejanie idzie mu szybko, bo to “easy assembly” przez co nie mam czasu na “swoje modele”. Nie do końca mam też wpływ na kolory : “domaluj mu taki żółty pasek”. Do rzeczy : kalki hobby bossa od tego junkersa nie przeszły próby czasu. Czy ktoś z szanownych ma może coś z odpadów co chciałby odsprzedać a co siądzie na modelu? Mógłbym niby kupić kolejnego HB ale celujemy w różnorodność :)

 

 

IMG_2650.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakim kolorem były malowane wnęki podwozia i wnętrze gondoli silnikowych w B-25 H/J?

Eduard w instrukcji podaje C8 czyli srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xmen napisał:

Jakim kolorem były malowane wnęki podwozia i wnętrze gondoli silnikowych w B-25 H/J?

Eduard w instrukcji podaje C8 czyli srebrny.

 

I myślę że dobrze podaje. Co prawda na zdjęciach wersje wcześniejsze, ale możesz rzucić okiem na wnętrze komory podwozia głównego w gondoli silnikowej i ściankę ogniową za silnikiem. Wszystko śrebne wink4:

8b05254v.thumb.jpg.89f58ef746447a097ca12ec4a113d1d9.jpg

 

air_mitchell27.thumb.jpg.d814399f40f285d9ac551a63d71ce0b4.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barszczo napisał:

 

I myślę że dobrze podaje. Co prawda na zdjęciach wersje wcześniejsze, ale możesz rzucić okiem na wnętrze komory podwozia głównego w gondoli silnikowej i ściankę ogniową za silnikiem. Wszystko śrebne wink4:

8b05254v.thumb.jpg.89f58ef746447a097ca12ec4a113d1d9.jpg

 

air_mitchell27.thumb.jpg.d814399f40f285d9ac551a63d71ce0b4.jpg

Dziękuję bardzo.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którego Ju-88(dowolna wersja ale najlepiej bombowa) polecacie w 72ce w sensie relacja jakość-cena no i atrakcyjność. Hasa Revell Zvezda czy coś jeszcze. A jeszcze Italka ale ten model znam. Całkiem przyjemny za wyjątkiem wypuklych linii, pod koniec ubiegłego wieku został wybrany modelem roku przez któryś chyba z brytyjskich magazynów modelarskich. Mi chodzi o bardziej coś współczesnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BRAVO112 napisał:

a przeciez Zvezda tez dobrze wyglada

a kosztuje ok 18 Eu

Szkoda, że spora część tej kwoty idzie na finansowanie wojny z Ukrainą. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirage IIIC z Eduarda w 1/48 jest coś wart? Pytam bo jest teraz w dobrej cenie w promocji.

Według Scalmates jest to oryginalne wydanie Eduarda z 2004 roku, a wydawało mi się że to jakiś przepak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2024 o 19:39, Klapouch napisał:

Taki mam ostatnio układ-zlecenie z synem lat 8, że on skleja ja maluję. Sklejanie idzie mu szybko, bo to “easy assembly” przez co nie mam czasu na “swoje modele”. Nie do końca mam też wpływ na kolory : “domaluj mu taki żółty pasek”. Do rzeczy : kalki hobby bossa od tego junkersa nie przeszły próby czasu. Czy ktoś z szanownych ma może coś z odpadów co chciałby odsprzedać a co siądzie na modelu? Mógłbym niby kupić kolejnego HB ale celujemy w różnorodność :)

 

 

IMG_2650.jpeg

Niemieckie czy niekoniecznie? Bo kalek na wersję G nie mam, ale znajdą się albo od innej wersji, albo jakieś "what ify-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2024 o 17:40, jmx62 napisał:

Koledzy którego Ju-88(dowolna wersja ale najlepiej bombowa) polecacie w 72ce w sensie relacja jakość-cena no i atrakcyjność. Hasa Revell Zvezda czy coś jeszcze. A jeszcze Italka ale ten model znam. Całkiem przyjemny za wyjątkiem wypuklych linii, pod koniec ubiegłego wieku został wybrany modelem roku przez któryś chyba z brytyjskich magazynów modelarskich. Mi chodzi o bardziej coś współczesnego.

Nowy Revellowski A-1 moim zdaniem wart uwagi. Wgłębne linie, bogaty kokpit. Łatwiej dostać, niż hasegawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jery napisał:

Mirage IIIC z Eduarda w 1/48 jest coś wart? Pytam bo jest teraz w dobrej cenie w promocji.

Według Scalmates jest to oryginalne wydanie Eduarda z 2004 roku, a wydawało mi się że to jakiś przepak.

 Najlepszy model rodziny Mirage III/V jaki dostępny jest na rynku. Ma swoje lata ale do dziś trzyma jakość. To och samodzilene opracowanie. Kinetic jednomiejscowe to tragedia jakościowo montażowa, AMK to ich w ogóle pierwszy model i jest lepiej niż u Kinetica ale do edka im daleko. O stareńkim ESCI repakowanym  przez Italeri nie ma co gadać. 

Edytowane przez Qz9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.