Skocz do zawartości

M1113 Dumvee "Zielone Berety" w zimowym Afganistanie 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Dla zabawy oraz czywiście Towarzystwa postanowiłem wziąć udział i poszukać faktów bez ich naciągania. Tematem będzie Dumvee Sił Specjalnych na bazie M1113 należący do Zielonych Beretów operujących na terenie Afganistanu. Wraz z modelem postaram sie odtworzyć również operatorów. Punktem wyjścia będzie to;

green%20b%201_zpskfs5mqzn.jpg

green%20b_zpsdm894dmz.jpg

 

Ponieważ myślą przewodnią Konkursu jest zima, to prezentuję ogólne otoczenie.

green_zps9zaavdsd.jpg

 

W prawej części zdjęcia stoi właśnie bohater tematu- dumvee

kilka zdjęć pojazdu, bo wersji malowania jest mnóstwo i nie wybrałem jeszcze finalnej

MARSOC23_zps6e397437.jpg

Afganistan23_zpsmd3osify.jpg

M1113MARSOC24_zpswtcovcg9.jpg

 

Bazą będzie model Tamiya M1025 Armament Carrier 35263

 

 

20101211409.jpg

 

th_20101211416.jpg th_20101211422.jpg th_20101211418.jpg th_20101211419.jpg th_20101211420.jpg th_20101211421.jpg th_20101211424.jpg

 

Figuranci

46_zpsz0f13yc2.jpg

47_zpso1yvvids.jpg

Szukam również tego, ale znaleźć w Polsce chwilowo nie mogę

LF0135_1_zpsgbhnuhqh.jpg

 

Części uzupełniające

image.jpg1_zps8woh6xhy.jpg

image.jpg1_zpsutgxwvph.jpg

image.jpg1_zpswnphzn58.jpg

IMG_0047.jpg

DSCF5610.jpg

Dodatkowo masa innych części (zdjecie wrzucę całości jutro)

- blaszka z przetłoczeniami podwozia, tylna półka, tylny zderzak by Tomcat28

- żywiczne fotele z konwersji Black Doga

- elektronika

- scratch

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zestaw wyjściowy bardzo dobry, chociaż zdecydowanie będę Cię namawiał na koła BFGoodrich Baja z DEF Model. Nie znajdziesz lepszej okazji do ich zamontowania, a w takim modelu zwykłe Goodyeary MT są... no po prostu zwykłe Nie ta liga zupełnie. Kilku rzeczy jeszcze brakuje do kompletu, ale to na pewno będziesz uzupełniał w trakcie. Wypada tylko życzyć powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie dodatków- drobnica

IMG_8100_zpss8fdsga0.jpg

2 x M240B (jeden stracił końcówkę lufy, ale nastąpi przesczep)

2x AT4

2x uchwyt mocowania swingarmów

1x swingarm

po prawej stronie

powiększona osłona silnika do wewnątrz

elektronika- radiostacja SINCGARS, radio satelitarne Harrisa, antena BFT, ekran BFT (jednak będzie w modelu), klawiatura sterowania, głośniki, falownik, PLGR oraz kanistry

 

IMG_8099_zpsqvvsvaw2.jpg

 

pałąk C z modelu Bronco

żywiczna tylna półka wraz z podporami i tylnym zderzakiem z konwersji Black Dog- zrezygnowałem z blaszki na rzecz żywicznej

zywiczne kopie barierek na pakę i ich mocowań

powiększona chłodnica wraz z osloną wyciągarki

fotele przednie i tylny na pakę

torby, plecaki, butla z gazem i gaśnica.

 

Uff...chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dużo tych dodatków się robi :-)

 

Nie mogę się doczekać aktualizacji

Z bazowego modelu Tamiya zostaje rama podwozia- do przeróbki tył i przód, wanna nadwozia i rama okna- też do przeróbki. Jak skończę Siyura ( w weekend), to zabiorę się za dumvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bazowego modelu Tamiya zostaje rama podwozia- do przeróbki tył i przód, wanna nadwozia i rama okna- też do przeróbki. Jak skończę Siyura ( w weekend), to zabiorę się za dumvee

 

No to jakoś trzeba wytrzymać do przyszłego tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2003 specjalsi nie używali już ALICE- packów w temacie właściwych napisz, sesemesuj lub zadzwoń .Pozdrawiam A.

 

Trochę mocne uogólnienie. ALICE po dzień dzisiejszy jest w ofercie wielu producentów (np. Platatac) i jest regularnie kupowany przez amatorów i zawodowców jednako. Nie jest ideałem wygody dla wszystkich ale wielu go używa bo jest pojemny i solidny.

 

Tu masz pana z SFG z Afganistanu z roku 2003:

 

29350149.jpg

 

Widac? Bo mi blokuje ta witryne w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie plecak z fotki wygląda na ALICE.

Zestaw startowy imponujący, ale pomyśl nad figurkami w zimowych ubiorach, bo w zimowym Afganistanie "ciepłe" dni zdarzały się chyba rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od cięcia- dachu i osłony silnika na rzecz wymiany na większą. Dorobiona też "wykładzina" dookoła

IMG_8123_zpsintmht6z.jpg

pojawił się stolik pod elektronikę'

IMG_8124_zpswnnf3rnt.jpg

Wkleiłem panele nadkoli, oraz na nadkola blachę ryflowaną. Pałąk C z modelu Bronco- do szpachlowania. Doszły też barierki boczne i wieża

http://i1249.photobucket.com/albums/hh518/Kawa1973/Kawa1973030/IMG_8122_zpstegdbijn.jpg

IMG_8121_zpsunkgargw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tempo mam ślimacze...jak pomyślę o drzwiach, to mam drgawki...

Uzupełniony wstępnie dach- falownik z konwersji Black Dog, głośniki zywiczne z Legenda, obrotnica z modelu Bronco, reszta scratch. Kable dojdą po malowaniu.

IMG_8129_zpsedk8gbcf.jpg

IMG_8128_zpsvkvk9m9l.jpg

 

Odłaczyłem pałak C od dachu i przykeliłem do nadwozia. To zasadniczo ułatwi montaż całości. Doszła drobnica w środku- zestawowa i scratch. Wyciąłem przedni grill i wkleiłem żywiczny powiększony

IMG_8127_zpsnys3ca4j.jpg

 

Zacząłem przeróbkę przedniego okna. usuniete wycieraczki i doklejne opancerzenie wraz z deflektorem. Teraz trzeba dodać kilkanaście śrubek

IMG_8126_zps6xebsdmw.jpg

 

Ponieważ czekam na koła, to całość prezentuję na "podwoziu zastępczym"

IMG_8125_zps1f8eu1lv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.