Skocz do zawartości

Szawrow Sz 2, Amodel 1/72


jarek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w galerii Szawrowa Sz 2, pięknego radzieckiego uskrzydlonego kajaka konstrukcji Wadima Szawrowa. Pierwowzorem dla Sz 2 produkowanego od 1932r był Sz1, zbudowany w 1928r., jako pierwsza w ZSRR latająca łódź. Szawrowy produkowane były do 1936r., lecz wszechstronność , prostota i popularność sprawiły, że w 1939r.,wznowiono produkcję. Wyprodukowano łącznie 700szt. Tych pięknych latających łodzi i pozostawały one w użyciu przez30 lat, aż do 1964r. Model Amodelu jest niestety słabym wytworem, przy którym odniosłem wrażenie, że lewą i prawą stronę modelu projektowały dwie różne osoby, łącznie z baldachimem którego lewa strona jest różna od prawej. Po naszym jastrzębiu z Polaira, sądziłem, że nic gorszego już mnie nie spotka, to jak bardzo się myliłem udowodnił mi właśnie ten wytwór Amodelu. Model wykonany ze sporym wkładem własnym, przy użyciu wszystkiego, co wpadło mi w ręce i dało się pociąć, wygiąć, polutować. Szczegóły budowy można prześledzić w wątku warsztatowym, nadmienię tylko, że z modelu wykorzystałem kadłub, skrzydła, stateczniki, golenie podwozia i same gumy z kół, reszta to odlewy (pierwsze zresztą) i elementy wykonane własnoręcznie. Model malowany Pactrą białą i metalizerem alu od MM i lakier mat Pactry na koniec.Kalki to dzieło Alberta 091283, świetne, kładzione bez żadnych płynów, jedynie dociskane po odsączeniu nadmiaru wody – dzięki B. Albercie!

Zapraszam do galerii.

5e8b2107f49df7a8m.jpg 44ee334430cd8af8m.jpg 7a8da80e6dad092dm.jpg 765ba22b3e5aaecfm.jpg c910aea8d7f723cam.jpg 00b1201101fd18cdm.jpg e90f7c7f974b09bdm.jpg 4b8346f56f66c36am.jpg

Ps. Noszy ni w ząb nie mogę sfotografować, ale będę jeszcze próbował!

Pozdrawiam Jarek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje ukończenia "noszownika". Jest elegancki . No próbuj, próbuj z tymi noszami, hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie; manas, Przemek-MaXus, sianko, kornik_69, crustian, przemekkgksw3, Banny, wielkie podziękowania za komentarze. Przemo, założyłem sobie wchodząc na forum zrobienie modeli z magazynku, a i tak zamiast ubywać, to tego tałatajstwa przybywa, także kto wie, może w końcu jakiś lepszy jakościowo model kupię

Muszę się przyznać, że wykończając model przeoczyłem miejsca po złożeniu skrzydeł, tak więc pomęczę Was jeszcze dalszym ciągiem sagi z uskrzydlonym kajakiem, a i może jakieś ładne zdjęcie - a'la Gem - uda się w końcu zrobić.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a i może jakieś ładne zdjęcie - a'la Gem - uda się w końcu zrobić.

A to nad Gopło, nad Gopło czy jakie Powidzkie i powalczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kret69, marek d, dzięki.

Marku - Też ujrzałem urodę jego niezwykłą i powab w kształtach ukryty, choć płochą konstrukcją obarczon kruchym być winien, lecz bez mała od stu lat wciąż lata i lata.

Piękny koment dałeś, pełen szlacheckiego zachwytu

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - piękny ratowniczy kajak! Tak mnie zawsze zastanawiało, czy ranny zapakowany do takiej łodzi czy kasety kukuruźnika nie zastanawiali się nad swoją świeżo nabywaną klaustrofobią czy było im to idealnie obojętne... Tylko mogę Ci pozazdrościć umiejętności, cierpliwości i kolejnego nietypowego pięknego maleństwa w kolekcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie crustian, bartekkw - dzięki.

Teraz czekam na RWD i jakieś kolejne cuda

P.S. Teraz wiadomo czemu ucichło na forum RWD-8 PLON I ;)

Czyżby jakaś grupa nacisku, mobbing, czy co tam jeszcze?

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.