Skocz do zawartości

MiG-23MF 28 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego (Trumpeter 1:48)


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony. Zestaw Trumpeter plus żywice Aires (kokpit, dysza, wnęki). Malowany Gunze C, kalkomanie Model Maker:

 

26_zpseyyxcouz.jpg

 

25_zps3zuel9po.jpg

 

24_zpsohsmhpba.jpg

 

23_zpslvgv7frj.jpg

 

22_zps0wdoefwv.jpg

 

21_zpswj0kenlv.jpg

 

17_zpsj2opexab.jpg

 

20_zpshuowrpxx.jpg

 

16_zps5oqtcefm.jpg

 

15_zpshfccelx5.jpg

 

12_zps7oo8d8hc.jpg

 

10_zpsnnnpejqc.jpg

 

14_zpswgeonyaf.jpg

 

9_zpszawlnnt8.jpg

 

8_zpsdx5cceql.jpg

 

11_zpscddjlwwe.jpg

 

7_zpsyomnjbzg.jpg

 

6_zpsykxlmwjj.jpg

 

3_zpsxqwdqgik.jpg

 

5_zpsktfd9afr.jpg

 

4_zps9ndwrt3r.jpg

 

2_zpsmoohy0wq.jpg

 

1_zpsv4zklrgp.jpg

 

19_zpsyjioq07y.jpg

 

18_zpsr8du64rn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówiłem w Bytomiu. Bardzo udany model. Jeszcze raz gratuluję.

Podejrzewam że Marek bardzo się cieszy, bo będzie miał u siebie kilka pięknych modeli samolotów ze Słupska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze. Cała przyjemność po mojej stronie, że Wam się podoba

 

Piękny, jest na czym zawiesić oko. Lada dzień też się za niego biorę.

 

Jeśli będziesz chciał to służę pomocą - zestaw ma sporo "byków", które najlepiej wyłapać albo wiedzieć o nich przed montażem, żeby później nie było niespodzianek, które mnie spotkały

 

Tą rewelacyjną płytę lotniska robiłeś sam, czy zakupiłeś gotową?
Podstawka samoróbka, czy kupowana gdzieś?

 

Podstawka to samoróbka.

 

Tylko nikt nie zauwazyl ze szachownice na stateczniku pionowym sa w te sama strone czyli czerwonym polem do przodu... Po za tym jest ok...

 

Zauważył, zauważył tylko forma "wytknięcia" tego babola była inna. Faktycznie - mój błąd, który wziął się stąd, że przeglądając fotki 460-tki z różnych okresów użytkowania w końcu się "zakręciłem" i nie zwróciłem na to uwagi. Całe szczęście błąd już naprawiony i można żyć spokojniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model. Jakiś lakier bezbarwny kładłeś na koniec? Możesz zdradzić jak robiłeś tą podstawkę? Jeszcze raz gratuluję!

 

Całość na koniec pryśnięta Vallejo Satin Varnish. A podstawka - żadna tajemnica. Po prostu wydruk na papierze kredowym stuningowany aerografem w niektórych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli będziesz chciał to służę pomocą - zestaw ma sporo "byków", które najlepiej wyłapać albo wiedzieć o nich przed montażem, żeby później nie było niespodzianek, które mnie spotkały

Dzięki, jak coś zauważę to się podpytam. Będę robił zestawowego "139" i podpytałem już technika pracującego przy tych samolotach o realność malowania w czasie bojowej służby. Niemniej nurtuje mnie zagadnienie dodatkowych zbiorników paliwowych. Nie znalazłem żadnego zdjęcia samolotu ze zbiornikami. Są Twoje podskrzydłowe, ale jest też podkadłubowy. Jak to było w rzeczywistości? Znasz temat? Co do uzbrojenia, które zastosowałeś to na podstawie tego co gdzieś kiedyś wyczytałem jest prawidłowe i jest to konfiguracja dla dowódcy pary dyżurnej. Tylko te zbiorniki. Jak to było faktycznie w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny

 

Co do tej kwestii:

Tylko nikt nie zauwazyl ze szachownice na stateczniku pionowym sa w te sama strone czyli czerwonym polem do przodu... Po za tym jest ok...

 

Zauważył, zauważył tylko forma "wytknięcia" tego babola była inna. Faktycznie - mój błąd, który wziął się stąd, że przeglądając fotki 460-tki z różnych okresów użytkowania w końcu się "zakręciłem" i nie zwróciłem na to uwagi. Całe szczęście błąd już naprawiony i można żyć spokojniej

to nie rzucałbym tak pochopnych ocen jak Tazman.

W rozwiązaniu pomógłby widok na szachownice na spodzie.

Polskie Skrzydła nr 10 sugerują na przykład właśnie takie dwa różne wzory szachownic jak są pokazane na modelu (pod warunkiem, że na spodzie są szachownice starego wzoru).

 

Tylko te zbiorniki. Jak to było faktycznie w realu?
Zbiorniki można było podczepiać jak pokazane na modelu (wtedy możliwość składania skrzydeł była blokowana). Może coś jeszcze dopiszą więksi fachowcy od MiGów-23 bo nie brak ich tu na forum. Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracowanie Polish Wings o MiGu-23 wyjasni Ci wszelkie watpliwosci

Niestety, ale w Polish Wings nie ma słowa o zbiornikach (przynajmniej w polskim tłumaczeniu). Za to w Topshots jest zdjęcie startującej polskiej pary z podkadłubowymi oraz fotka z montażu podskrzydłowych. Ale czy miała zamontowame te zbiorniki para dyżurna dalej pozostaje zagadką.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej nurtuje mnie zagadnienie dodatkowych zbiorników paliwowych. Nie znalazłem żadnego zdjęcia samolotu ze zbiornikami. Są Twoje podskrzydłowe, ale jest też podkadłubowy. Jak to było w rzeczywistości? Znasz temat? Co do uzbrojenia, które zastosowałeś to na podstawie tego co gdzieś kiedyś wyczytałem jest prawidłowe i jest to konfiguracja dla dowódcy pary dyżurnej. Tylko te zbiorniki. Jak to było faktycznie w realu?

 

Jeśli chodzi o fotkę, to w takiej konfiguracji (3 baniaki i 6 rakiet) nigdy nie spotkałem. Aczkolwiek jest taka:

 

1280px-MiG-23_underside.jpg

 

Natomiast konfiguracja jest jak najbardziej możliwa. Zbiorniki podskrzydłowe opróżniały się jako pierwsze i w sytuacji bojowej po wyczerpaniu powinny być odrzucone, a związku tym samym skrzydło odzyskiwało swoją skuteczność w manewrowaniu skosem. W zasadzie służyły do przedłużenia czasu patrolowania w powietrzu i dolotu do oddalonych obszarów działań. Ponadto taka konfigurację można było spotkać w trakcie przebazowań.

 

W rozwiązaniu pomógłby widok na szachownice na spodzie.

Polskie Skrzydła nr 10 sugerują na przykład właśnie takie dwa różne wzory szachownic jak są pokazane na modelu (pod warunkiem, że na spodzie są szachownice starego wzoru).

 

Na skrzydłach są starego wzoru...

 

23wing2_zps13d002b4.jpg

 

...a na stateczniku powinno być tak:

 

MiG-23MF%20460_12_zps8vuwe9ot.jpg

 

MiG-23MF%20460_11_zpsgbxjrcn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.