Skocz do zawartości

Farbki i ich rozcieńczanie


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaś mam problem z malowaniem vallejo model color aerografem, nie mogę dobrać odpowiedniego rozcieńczenia, raz aerograf pluje kroplami farby, a raz się przytyka. Używam airbrush thinera vallejo i retardera wamodu. Maluje przy ciśnieniu 1,5 bara.

 

thiner masz dedykowany więc może gryzie się thiner z wamodem ?? nie wiem nie sprawdzałem. A ciśnienie 1,5 B. - ok ale jaka konsystencja farby ??; ja maluję 1,8 - 1,9 przy mleku 3,2% , zmniejszam do 1,3 - 1,1 przy bardzo rozcieńczonych (prawie nie kryjących). Najpierw spróbuj troszkę rozcieńczyć bez retandera i przy 1,5 spróbuj na czymś itp. np. to samo przy 1,7 itd. Może to Ci pomoże. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj omalowałem fotel pilota gunze H. Dziś chciałem polożyć drugi kolor(gunze H) tyle że już pędzlem i....rozpuściłem kolor pierwszy. Czy farba nr1 nie wyschła jeszcze?? Nie chce mi się w to wierzyć. Czy pownienem zabezpieczyć kolor nr1 przed połozeniem koloru nr2...?Jeśli tak to chyba nie sidoluxem bo to też akryl. Pytanie brzmi jak to robicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby Gunze nie powinny być kładzione pędzelkiem, no chyba że nierozcieńczone.

Jeśli to była Gunze rozcieńczona np. Leveling Thinnerem, to nic dziwnego że się stało tak jak napisałeś.

Prosto ze słoiczka na element 1cm na 5mm nie rozcieńczałem nawet ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj omalowałem fotel pilota gunze H. Dziś chciałem polożyć drugi kolor(gunze H) tyle że już pędzlem i....rozpuściłem kolor pierwszy. Czy farba nr1 nie wyschła jeszcze?? Nie chce mi się w to wierzyć. Czy pownienem zabezpieczyć kolor nr1 przed połozeniem koloru nr2...?Jeśli tak to chyba nie sidoluxem bo to też akryl. Pytanie brzmi jak to robicie??

To jest własnie niemiła właściwość farb gunze. Zarówno "C" jak i "H". Dlatego do pędzla nadają się mniej niż średnio. Jeżeli już musisz malować Gunze pędzelkiem to po pierwsze trzeba rozcieńczyć bo są dosyć gęste (przynajmniej te które ja mam, nie wiem czy wszystkie), a po drugie sposób już sam wymyśliłeś. Poszczególne warstwy oddziel sidoluxem. Bo akryl nie równa się akryl. Tak malowałem motocykl Suzuki. Możesz zobaczyć w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajtus napisał(a):

Ja zaś mam problem z malowaniem vallejo model color aerografem, nie mogę dobrać odpowiedniego rozcieńczenia, raz aerograf pluje kroplami farby, a raz się przytyka. Używam airbrush thinera vallejo i retardera wamodu. Maluje przy ciśnieniu 1,5 bara.

 

thiner masz dedykowany więc może gryzie się thiner z wamodem ?? nie wiem nie sprawdzałem. A ciśnienie 1,5 B. - ok ale jaka konsystencja farby ??; ja maluję 1,8 - 1,9 przy mleku 3,2% , zmniejszam do 1,3 - 1,1 przy bardzo rozcieńczonych (prawie nie kryjących). Najpierw spróbuj troszkę rozcieńczyć bez retandera i przy 1,5 spróbuj na czymś itp. np. to samo przy 1,7 itd. Może to Ci pomoże. POZDRO

 

Pokombinuje z mieszaniem przy najbliższym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rożnica między podkładami vallejo acrylic polyurethane, a acrylic urethane ?
Nie wiem, a z chęcią bym się dowiedział.

Wiem natomiast, że kiedy wysłałem na ich email pytanie czym rozcieńczać ich podkłady poliuretanowe dostałem odpowiedź, że Airbrush Thinner czyli 71.[0123]61.

Więc może zapytaj po prostu ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rożnica między podkładami vallejo acrylic polyurethane, a acrylic urethane ?

Szczerze powiem ze znam tylko polyurethane, o urethane nigdy nie slyszalem, moze to jakas stars wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś mam problem z malowaniem vallejo model color aerografem, nie mogę dobrać odpowiedniego rozcieńczenia, raz aerograf pluje kroplami farby, a raz się przytyka. Używam airbrush thinera vallejo i retardera wamodu. Maluje przy ciśnieniu 1,5 bara.

 

Spróbuj do rozcieńczania sidoluxu do podłóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem malując Vallejo air aerografem. Też mi pluło farbą i przy dłuższym malowaniu umiał się przytykać. Próbowałem oryginalnego thinnera ale niewiele pomagało. Osoby tutaj z forum sugerowały brudny aerograf - trochę racji mieli więc też sprawdź, szczególnie pod dyszą.

 

Ale najlepszy sposób to dodanie farby do zbiorniczka, troszkę oryginalnego thinnera i WÓDKI - ja dodaje niewiele mniej niż farby, prawie 1:1. Jest idealnie - nic nie pluje, nic nie zatyka, farba kładzie się ładnie, nie spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie ma czegoś takiego jak ustalone proporcje.

 

1) Każda farbka ma inną gęstość. Nawet każdy kolor tego samego producenta może być i najczęściej jest innej gęstości.

2) Każdy miesza wg własnego upodobania. Jeden woli bardziej gęstą inny mniej.

 

To wynika z praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mi np. praktyka wykazała, że muszę rozcieńczać Vallejo Model Air do malowania aerografem (HS Ultra) z dyszą 0,2mm, choć 'chińczykiem' z dyszą 0,3 nie musiałem. Wychodzi więc na to, że naprawdę nie ma jednej uniwersalnej recepty. Praktyka, praktyka i praktyka, tak jak 'starsi' Koledzy piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja zadam pytanie troche z innej beczki ale związane z farbami i rozpuszczalnikami. Mam aerograf i zastanawiam się nad przejściem z akryli na olejne. Do czyszczenia po akrylach używałem wamodowskiego zmywacza, do czyszczenia po olejnych musiałbym użyć chyba white spirita. Co jest bardziej szkodliwe dla zdrowia? Zmywacz wamodu czy white spirit? Fakt cuchnięcia olejnych pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.