Skocz do zawartości

Farbki i ich rozcieńczanie


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Zmywa nawet pomalowany model, Twoja sprawa, wierzyć nie musisz.

Możesz opisać proces? Mam na półce paru takich starych "delikwentów", których z chęcią bym poprawił. A nie chcę kąpać ich w krecie, żeby wewnętrznych malowań nie rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces jest bardzo prosty;

pędzlem smarujesz model zmywaczem, czekasz aż farba zmięknie i ją ścierasz. Patyczkami, ręcznikami, chusteczkami

higienicznymi, pędzlem, szczoteczką do zębów. Czym się da. W zależności od stopnia wyschnięcia farby nawilżanie zmywaczem trzeba powtórzyć. Szpachla też zejdzie. Na koniec przemyć model rozcieńczalnikiem. Płynów do naczyń itp.

nie polecam; zawierają środki ochrony rąk tzn. glicerynę lub podobne.

Mam nadzieję że Ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Niby już trochę siedzę w modelarstwie, ale na dobrą sprawę ciągle pojawiają się pytania.

Tym razem chodzi o farby. Nadszedł czas na przejście z typowych humbroli na jakieś akryle. Faworytem są na razie te z vallejo - tamiya mi nie podchodzi; gunze czeka na swoją kolej, ale jakoś przekonany do nich nie jestem. Potrzebuję farb do pędzla jak i aerografu więc Vallejo wydaje mi się najlepszą opcją, ale do rzeczy.

Vallejo Air nie ma potrzeby rozcieńczać do aerografu, ale czy jest możliwość wykorzystywania ich również do malowania pędzlem? Jak wygląda sprawa z mieszaniem farb serii Air z model color?

I jeszcze co do gunze mr. color - jak wygląda tutaj sprawa z malowaniem pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam!

Z racji tego że maluje pactrami (przy użyciu aero, rozcieńczam wodą) mają niską przyczepność do podłoża, więc zakupiłem podkład Ak interactive AK175.

Mam z nim niestety problem, bardzo ciężko mi dobrać dobrą konsystencję (również rozcieńczam wodą) jak już dam rade go natrysnąć wygląda w miarę OK,

ale niestety wogóle nie trzyma się podłoża. W internecie czytałem sprzeczne opinie na jego temat powinno się go niby lać prosto z butelki do aero ,ale

mój ma konsystencję szpachlówki w płynie a nie mleka... po rozcieńczeniu nakłada się go okropnie bo tworzy odrazu takie małe kropelki na powierchni a nie kładzie cienką warstwą.

 

Czym to rozcieńczyć żeby robił robotę?

Można jakoś zwiększyć przyczepność samej farby Pactra (czytałem coś o Mr thinner?)?

Przy okazji czym rozcieńczać farby Italeri(akryl)?

 

Aero podróbka iwaty igła 0,2

Ciśnienie ~1 Bar. (próbowałem na większym ciśnieniu ten podkład i mniej go rozcieńczyć ale efekt ten sam)

 

Edit: Kilka stron wcześniej ktoś po części odpowiedział na pytanie o podkład niestety tylko żeby użyć AK-712 (ich rozcieńczalnika) jest jakieś inne wyjście?

Czy jeśli użyje AK-712 podkład będzie trzymał i wszystkie problemy minął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co myślicie o takich farbach do aero ? chodzi mi o producenta i jeśli ktoś miał styczność to jak z jakością i kryciem ? i czy potrzeba podkładu ?

http://allegro.pl/farby-do-aerografu-pro-color-zestaw-podstawowy-5-1-i5948988072.html

 

planuje taki zakup bo z tego co widzę to z tych 5 kolorów mieszając można uzyskać ciekawe kolory, potrzebne do aut cywilnych 1:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich jestem tu nowy. Nie wiem czy ta kwestia była podejmowana wcześniej: jak dobrze pomalować aerografem akrylową Tamiyą kolory biały i żółty? Próbowałem parę razy, ale zawsze kicha - albo za gęsta albo cięknąca. Nałożyć parę warstw czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy. Nie wiem czy ta kwestia była podejmowana wcześniej: jak dobrze pomalować aerografem akrylową Tamiyą kolory biały i żółty? Próbowałem parę razy, ale zawsze kicha - albo za gęsta albo cięknąca. Nałożyć parę warstw czy co ?

 

Musisz wyjść z założenia, że każdy kolor kładziesz cienko kilkoma przejściami budując odpowiednie krycie. Odpowiednia ilość warstw i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy można zastąpić firmowy rozcieńczalnik ?

Mam też inne pytanie, po malowaniu z wodą destylowaną farba po 5 godzinach wydawała się nie wyschnięta i nie nadawała się do przeszlifowania drobnym papierem ponieważ zrywała się z powierzchni modelu.

Co można zrobić żeby farba była trwała.

Użyłem podkładu surfacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.