Skocz do zawartości

ASU-85 z 35das / 6PDPD; 1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny projekt z 6 Pomorską Dywizją Powietrznodesantową doczekał się szczęśliwego (choć nie mnie to oceniać) końca.

 

Prezentowana scenka przedstawia:

- działo samobieżne ASU-85 z 35 dywizjonu artylerii samobieżnej (Trumpeter nr01588)

- motocykl K-750 z 4 kompanii ochrony i regulacji ruchu (Zvezda nr3639)

oraz pół Kübelwagena ze śmietnika (Italeri 312 )

 

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii.

 

1aimage7napis.jpg

 

 

2aimage4.jpg

 

 

2aimage11.jpg

 

 

3aimage13.jpg

 

 

4aimage15.jpg

 

 

4aimage40.jpg

 

 

6aimage20.jpg

 

 

7aimage39.jpg

 

 

8aimage36.jpg

 

 

9aimage30.jpg

 

 

10aimage3.jpg

 

 

11aimage16.jpg

 

 

12aimage19.jpg

 

 

asu8535das6pdpd.jpg

 

Wszystkim, którzy „mieli zdrowie” zaglądać do wątku warsztatowego - viewtopic.php?f=87&t=28810 - dziękuję za zainteresowanie i cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka w założeniu przedstawia lata siedemdziesiąte XX w., wtedy chyba wszystko aż tak nie ginęło. "Teren wojskowy - wstęp wzbroniony", po za tym zostało go tylko pół... resztą mógł się faktycznie zająć "Człowiek-magnes"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna scenka z komandosami i lepsza od poprzedniej.Ciekawy pomysł,wykonanie mistrzowskie ,ja nie mam uwag ,jedynie do nie których zdjęć mam ciągle wrażenie ,że za bardzo jest podkręcona na kompie ostrość? przy ostatniej galerii tez o fotkach wspominałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka w założeniu przedstawia lata siedemdziesiąte XX w., wtedy chyba wszystko aż tak nie ginęło. "Teren wojskowy - wstęp wzbroniony", po za tym zostało go tylko pół... resztą mógł się faktycznie zająć "Człowiek-magnes"

Wybacz to żart z mej strony a praca naprawdę budzi respekt pozdro eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie klimatyczna scenka! Temat świetny. W sumie to można pisać ochy i achy ale to oczywista oczywistość, więc ja tylko zapytam...co następne w tej tematyce?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzięję, że nie zostanę rozjechany za ten komentarz, ale .... kawał dobrej roboty nad modelem zasługuje na te kilka słów wątpliwości/subiektywnej krytyki:

 

Po pierwsze nie mam przekonania do ilości cieniowania na ASU --> w moim odczuciu jest za mocne i zamiast dawać efekt realistycznego światłocienia, daje efekt przerysowany. Tak przynajmniej odbieram to z zamieszczonycn zdjęć.

 

Po drugie komandosi na motorze - malowanie super, nieosiągalne dla mnie, ale nie portafię zinterpretować co się dzieje na scence. Co oznacza poza wojaka w przyczepce?

 

Po trzecie "ciekawski" komados - rozumiem, że to kierowca motocykla.. ale dlaczego ułożenie dłoni na kolanach ma takie, jakby nadal trzymał kierownicę? Mały element, a jakoś mnie razi

 

Poza tym dla mnie bomba.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Fajne i ładne to wszystko. Ale moim zdaniem (wiem że tu się narażę ) figurki jakoś tak nie pasują do tego wszystkiego, model i dioramka naprawdę super, ale te figurki, wyglądają na takie "przerysowane" jak wyjęte z komiksu, Takie odnoszę wrażenie. za dużo tej bieli chyba na nich.... Takie jakieś są "przerysowane"... Sam nie wiem, może tak ma być, sam dopiero się uczę robić figurki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca.

Jedyne co mi trochę nie pasuje to ziemia.W tym wykopie widać ogromne błocko,które ciągnie się aż do samej góry gleby.

Natomiast czołg stoi całkowicie na suchym gruncie.Gdyby pod darnią było tak mokro to czołg też powinien zostawiać duże mokre koleiny.

Ale to tylko takie moje przemyślenia.

Poza tym jest naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca!

Figurki mają bardzo fajnie pomalowane elementy cieliste, mundury za to rzeczywiście mają ciut za dużo rozjaśnień.

 

A czym są te pionowe skarpy? Mi to wygląda na 'wykopaliska' przez to ;)

 

I do tego bardzo świeże Mogę z doświadczenia (jako archeolog) powiedzieć, że z reguły wystarczy kilka miesięcy by całkowicie wygładzić krawędzie i zmienić skarpy w łagodne stoki - taki stan jak tutaj wymaga pracy i szczęścia (czasem wystarczy jeden solidny deszcz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka świetna Możesz zdradzić z czego zrobiłeś naszywki 6PDPD na mudnury? To kalkomanie?

No i zdradz jaki następny temat będziesz robił?

 

Po drugie komandosi na motorze - malowanie super, nieosiągalne dla mnie, ale nie portafię zinterpretować co się dzieje na scence. Co oznacza poza wojaka w przyczepce?

 

Jak dla mnie to patrzy pod słońce na dowódcę działa i się pewnie zatanawia kogo tam zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.