Skocz do zawartości

Kawanischi N1K1 Shiden Tamiya 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora na galerie.

To jej pierwsza część "studyjna". Mam nadzieje, ze pogoda pozwoli mi zrobić jeszcze kilka zdjęć na świeżym powietrzu.

Warsztat jest tutaj :

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=41809

 

 

57b61e5649ec3222.jpg

 

 

ae50ef6aa691cd99.jpg

 

 

965d076b4bdfb48b.jpg

 

 

6f9cba737bf717ba.jpg

 

 

11602ef86d918569.jpg

 

 

d0ffb9cb6eb81e96.jpg

 

 

0fa54194cf9550da.jpg

 

 

263769ed436a3be5.jpg

 

 

80b8d7f9f79a7490.jpg

 

 

623ce73ed154facc.jpg

 

 

dd7e73aa1cab1d87.jpg

 

 

05d839ed28b8e172.jpg

 

Zapraszam do komentowania ,-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzież on się tak zdążył nieludzko styrać? Fajnie hinomaru wyszły, choć podobno były podmalowywane na bieżąco w miarę niszczenia.

O ! Tak właśnie robiłem. Jak mi kalki poodłaziły to podmalowywałem na bieżąco ,-))Niczym japoński mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie model z wizją, oddający fascynacje autora. Klimat ogólnie industrialny, pokazujacy moc. Z przyjemnością się go ogląda, przypominają mi się ujęcia z "Imperium słońca" Spielberga. W ferworze tworzenia chyba gdzieś się zgubiły światła pozycyjne i świecą aluminowo. Warto je uzupełnić.

Gratuluję, chciałbym kiedyś stworzyć coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze kilka fotek detali

 

Tu widać zamocowanie anteny

 

04e3e9b82d1adcfa.jpg

 

A tutaj szczegóły goleni. Z których jestem dosyć zadowolony, bo to pierwsze moje golenie robione z igieł.W sumie to można by powiedzieć, ze wszystkie istotne elementy są robione praktycznie od podstaw.

Zrobienie tego podwozia to była duża przyjemność !

 

54ebac02224d111c.jpg

 

87986f9c7386dac2.jpg

 

ce6e6a2885d5ceb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton, nie powiem że jestem fanem takiego eksperymentalnego i "artystycznego" podejścia do wykonania modeli, ale Twoje produkcje zawsze z ciekawością oglądam. Może dlatego, że są tak inne od mojego nieco ascetycznego modelarstwa?

 

W każdym razie gratuluję ukończenia modelu i czekam na kolejne produkcje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton jak ja lubię twoje modele. Widać po nich żeś artysta. Robisz dokładnie to co ja czasami miałbym ochotę ale boję się . Japoniec wyszedł jak na mój gust świetnie - właśnie tak sobie wyobrażam maszyny Imperium słońca - mocno styrane. Zrobiłeś tutaj modelarską awangardę ale ze zdecydowanym smakiem i nie przegiąłeś, przekraczając granicę braku realizmu. Jestem zachwycony!

Co będzie następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za miłe słowa. Lubie eksperymentować. I oczywiście efekt tych eksperymentów nie zawsze jest dobry, ale tym razem jestem zadowolony. W tym modelu nie zapuściłem linii podziału, zastępując ten efekt innymi.

I chyba efekt końcowy jest fajny. Dzisiaj wyszło słonko, zatem pstryknąłem kilka zdjęć w naturalnym świetle.

Zdjęcia czarno-białe wrzucam dla tego, ze samoloty z tego okresu znamy głównie z takich zdjęć, i oglądanie modeli na takich monochromatycznych obrazkach, mówi (przynajmniej mi) coś o prawdziwości zastosowanych technik wykończeniowych.

 

 

150e522dcddab6ef.jpg

 

 

09ed9f8dfc6bc034.jpg

 

 

0eb647432250eb33.jpg

 

 

9b553cd782afb1c2.jpg

 

 

8c0187cd6e296a3b.jpg

 

 

I w kolorze :

cb98c86d4e3e70bf.jpg

 

 

624b4c57098f6185.jpg

 

 

228bb7a6a410c694.jpg

 

 

399b5f16104b1e94.jpg

 

 

98c1d4752d0e4338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się bardzo podoba, zaczynam składać własnego "Dzordza", zapewne będzie brzydszy:P Natomiast odnosze wrażenie, że zielony kolor jest trochę zbyt jasny, choć może to założony efekt "wypłowienia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee jakiś tam Kawanishi...choć niektóre japońskie maszyny,bardzo mi się podobają)...no i zajrzałem do warsztatu ...Początek nie zapowiadał się tak miło,ale jak już zaczął nabierać kształtu i dewastacji powłoki ...pomyślałem,że ten model bardzo mi się spodobał ....no i tak już zostało...ma charakter i lubię brudaski-naprawdę fajny ...dodam jeszcze,że wygląda na 1/48

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się bardzo podoba, zaczynam składać własnego "Dzordza", zapewne będzie brzydszy:P Natomiast odnosze wrażenie, że zielony kolor jest trochę zbyt jasny, choć może to założony efekt "wypłowienia".

Wypłowienie wypłowieniem, ale możesz mieć racje. Początkowo myślałem, że będę mocno waszował, co przyciemnia kolor, ale w końcu mało waszowałem. I jaśniejszy odcień , który miał zrównoważyć czarny wasz,się ostał nieprzyciemniony. A na koniec go jeszcze wypłowiłem ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj były styrane - nie wiem czy plamy oleju są tutaj w takiej obfitości prawidłowe ale model bardzo mi się podoba - dobra robota na pewno zachęca to trenowania śladów eksploatacji na swoich pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.