Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam, że VDR może mieć na myśli jeden "myk" - jakiś ktosiek zacznie model teraz, a wstawiać zacznie galerię od 1 maja. ;) Bo i tak nikt nie sprawdzi, nikt nie będzie robił fotek z gazetą z 30 kwietnia z in-boxem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie wychodzi, że cztery... Zimowy chyba też trwał około 120 dni?

 

Coś mi się pomerdało, że konkurs ma trwać do połowy września.

 

Podział na skale - no właśnie, tego nie zauważyłem. Koniecznie powinien być. Koleś, nawet najlepszy, startujący z 1/144 nie ma z przeciętną 1/32 szans.

 

I będziemy mieć 1-2 modele w kategorii 1:32 i 1-2 modele w 1:144 w lotnictwie, podobnie w innych kategoriach.

Nie widzę sensu na takie rozdrobnienie, za którym muszą iść jakieś nagrody, dyplomy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest X sposobów jak temu zapobiec.

 

Co masz na myśli? Ponieważ sam się właśnie po napisaniu posta zacząłem zastanawiać, jak można "zablokować" takie działanie. Może być na PW, jeśli wolisz na ogóle tego nie opisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

VDR - nie bądź taki tajemniczy, oświeć nas.

 

Tak jak napisałem - jeśli oświecę to w dniu rozpoczęcia konkursu. Póki co Reflect zna całość mojej argumentacji.

A ja muszę przemyśleć czy pisać o niej publicznie

 

W każdym bądź razie przy założeniu, że znamy temat czas rozpoczęcia przy takiej formule konkursu na prawdę jest bez znaczenia.

 

Co do podziału na skale - biorąc pod uwagę ilośc startujących w konkursie zimowym np. w kategorii lotnictwo myślę że w niektórych przypadkach można by było od razu

rozdać nagrody ;)

 

Kurde Pawel90 - nie chciałem tego pisać publicznie :/ :/ :/ Być może niewielu o czymś takim pomyślało a teraz to już pozamiatane :/

 

Co do X sposobów - tak na prawdę jest tylko jeden - zdjęcie modelu podczas prac (nie tylko in-box) np. z jakąś gazetą codzienną z wyraźną datą - wszystkie inne są do obejścia.

Na przyszłość - bardziej wyrafinowany temat niż "Lato" ogłoszony w dniu startu lub tuż przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatanie, nie pozamiatane. Przy dyskusji na temat terminu rozpoczęcia i Twoim tajemniczym poście to ciężko było o tym nie pomyśleć. A mimo wszystko chyba jakaś zasada zaufania i przyzwoitości tutaj obowiązuje. Trochę mi się to kojarzy z modelami juniorów na konkursach hmm... stacjonarnych. ;) A tym, co będą kombinowali, życzę spadających modeli z szafek i biurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mimo wszystko chyba jakaś zasada zaufania i przyzwoitości tutaj obowiązuje.

 

Tak powinno być Choć furtka niestety jest :/

 

A tym, co będą kombinowali, życzę spadających modeli z szafek i biurek.

 

Dołączam się do życzeń

 

Atlis - EXIF to nie zabezpieczenie - chcesz zdjęcie z przyszłości ? :P A co jeśli mam dwa takie same modele ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimowym konkursie też były rozmowy o potencjalnych możliwościach oszustwa - tzn. rozpoczęcia prac przed oficjalnym terminem, jedna z osób nawet deklarowała że tak właśnie postąpi. I co ? I nic.

Konkurs przebiegał bez problemów i zakończył się sukcesem.

Trochę zaufania Panowie, bez spiny - to tylko zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że z kolegą VDR będę mógł kogoś na stosie spalić.

 

No nic, czekamy więc na 1 maja, po czym ruszamy z budową. Ja miałem tylko nadzieję, że przesunięty będzie termin startu, ponieważ jakbym zaczął tuż po Świętach, to bym miał szansę wyrobić się z modelem też na konkurs w Olsztynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakiś myk z nie-głosowaniem na swoje modele, temat też był poruszany.

 

Najlepiej by było, żeby uczestnik nie mógł głosować na kategorię w której brał udział jego model. Plus ogranicznik, że głosować może osoba mająca minimum np. 50 postów na forum.

 

Tylko pytanie, czy teraz za bardzo się nie gotujemy z tymi zabezpieczeniami, jak konkurs ma być tylko miłym uatrakcyjnieniem naszej pasji.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi, że cztery... Zimowy chyba też trwał około 120 dni?

 

Coś mi się pomerdało, że konkurs ma trwać do połowy września.

 

Podział na skale - no właśnie, tego nie zauważyłem. Koniecznie powinien być. Koleś, nawet najlepszy, startujący z 1/144 nie ma z przeciętną 1/32 szans.

 

I będziemy mieć 1-2 modele w kategorii 1:32 i 1-2 modele w 1:144 w lotnictwie, podobnie w innych kategoriach.

Nie widzę sensu na takie rozdrobnienie, za którym muszą iść jakieś nagrody, dyplomy etc.

Ostatnio każdy uczestnik dostał dyplom. Nagród też był dostatek.

Wbrew pozorom takie rozwiązanie może korzystnie wpłynąć nw frekwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDR - masz mnie za idiotę? O wszystkim tym pomyślałem, ale unikatowego zdjęcia nie masz i zdjęcie rekonstruowane nie ukryjesz. Owszem, możesz mieć dwa modele. Co zyskasz? Możesz ich mieć nawet pięć, skleisz hcujowy model to i tak nie wygrasz.

 

Atlis - o wszystkim pomyślałeś a obejście tych zabezpieczeń jest tak trywialne ;) Żeby była jasność - to jest moje zboczenie zawodowe i tyle. Widzę pole do nadużyć - więc dla mnie data startu jest bez znaczenia i pod tym kątem była dyskusja a nie czy ktoś (a teraz po Twoich słowach, w domyśle - ja) będzie oszukiwał

 

Przypominam wszystkim dyskutującym, że dyskusja na temat potencjalnych możliwości wzięła się z kontekstu czy wydłużyć konkurs i przesunąć datę zakończenia czy rozpocząć już teraz albo np. od 1 kwietnia a nie czy ktoś będzie oszukiwał. Z punktu widzenia daty startu - faktycznie nie ma znaczenia bo jeśli ktoś będzie chciał zacząć teraz to zacznie. Natomiast data zakończenia ma kluczowe znaczenie. A umiejętności jeszcze większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dla mnie nie ważne kiedy się zacznie ani kiedy skończy - ważne, że być może w końcu uda mi się wziąć udział w jakimś konkursie.

Zawsze to dodatkowy powód nie tylko na rozgrzebanie kolejnego modelu ale i motywacja by go skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolę mieć miesiąc na to, bym mógł na spokojnie zastanowić się czy chcę się w konkurs pchać i czy nie i jeżeli tak, to z czym.

 

Albo spokojnie poczekać na przesyłkę z modelem do konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dla mnie nie ważne kiedy się zacznie ani kiedy skończy - ważne, że być może w końcu uda mi się wziąć udział w jakimś konkursie.

Zawsze to dodatkowy powód nie tylko na rozgrzebanie kolejnego modelu ale i motywacja by go skończyć.

 

Też się z tym zgadzam!

 

Wracając jeszcze do terminu startu/zakończenia konkursu.

Musimy dostosować się pod termin administracji. To na nich spoczywa największy ciężar odpowiedzialności za to żeby wszystko miało ręce i nogi.

Nie da się tego zrobić pod kilka osób. Ale w przyszłości takie dyskusję podejrzewam ,że administracja może wziąć pod uwagę i wydłużyć termin lub skrócić.

 

Rozumiem ,że remonty, urlopy, wyjazdy. Ale nic na siłę.

 

Projekt duży lub mniejszy pod konkurs należy wybrać pod siebie i swoje umiejętności. Oraz odpowiednio przekalkulować sobie długość terminu.

Umiejętność kalkulowania i przeanalizowania czy "zdążę?" lub "nie zdążę". "Czy startować?", "czy nie?". Zależy od predyspozycji każdego z nas. A odpowiednia ocena tego przyniesie dodatkowe atuty, które może ktoś doceni,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis - z całym szacunkiem - przeczytaj jeszcze raz na spokojnie to co napisałem na czerwono w ostatnim moim poście. "Wyboldowałem" jeszcze to żeby nie umknęło i żeby nie zmieniać tematu dyskusji A jednak brniesz dalej.

Więc napiszę jeszcze raz. W 200% zgadzam się z Tobą, że najważniejsze są umiejętności. Tym bardziej nie ma znaczenia czy Ty czy ktoś inny musi przemyśleć temat czy ściągnąć modele bo liczą się umiejętności. Ktoś może zacząć już teraz i bez umiejętności nie wygra. Część osób zaproponowała - wydłużenie konkursu do dnia rozpoczęcia kalendarzowej jesieni. Ja zaproponowałem wcześniejsze rozpoczęcie. Bo skoro liczą się umiejętności to i tak ten miesiąc nie robi różnicy a inni będą mogli wyrobić się np. przed urlopem. Dodatkowym argumentem o którym celowo nie pisałem publicznie był fakt, że jak ktoś będzie chciał zacząć teraz to i tak zacznie - więc jeśli już to lepiej po prostu oficjalnie zacząć wcześniej. Pozostałe tematy to wątki poboczne do których nie będę się odnosił bo widzę, że zasłaniają główną myśl wypowiedzi i temat o czym rozmawialiśmy.

 

Po raz kolejny napisze - nie chodzi o to czy ktoś będzie oszukiwał - a o to że część osób zaproponowało wydłużenie konkursu ze względu na okres letni czyli stricte urlopowy. Dyskusja na temat oszukiwania zaczęła się dopiero jak Paweł90 napisał to co było moją dodatkową argumentacją. Nie to jednak było stricte tematem dyskusji.

 

Uff - jak doczytacie znów coś między wierszami to ja wymiękam i od razu piszę, że się poddaje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do dzielenia kategorii na skale i nagradzania w każdej z takiej podkategorii.

Panowie, nie wdając się w szczegóły, bo nie jestem upoważniony.

Medale i dyplomy to był koszt jednego sponsora (do tego obsługa logistyczna) i naprawdę spory wydatek, z tego co wiem.

Tak więc niech nikomu się nie wydaje, że stworzenie dodatkowych kategorii jest proste jak pstryknięcie palcami - owszem, ale ktoś musi za to zapłacić z własnej kieszeni.

Ja w ogóle uważam że dyplomy i medale są zbędne, wystarczyłby na forum jakiś Hall of Fame dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, żeby nie mnożyć niepotrzebnie kosztów, ale to już decyzja administracji.

Nie nastawiajcie się na nagrody, bo tym razem może ich być znacznie mniej niż w poprzednim konkursie (obym się mylił) - nie wiem jak to jest u innych, ale dla mnie największą frajdą była rywalizacja i fakt, że mój model był doceniony przez wielu forumowiczów. Nagrody to tylko miły dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nagród i dyplomów zgadzam się z Solo. Aczkolwiek to, co dostałem na konkursie zimowym przyda mi się bardzo w edycji letniej. ;)

 

Zaś co do ew. braku sponsorów - administracja może też rozważyć wyróżnienie przyszłych zwycięzców jakimiś sygnaturkami czy to koło nicka czy w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat, większą radość mam z medalu i dyplomu niż nagrody rzeczowej.

Nawet byłbym skłonny płacić wpisowe na ten cel.

 

Co do terminu, faktycznie zostawiłbym 1. Maja na start, i na pewno nie skracał...

Ja już i tak się boję...

Maj/czerwiec kolokwia, czerwiec/lipiec sesja, lipiec praktyki i eksperyment do pracy inżynierskiej...

A żeby łatwo nie było to wymarzyłem sobie na ten konkurs dwa modele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dołączyć wersję tl;dr :-D Biorę udział w innym konkursie, zdjęcie zapakowanego modelu jest obowiązkowe +/- ustępstwa (wycięte części z ramek), ale ogólnie - ufamy sobie. I koniec tematu.

 

Zacznę raczej pisać najważniejszą myśl dużą czerwoną czcionką - jakaś 15 czy 20 ;)

 

Widzisz, dla mnie data startu jest trochę dziwnym zjawiskiem - jesteś zawodowym fotografem, ja hobbystą fotografem z jednym nawet sukcesem ;P- i w konkursach fotograficznych ogłasza się temat i ...datę do kiedy należy zgłaszać fotki ;) Daty startu nigdy nie widziałem bo ta data nie ma znaczenia. Dobrą fotę można zrobić na 10 minut przed zamknięciem rejestracji ;) Z modelem będzie gorzej ale jak ktoś ma umiejętności to i w miesiąc zrobi ;) Nie ma nigdzie obowiązku, że warsztat musi być zaczęty 01.05.2016 Można go zacząć później.

 

Jeśli temat jest znany to data ma bardzo małe znaczenie, a czy ktoś będzie dumał tydzień czy miesiąc czy będzie ciągnął modele z Chin - to również może być elementem rywalizacji Ktoś szybciej wymyśli temat - będzie miał więcej czasu na model, ktoś będzie dumał dłużej - mniej. Szanse z tego powodu nie maleją, każdy ma takie same - raczej rywalizacja rośnie ;)

 

Dobór modelu by dostać go szybko wraz dodatkami też może być elementem rywalizacji - choć tutaj już jest za dużo losowości. Ale na rywalizację też ma wpływ pozytywny. Jeśli ktoś zrobi świetny model z tego co można dostać lokalnie bez czekania tygodniami na składowe to tylko na jego plus ;) A jak ktoś wymyśli pomysł odjechany i będzie ciągnął tysiące dodatków z zza oceanu to jego strata ;)

 

Najważniejsza jest data końcowa do kiedy należy skończyć modele.

No chyba, że wszyscy wierzą w to, że przez ten miesiąc różnicy tracą już na starcie ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla mnie data startu jest trochę dziwnym zjawiskiem - jesteś zawodowym fotografem, ja hobbystą fotografem z jednym nawet sukcesem ;P- i w konkursach fotograficznych ogłasza się temat i ...datę do kiedy należy zgłaszać fotki ;) Daty startu nigdy nie widziałem bo ta data nie ma znaczenia.

 

Słuchaj, konkurs jest i są zasady.

Jak Ci nie pasują to nie startujesz, jak chcesz startować to dostosowujesz się do zasad.

Proste.

Jakieś pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.