Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miejsce daty akcji będzie brane pod uwagę podczas zakładania tematu?

Np. Ciepłe kraje. Panowie biegają w spodenkach. Data np. LUTY.

(Działania wojenne w Afryce w czasie II wojny światowej miały miejsce też zimą)

 

Za miesiące letnie na półkuli północnej uznaje się czerwiec, lipiec i sierpień, a na południowej grudzień, styczeń i luty. (wikipedia)

 

Rozumiem ,że temat "LATO" ma mnieć charakter pokazowy. I data ma miejsce drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

"Lato" to tylko luźna formuła. Nie chodzi o wiązanie nikomu rąk, że model ma przedstawiać sytuację która przydarzyła się latem. Temat jednak wprowadza ograniczenia - tematyka zimowa jest wykluczona! Konkurs, jeśli to tylko możliwe, ma być kreatywny - oczywiście nic administracja nie będzie narzucać - ot po prostu wspólny mianownik prac pod tytułem "Lato" - od was zależy jak będziecie go interpretować :-)

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jeśli model nie bedzie jednoznacznie nawiązywał do zimy to ja nie widzę problemu.

 

Swoją droga w przypadku konkursu zimowego jakoś było mniej pytań (a wydawać by sie mogło, że to temat węższy...)

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak a propos formalności. Było poprzednim razem poruszone, jak już wystartowało głosowanie. Wypadałoby wprowadzić zasadę, żeby nie głosować w kategorii, w której się startuje, a przynajmniej wersja minimum, aby nie oceniać własnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz oceny we własnej kategorii nie jest zbyt rozsądny: bardzo często osoby robiące dany rodzaj modeli (na przykład pancerkę), zna się najlepiej głównie na tego rodzaju modelarstwie (czyli np. pancerce) i potrafi ją najlepiej ocenić.

Pozbawienie ich możliwości głosowania na to na czym się najlepiej znają, to nie jest dobry pomysł, gdyż wtedy istnieje ryzyko że głosy w danej kategorii będą stosunkowo przypadkowe.

Ja mam tam jakieś pojęcie o modelarstwie lotniczym, ale totalnie nie znam się na przykład na okrętach. Jeśli zabronicie ludziom "od okrętów" głosować w swojej kategorii, wówczas istnieje ryzyko że zwycięzca w tejże kategorii będzie wybrany głosami takich lajkoników jak mua. A tego chyba nie chcemy?

Zakaz głosowania na własny model to naturalnie dobra sprawa i powinno to być wprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim konkursie wszyscy userzy forumowi mogli głosować wypełniając coś w rodzaju ankiety: każdy model jaki wziął udział w konkursie był oceniany w 5 kategoriach o ile pamiętam: oceny za montaż i sklejenie, malowanie, warsztat, interpretacja tematu i ogólne wrażenie - tak z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystartować z modelem Tankietki TKS, jak wiadomo to pojazd z okresu Kampanii Wrześniowej.

I mam pytanie czy wrzesień też byłby podpięty pod miesiąc letni? (bo wrzesień to taka końcówka lata, dopiero pod koniec zaczyna się jesień, wiec według mnie miesiąc wrzesień to taki miesiąc kończący lato)

Ale wole się zapytać bo już się nastawiłem na ten model i nie chciałbym się później rozczarować

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystartować z modelem Tankietki TKS, jak wiadomo to pojazd z okresu Kampanii Wrześniowej.

I mam pytanie czy wrzesień też byłby podpięty pod miesiąc letni? (bo wrzesień to taka końcówka lata, dopiero pod koniec zaczyna się jesień, wiec według mnie miesiąc wrzesień to taki miesiąc kończący lato)

Ale wole się zapytać bo już się nastawiłem na ten model i nie chciałbym się później rozczarować

Pozdrawiam!

 

Klasyka polskiej poezji:" a lato było piękne tego roku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ew. braku sponsorów - administracja może też rozważyć wyróżnienie przyszłych zwycięzców jakimiś sygnaturkami czy to koło nicka czy w podpisie.

 

To na prawdę świetny pomysł jest!

Postawić koło nicka jakąś gwiazdkę, orzełka czy inny rekwizyt z adnotacją typu " laureat konkursu (...) w kategorii..."

Prestiż wzrasta automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tankietka fajny temat :-)

 

Ok, to spoko!:)

 

Chciałbym wystartować z modelem Tankietki TKS, jak wiadomo to pojazd z okresu Kampanii Wrześniowej.

I mam pytanie czy wrzesień też byłby podpięty pod miesiąc letni? (bo wrzesień to taka końcówka lata, dopiero pod koniec zaczyna się jesień, wiec według mnie miesiąc wrzesień to taki miesiąc kończący lato)

Ale wole się zapytać bo już się nastawiłem na ten model i nie chciałbym się później rozczarować

Pozdrawiam!

 

Klasyka polskiej poezji:" a lato było piękne tego roku..."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie będzie żadnych dodatkowych wyróżnień przy nickname - prestiż za wygraną jest oczywistą sprawą, ale nie będziemy z tego powodu odznaczać zwycięzców. Nagrody będą - nie musicie się martwić o to - już mamy nagrody w prawie wszystkich kategoriach (nadal czekamy na odpowiedź od kilku firm oraz osób prywatnych - mam nadzieję uchylić rąbka tajemnicy w niedzielę). Będą też jak w przypadku poprzedniej edycji dyplomy oraz medale.

 

Co zaś się tyczy sposobów głosowania - to oczywiście nie ma absolutnie żadnych ograniczeń, przy czym przyjęliśmy tak zwane "gentlemen agreement" że nie głosujemy na własne modele wyżej niż 5x 1punkt.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poprzednio na swoje modele wszędzie wpisywaliśmy 1pkt. oczywiście była to umowa jak wspomniał Reflect "gentlemen agreement"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No konkurs jak dla mnie terminowo wpisał się idealnie - będzie pierwszy model na nowym miejscu i na dodatek od razu w konkursie Inspiracje jak i model już mam, pytanie czy na jednym skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To raptem 3 oceny... Głosowanie jak i udział w konkursie jest dla chętnych. Arkusz ocen też ma przyspożyć radości i zabawy... Fajnie jest być ocenionym rzetelnie a nie sprintem.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sprint, tylko że zwyczajnie trudno mi było odróżnić ocenę za malowanie i klejenie od oceny za ogólne wrażenie.

No bo w sumie po pierwsze: co mnie obchodzi jak ktoś kleił, skoro potem wyszedł mu piękny model?

I druga sprawa: w przypadku wielu warsztatów, szczególnie z kategorii poza lotniczych, w ogóle nie śledziłem postępu prac, więc jak oceniać poszczególne etapu procesu tworzenia modelu?

No ale nie upieram się, tylko proponuję ułatwienie, żeby głosujący się nie zniechęcali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie ma takich technicznych możliwości aby była możliwość wyboru kategorii, którą chce się oceniać (musiałbym zrobić oddzielne formularze dla każdej z nich). Zmniejszenie ilości ocen - tylko dlaczego? Przecież widać, czy model jest sklejony czysto (czy są nadmiary kleju tu i tam), czy malowanie jest położone w profesjonalny sposób (bez odkurzu, widocznych pociągnięć pędzla itp), wrażenia ogólne natomiast są podsumowaniem - takim czy się podoba czy nie.

 

Konkurs jest dla wszystkich, każdy ma zostać oceniony - nie możemy wprowadzać dysproporcji, że niektóre kategorie będą pokrzywdzone w ilości ocen bo na przykład ktoś nie jest zainteresowany samolotami lub pancerką i vice versa. Spotter -jeśli Cie nie bawią reguły to przecież nikt nie zmusza do brania udziału. I proszę nie bierz tego do siebie - taka jest funkcjonalność tego konkursu i taka pozostanie.

 

Przy całej organizacji jest masa pracy, przy tworzeniu arkusza sędziowskiego to już jest bardzo ciężko - potem podliczenie tego wszystkiego masakra- ja się na dodatkowe wariacje najzwyczajniej w świecie nie pisze. Konkurs odbędzie się tylko z tego względu, że część elementów już jest i nie muszę ich tworzyć od podstaw. Gdybym miał tworzyć wszystko od zera to bym się po doświadczeniach (Zimowy konkursu to było około 300h pracy) za letni absolutnie nie brał.

 

Pozdrawiam

Admin

 

P.S.

Jak długo zajęło Ci przebrnięcie przez formularz ocen? Słowo gehenna brzmi bardzo groźnie... spędziłeś nad nim więcej niż godzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflect. Tu nie chodzi o to, ile zajęło, bo jak już ktoś usiadł to zrobił od początku do końca. Tylko że dużo było głosów, że ankieta jest (za) bardzo rozbudowana czy wręcz, że zniechęcała niektórych do oceniania modeli w ogóle.

 

Twoje obawy, że część kategorii może być pokrzywdzone, jakkolwiek rozumiem powody, tak uważam, że są zbyt wielkie. W każdym dziale na forum jest ruch, więc i chętnych do oceny się znajdzie sporo. Powiem nawet, że w ten sposób oceniających sumarycznie będzie więcej, w sensie głosów w każdej z kategorii. Jak ktoś będzie chciał ocenić modele we wszystkich kategoriach to i tak to zrobi. Na zasadzie dowolności. Przymus jednak zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mikele - dogodzić wszystkim nie dogodzę. Ankiety na to jak ma wyglądać ankieta nie zrobię. I tak - chodzi o to ile czasu zajmuje ogarnięcie całości (nikt jakoś się nie kwapi do pomocy). Mam obawy, że kategorie będą pokrzywdzone - i mam obawy, że oceniających nie będzie więcej. Zakończę te spekulacje zdaniem - nikt nie przymusza do oceniania, zawsze możesz wpisać same jedynki i przejść do kolejnej kategorii, która cię interesuje. Mając wgląd w poprzednie formularze muszę stwierdzić, że takich ocen było mniej niż 10% w całości - więc 90% sędziów, którzy poświecili swój czas i wysilili się oceniając nie przeszkadzała formuła arkusza ocen.

 

Postaram się jednak usprawnić całość - zobaczymy jak mi to wyjdzie.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuz po zakonczeniu konkursu zimowego, gdy tylko padla propozycja nowego, letniego, zaoferowalem swoja pomoc i dalej ja oferuje. Niestety, piszac o tym pierwszy raz, nie wiedzialem ze rozpocznie sie w maju, a maj niestety w wiekszosci mam juz zaplanowany i niewiele bede mial czasu na inne rzeczy. Jezeli jednak, mimo to, moje rece, monitor i klawiatura, na cos sie zdadza, pisz Christian na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.