Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, ile w tym konkursie pojawi się Rosomaków. ;)

 

Przy okazji mam nadzieję, że to taka forumowa tradycja będzie, te konkursy. Świetna mobilizacja, żeby projekty kończyć też, a nie tylko zaczynać i zbierać kolejne kartony zaczętych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podział na skale - no właśnie, tego nie zauważyłem. Koniecznie powinien być. Koleś, nawet najlepszy, startujący z 1/144 nie ma z przeciętną 1/32 szans.

(...)

Jestem odmiennego zdania - wcale nie musisz się ze mną zgodzić

 

Oto przeciętna 32-jka - dlaczego przeciętna? Dla mnie jest to pudełkowiec (tych kilka blach dużej różnicy nie robi) efektownie pomalowany, nic więcej.

IMAG4330_zps7uzrrkln.jpg

Pełna galeria tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=189&t=50660

 

A to jest świetna 144-ka - powiem tyle, na zdjęciach robi wrażenie, na żywo miota po ziemi. Kto widział to się ze mną chyba zgodzi, pomijając waloryzację, malowanie i wykończenie to bajka a że wykonane w tej skali to już w ogóle słów brakuje aby opisać te wszystkie subtelności.

2016-03-13_26_zps21eogray.jpg

2016-03-13_27_zps9gfusccu.jpg

Pełna galeria autora modelu tu: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=52661

 

P.S.

mam nadzieję, że kolega KRL nie ma mi za złe "wyciągnięcia" tu Jego modelu. Nie mam zamiaru dyskredytować tego MiG'a. Szanuję takie podejście do modelarstwa (wszak ma to sprawiać frajdę) i podziwiam kunszt malarski, o tempie nie wspominając ale biorąc pod uwagę wkład własny, efekty malarskie, wykończenie to ta 144 kładzie tego giganta na każdym polu - moim zdaniem oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma równości.

Chcesz robić model w 1:144, to wiesz że będziesz miał trudniej niż przy innych skalach.

Robisz w 1:32, wiesz że oczekiwania będą wyższe niż przy innych skalach.

Każdy startując ze swoim modelem powinien być świadomy, że linia startu jest różna dla każdego startującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystartować z trzema modelami jako całość.

  • Czy mogę założyć wątek zbiorczy z odnośnikami do osobnych warsztatów i wspólnej galerii?
  • Czy mam wszystkie trzy modele wykonać w jednym wątku warsztatowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wystartować z trzema modelami jako całość.
  • Czy mogę założyć wątek zbiorczy z odnośnikami do osobnych warsztatów i wspólnej galerii?
  • Czy mam wszystkie trzy modele wykonać w jednym wątku warsztatowym?

 

kjp_a_man

W jednym wątku warsztatowym.

To tak jak podczas budowy dioramy. Na dioramie np. duża ilość pojazdów lub figurek to wszystko idzie na jeden warsztat.

Chyba ,że przemyślisz i każdy model oddzielnie i każdy warsztat oddzielnie. I galeria osobna na każdy model.

 

Mogę wziąć udział w kategorii specjalnej do lat 15 jeśli zacznę mieć 16 lat w sierpniu? Muszę zrobić model wcześniej?

W dniu założenia warsztatu jeśli będziesz miał 15lat to ok. Ale jeśli się mylę to reflect niech mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Chciałbym wystartować z trzema modelami jako całość.
  • Czy mogę założyć wątek zbiorczy z odnośnikami do osobnych warsztatów i wspólnej galerii?
  • Czy mam wszystkie trzy modele wykonać w jednym wątku warsztatowym?

 

Wnioskuję, że to będzie diorama... wtedy sugerowałbym jeden temat warsztatowy i jeden galeriowy. Jeśli natomiast chciałbyś otrzymać oceny za osobne prace - wtedy osobne warsztaty i osobne galerie. Wybór należy do Ciebie :-)

 

powodzenia

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Czy mogę wystartować z tym modelem?

 

Tak oczywiście, dopuszczamy rozpoczęte modele. Proszę pamiętaj, że będziesz musiał się zmieścić w skróconym terminie czyli do końca lipca 2016.

 

Pozdrawiam

Admin

 

P.S.

Post edytowałem - teraz jest poprawna data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem że chce zrobić trzy foczki 190 w 3 różnych skalach i poprowadzić oddzielne warsztaty ale do oceny zrobić jedną galerię. Jedna wspólna ocena za wszystkie 3 modele, ale trzy wątki warsztatowe dla porządku. Osobiście bym dopuścił taką możliwość - te warsztaty na przyszłość będą bardziej wartościowsze bo bardziej uporządkowane i mniej chaosu - tym bardziej, że to ma być ten sam typ samolotu tylko w różnej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie kombinujesz.

Robisz trzy warsztaty i jedną galerię, a jak to potem ma być oceniane? Łącznie?

Zrób po prostu jeden warsztat dla trzech modeli i będzie to jako jedna praca, po co tak kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sama kombinacja i ocena trzech modeli w jednej galerii wzbudza różne emocje. Taka mieszanina nie wyjdzie na dobre. A tak masz szanse ,że jeden z trzech uzyska wysoki wynik.

Po konkursie zrobisz z nimi co chcesz i pokażesz galerię wspólną już po za konkursem.

I kolejny plus ,że bez problemu założysz trzy oddzielnie warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@kjp_a_man

 

Masz bardzo niecodzienny pomysł. Jeśli taka Twoja wola (trzy warsztaty i jedna galeria) ja nie mam nic przeciwko - kreatywność ponad wszystko - ;-)

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.