Skocz do zawartości

Kieszonkowe Canady - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale ładne! Szkoda że tak późno się dosiadłem bo są fajne konwersje na ambulanse które bym Ci sugerował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Panowie za pozytywny odbiór. Ten mój ciężarówkowy wybryk ma swoje uzasadnienie właśnie między innymi chęcią przyswojenia sobie różnych technik, tak żeby wiedzieć co z czym i jakie efekty daje. Jak to się przełoży na moje modele lotnicze to zobaczymy, ale w połączeniu z dobrym odczytaniem dokumentacji powinno dać dobre efekty i nie pogryźć się z realizmem.

 

Generalnie trzeba dużo czytać, oglądać i pytać, a informacje przetwarzać ze zrozumieniem.

 

Szczególne dzięki za konsultacje Grześkowi - bożo wpożo, choć na takie konkretne przyjdzie jeszcze czas gdy oglądający - a także ja sam - uznamy te autka za znośne

 

kret69 - tytuł wątku wskazuje, że temat jest otwarty, także chętnie poznam dane umożliwiające budowę ambulansów

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powolutku dalej:

 

Żeby w Kanadyjce na pace nie było pusto, postanowiłem zrobić skromny ładunek i mam pytanie do biegłych: jaki kolor beczek będzie bezpieczny (bardzo różnie to w warsztatach ludzie robią, dominują szarości i metaliczne)?

 

DSC05662.JPG

 

Tymczasem beczkowóz (polski zresztą) dostał bazę. Cysterna:

 

DSC05669.JPG

 

Szoferka:

 

DSC05670.JPG

 

I pierwsze próby rdzawienia (właz dachowy):

 

DSC05671.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na takiej cienkiej klapie na dachu jak najbardziej widziałbym korozje w takiej postaci .

A farba o której mówi Krzychu - warto mieć i dobrze imituje świeże ubytki farby do gołego metalu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rdza wygląda całkiem ładnie. I ja bym już taką ilość zostawił. Analogicznie obdrapałbym dach w miejscu gdzie otwierana klapa w niego mogła uderzać, oraz ten uchwyt (ale tutaj raczej tym ciemnym black brown a na końcu punktowo ołówkiem świeże wytarcia do metalu). Ładnie to zaczyna wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za uwagi.

Ja tu oczywiście nieco eksperymentuję, ale faktycznie zamysł na włazie w istocie dotyczył rdzy. Staram się analizować wygląd tych autek.

Natomiast kolorek wskazany przez Krzyśka do obić zapotrzebuję - u mnie nie ma żadnego sklepu modelarskiego, ale zupełnym przypadkiem w sklepie z artykułami dla plastyków odkryłem całą ofertę Vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace nad ueksploatowieniem Kanadyjki - poniżej drzwi i stojak na koło zapasowe:

 

DSC05676.JPG

 

Co do szoferki - zgodnie z sugestią Panzera wykonałem rdzawe wykwity na dachu jako odbicie klapy włazu, a także trochę drobnych rysek i plamek:

 

DSC05684.JPG

 

Następnie poeksperymentowałem z olejami. Wprawdzie efekt wydaje mi się ciut nachalny, ale annały głoszą, że po kolejnych zabiegach i werniksie powinno się wytłumić:

 

DSC05691.JPG

 

DSC05692.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by zrobił szekle od podstaw swoje, to by się ktoś przyczepił ze czemu zostały nakrętki od wycieraczek seryjne albo śruby w kołach im więcej przeróbek tym większe wymagania widowni. Jak dla mnie model kosa jak każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i uwagi. Co istotne - uwagi Adamerio zupełnie nie odbieram jako czepiania. Te zderzaki gdzieś na początku prac zwróciły moją uwagę, lecz później jakoś umknęły. Myślę, że przy temacie lotniczym bym podobnego mankamentu nie przepuścił. Tu się prześlizgnął... Co gorsza, będzie to dotyczyło całej 3-sztukowej edycji, na obecnym etapie ingerencja mogłaby doprowadzić do sporych szkód... Ale jeśli będzie kolejna seria, to zapamiętam, żeby to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.