Skocz do zawartości

T-60 w jesieni swojego żywota. Miniart 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Wnętrze w zasadzie gotowe. No, może poza jednym drążkiem, którego po ułamaniu zapomniałem dokleić na miejsce.

 

aVLtc2C.jpg

 

wTJuu1N.jpg

 

Dosypałem troszkę liści, ziemi i innych farfocli, które mogły się przypałętać do wnętrza wozu. Podrzuciłem też parę łusek 20-mm. Łuski wprawdzie niemieckie, ale chyba nikt mi z suwmiarki przez pierścień wieży wkładał nie będzie...

 

RM2FmC3.jpg

 

Xe6Yq3U.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie to wygląda. Bardzo lubię modele MiniArtu, pomimo że ich modele są wyjątkowo męczące w budowie. Teraz T-60 wydaje się jeszcze bardziej kuszącym zakupem.

W tym momencie to dla mnie bezkonkurencyjny model w tej kategorii :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

 

Chwila wolnego i oto jest - teciak w bazowych kolorkach. Tym razem nie bawię się w żadne lakiery do włosów i pierdyliardy przenikający się warstw, warstewek i warstwiczek - tym razem spróbowałem się z tak samo lubianą, co znienawidzoną techniką modulacji. Toteż myślę, że ten sposób wymalowania modelu znajdzie tyle samo przeciwników, co zwolenników.

 

Na czarny podkład położyłem bazową warstwę farby - mieszankę XF-26 Deep Green i XF-65 Field Gray.

 

BXnmY9C.jpg

 

Na to, niektóre miejsca maskując taśmą malarską, a inne tylko zasłaniając w miarę potrzeb kawałkami papieru - nałożyłem jaśniejsze tony - warstwa pierwsza to bazowa mieszanka + XF-57 Wooden Deck Tan, a warstwa druga to po prostu drobne cienie z domieszką białego.

 

FbCGLLH.jpg

 

i4kvvdn.jpg

 

USZEJuO.jpg

 

Na koniec kilka miejsc wyjątkowo zakamarkowych jak okolice włazów i pierścienia wieży potraktowałem mieszanką bazową przyciemnioną jakimś brązem.

 

Teraz czeka mnie wymalowanie śrubek, detali, nałożenie kalek i lecimy z brudzingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kontrasty bardzo ostre, ale zdaję sobie sprawę, że to część roboty i rażące teraz- nie będą tak "dawały po oczach" po nałożeniu washa, przecierek i imitacji obić...

Pozdrawiam.

Byle tak dalej, Kamilu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciak już po filtrach, bodajże dwóch - brąz i biel. Przed nimi jeszcze trochę podziałałem olejami - zakamarki przesmarowałem jakąś burą mieszanką, a niektóre wypukłości i eksponowane miejsca - bielą. Tak czy siak, jak widzicie oczojebliwość zaczęła gasnąć.

0piXM6S.jpg

QUdmAFU.jpg

2au78JO.jpg

Teraz odrobinę go obiję, wycieniuję i przechodzimy do ostatecznej fazy brudzingu - błoto, kurz, zacieki, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Zastanawiam się, czy to dobrze, czy źle, że mój humvee nie da się poobijać i nie rdzewieje...

Na pewno? Nic się nie da zrobić? Może trzeba znaleźć jakiegoś trupa, który przeszedł od US Army, wojsko irackie i ISIS?

 

Eeeee...takich to jest masa, ale ja myślę o moim konkursowym. Atrakcyjnością zniszczeń i efektów odpadam w przedbiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.