Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2020 o 09:36, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Jak obiecałem kiedyś informuję, że produkcja niedługo się zacznie. Wszystko przygotowane ale brak jeszcze chyba luf a przy obecnej sytuacji trochę to potrwa. Ale postęp jest.

Pozdrawiam

Andrzej

HSR35145.jpg

HSR35144.jpg

Witam, 

czy ktoś się orientuje kiedy Hussar wypuści te zestawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 14:50, bożo wpożo napisał:

 Chyba w tej skali to drewnIana listewka  nie jest dobrym pomysłem . Zrób to z plastikowych profili albo sobie dotnij z płytki hipsu deski , przetrzyj papierem ściernym aby nadać fakturę i wtedy pomaluj . 

Pewnym rozwiązaniem może  być utwardzenie tej balsy, np. Kaponem lub jakimś lakierem Nitro i szlif.  Kłaki znikną. Testowałem ten pomysł na sztachetach do płotu i wyszło OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór,

Kolega zaczął coś takiego. Będzie też w wersji bojowej. Model będzie kompletny z kołami podwoziem. Jest w trakcie opracowania. To jest wydruk próbny. Jeśli są chętni to proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam

Andrzej

ZWD3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Honkerów przydały by się szpeje do tzw. wersji "Mad Max" czyli ogołoconej ze wszystkiego co nie niezbędne za to dopancerzonej czym tylko się dało (z elementami powyciąganymi ze zniszczonych irackich wozów bojowych na czele). Taki przykład "polskiej ogólnowojskowej zaradności"  w sytuacji gdy dostarczony sprzęt miał się nijak do potrzeb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do Honkera są koła. Resztę idzie wystrugać nawet jak będzie słabsza (choć wcale nie musi). Wiem że to próbny wydruk ale dla ułatwienia życia proponuję drukować top-plandekę jako osobny element. W każdym razie - wchodzę w to.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

to wspaniale, że kolega projektujący Honkera się ,,ujawnił'', więc proszę wszystkich chętnych i zainteresowanych tym tematem oraz zestawem o kontaktowanie się bezpośrednio z kolegą Addriano1. Temat Honkerów w PKW Irak się rozpoczął i to bardzo pozytywna informacja. Ale oczywiście Honker to nie tylko PKW Irak.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakos tego nie zauwazyłem, mam jakieś fotki BRDM-ow naszych i BMP BULAF, z III ZM - byłem, poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zawiesiłem swoją działalność w tym wątku, jak informowałem wcześniej. Postanowiłem powrócić na forum, na którym miałem rozpoczęte inne tematy. Tam było jakoś spokojniej, ale niestety tamto forum padło i postanowiłem poinformować wszystkich tutaj zaglądających o dalszych zamierzeniach.

Nie udało się jakoś uhonorować Karbalczyków na 15 - lecie obrony, więc postanowiłem sam pociągnąć temat i zdążyć na 20 - lecie. To wymaga wykonania 18 berdków kilku Honkerów i Starów. Stary sobie podaruję na razie. W Honkerach coś, jak widzicie drgnęło, bo znalazłem kolegę, który się tym zajął. Zestawy do Berdków z Hussara zostały powstrzymane przez brak luf toczonych. Kalkomanie będą do dwóch wersji z KFOR i SFOR oraz 4 z Iraku. Mam do tego pdfy, ale zakaz publikacji. Pandemia wstrzymała prace, ale sądzę, że w tym roku oba zestawy się pojawią. Niestety nie znam ceny a to dla mnie bardzo ważna sprawa (18 szt). Jak się pojawią jakiekolwiek informacje powiadomię. O Honkerach będzie informował ich twórca jak obiecał to w poście powyżej. A moja hodowla świnek na zdjęciu.

Pozdrawiam

Andrzej

IMG_20200303_061459.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No niestety na wszystkie pojazdy z tamtego okresu nie starczyłoby mi życia. Ja tylko chcę i buduję pojazdy polskie z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, które służyły na I i II zmianie. Wtedy były tam obecne wyłącznie pojazdy polskiej konstrukcji i zmodernizowane w Polsce. Chcę zdążyć na 20 rocznicę obrony City Hall w Karbali. Jak wspomniałem w poście poprzednim, będą to na pewno wszystkie BRDMy służące na tych dwóch zmianach oraz być może wszystkie Honkery jednej kompanii. Były jeszcze Stary, ale te sobie na razie daruję. Na zdjęciu, które zamieściłem są na razie BRDMy w budowie, oczekujące na konwersje firmy Hussar.

Teraz chyba jaśniej się wyraziłem bo w poprzednim poście musiałem to zrobić niezbyt jasno.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sas55 napisał:

 będą to na pewno wszystkie BRDMy służące na tych dwóch zmianach oraz być może wszystkie Honkery jednej kompanii.

 Szok i wielki szacun! Projekt szalony, i takich szaleńców nam potrzeba. ? ? Czekam z niecierpliwością na postępy. Planujesz tylko wozy, czy jakaś makieta z Karbali? - to też byłaby petarda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, że konwersje od Hussara do Żbika i Szakala są na ukończeniu. W połączeniu z kalkami od ToroModel będzie komplet do paru maszyn. Pisałeś o braku luf toczonych, rozumiem że wynika on tylko z pandemii, a nie braku dostawcy (Master, Aber, RBModel), bo jest jakiś wybór kooperanta. Trzymam kciuki za projekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się. Z jednego punktu widzenia można je umieścić razem, ale przymierzałem się do tego i do auta mi nie wejdzie? Natomiast lepiej chyba podzielić na dwie kompanie, bo u jednych i drugich chciałbym to zaprezentować. Oczywiście planuję też publikację na ten temat, ale ciągle jeszcze jest wiele do wyjaśnienia i powiększa mi się ikonografia. 

Produkcja konwersji jak mnie informował producent opóźnia się przez wirusa.

Ale w konwersji nie będzie tego. To jest pojazd dopancerzony gumą i odtwarzam powoli konstrukcję tego stelaż, na którym guma była zawieszona. Oni to zrobili w warsztacie w jedną noc a ja się borykam z profilami metalowymi bo nikt tego nie robi. Na razie przymocowałem pręty z obu stron. Teraz kombinuję z profilami a potem guma na to.

Pozdrawiam

Andrzej

IMG_20200413_182725.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wiadomość z ostatniej chwili. Początek produkcji opóźnia się ze względu na poprawę jakości blaszek i toczonych luf. Informacje istotne są takie, że będą też części drukowane, takie jak kosz na wieży Żbika oraz stelaż koła zapasowego. Orientacyjna cena będzie w granicach 35-50 dolarów kanadyjskich. To wszystko, co wiem. O dalszych postępach będę informował.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.