Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej łącznie 18 pojazdów, które były na dwóch pierwszych zmianach w Iraku. 12 Żbików i 6 Szakali.

Ponadto taka dodatkowa informacja. Moja akcja ocalenia dwóch karbalskich pojazdów poszerza kręgi osób zainteresowanych i może się kiedyś spotkamy z tymi Berdziami w jakimś muzeum.

Pozdrawiam

Andrzej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Sprawdzam otrzymane zestawy i tak mi się zachciało to postawić na kołach i sprawdzić wygląd. Teraz mnie czeka dłubanie w żywicy.

Na zdjęciu jest szesnastka. Brakuje dwóch z innymi pokrywami. No to do roboty i do zobaczenia.

Pozdrawiam

AndrzejIMG_20210314_091443.thumb.jpg.db39a805e77a25c554a535c5d6f00cd8.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje....wrażenia jak najbardziej pozytywne.

A myślałem że ja sklejam monotematycznie... 😂🍻

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.03.2021 o 17:09, martinello napisał:

Panowie posiadacze - to jakiś kompletny inbox poproszę :)

Może nie jest to jakiś super in-box, ale wrzuciłem parę zdjęć na profil Valkyrii- https://www.facebook.com/grupamodelarskavalkyria

Będę mieć model do kompletu do mojego KFORowskiego BRDMa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 20.06.2021 o 21:22, Jarekk napisał:

To wygląda na "kwity przewozowe" cargo.

 

W dniu 21.06.2021 o 20:42, mandrivecs napisał:

Tak. Naklejki transportowe.

Dzięki. W jakich okolicznościach mogły się one tam znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć.

Przy okazji zapytam, bo temat nurtuje mnie od jakiegoś czasu :

jakimi pojazdami pomykają  Nasi saperzy w Afganistanie ?

Czy mają jakieś opancerzone tematy typu MAT-V ?

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hamilkar napisał:

Cześć.

Przy okazji zapytam, bo temat nurtuje mnie od jakiegoś czasu :

jakimi pojazdami pomykają  Nasi saperzy w Afganistanie ?

Czy mają jakieś opancerzone tematy typu MAT-V ?

Dziękuję za odpowiedź

Obecnie nie pomykają żadnymi, bo Wojsko Polskie wycofało się z Afganistanu. Co do przeszłości, nie wiem czy były jakieś specjalne grupy saperskie na innych pojazdach niż reszta PKW. Najbardziej kierowałbym się w stronę Maxx Pro,  ten pojazd ma rampę i chyba najłatwiej przewieźć w nim robota saperskiego. Co do M-ATV, tych pojazdów było mało w naszym PKW i raczej obstawiałbym je jako ostatnie.  Chociaż prawdę mówiąc przewieźć saperów można było pewnie w każdym pojeździe, czy to początkowo w Humvee, czy też potem Rosomaku, Cougarze lub Maxx Pro. Trzeba by poszukać konkretnych zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 08:58, Zderzak napisał:

Obecnie nie pomykają żadnymi, bo Wojsko Polskie wycofało się z Afganistanu. Co do przeszłości, nie wiem czy były jakieś specjalne grupy saperskie na innych pojazdach niż reszta PKW. Najbardziej kierowałbym się w stronę Maxx Pro,  ten pojazd ma rampę i chyba najłatwiej przewieźć w nim robota saperskiego. Co do M-ATV, tych pojazdów było mało w naszym PKW i raczej obstawiałbym je jako ostatnie.  Chociaż prawdę mówiąc przewieźć saperów można było pewnie w każdym pojeździe, czy to początkowo w Humvee, czy też potem Rosomaku, Cougarze lub Maxx Pro. Trzeba by poszukać konkretnych zdjęć. 

 

Właśnie chodzi mi o zdjęcia i jakieś potwierdzenie np. ( z naciskiem ) na Coguara 4x4. 

Edytowane przez Hamilkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Pytanie techniczno-modelarskie, robię Szakala z konwersji Hussara, dorzucam do tego wydruk 3d w postaci klap , deflektora i chłodnic z wentylatorami. Orientuje się ktoś może, czy ta część pojazdu też była przemalowana na piaskowo? Same klapy z układem popychaczy widać na jednym ze zdjęć, są piaskowe, natomiast na żadnym zdjęć nie widać tego co jest niżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gerd napisał:

pokaż na zdjęciu w czym rzecz spróbuje coś poradzić.

Tak na szybko, chodzi o kolorystykę tego, co jest poniżej tych klap- czyli chłodnicy z wentylatorami i blach kierujących powietrze :) 

BRDM-2_krozp_Obraz87aa.thumb.jpg.24ba5cb9188b514680cb4c32bf978a86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.