Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2021 o 11:48, Jarekk napisał:

Małe sprawozdanie z postępów powolnych prac nad "Iwonką".

Wieża i tylko koło skończone. Nawet tylny stelaż jest ruchomy. 😛

W zasadzie zostały boczne drzwi i drobiazki.

IMG_20210205_112040 - S.jpg

IMG_20210205_112144.jpg

IMG_20210205_112152.jpg

IMG_20210205_112216.jpg

 

Edytowane przez Hamilkar
Super. Tez staram sie robic sam. mama koła, kalkomanie i Km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 12:38, Michal_G napisał:

Przy okazji dla chcących zbudować  Szakala w 1:72 - jednym z problemów było uzbrojenie, Szakale zostały przezbrojone w km NSW. Otóż można za około 14-15 zł kupić zestaw produkcji Zwiezdy

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-Machine-Gun-NSV-12-7-UTES-with-crew.html

i wykorzystać  lufę. Przy okazji zostaną figurki do innego wykorzystania. Idzie do mnie BRDM-2 w 1:72 z SModelu, jak paczka z Chin dojdzie to o Jabolu pomyślę (kalki już mam).

Czy poza KM-em coś trzeba będzie zmodyfikować w tym modelu z S-Model? Bo mam go i chętnie bym go zrobił jako BRDM-2 z misji w Iraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo będzie trzeba robić.  Do Szakala poza km-em:

- klimatyzatory

- mocowanie do koła zapasowego (właśnie, z tym będę miał przy Jabolu największy problem - czy koła zapasowe bywały w pokrowcach? wtedy by się pokrowiec właściwie dowolnym kołem o zbliżonej średnicy wypełniło)

- koła chyba mogą zostać (bieżnik na pewno nie radziecki, nie odpowiada Stomilowi idealnie ale chyba ujdzie)

- usunięcie pomocniczych kół i dorobienie bocznych drzwi

- kalki robi Toro

- zasadnicza wada S-modelu (i Dragona w 1:35) to spaprany spód kadłuba, sprawa omawiana np. na https://www.onthewaymodels.com/reviews/S-Model/AlMagnus_S-Model_BRDM-2_PS720023_review.htm - do zastanowienia się bo z jednej strony warto poprawić z drugiej mało to będzie widać.

Chyba tyle, jeżeli coś pominąłem to Koledzy proszeni są o uzupełnienia.

 

Żbiki miały zupełnie nową wieżę co mnie przerosło więc nie zgłębiałem tematu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie koła:

Zrobiłem taki stelaż. Drut w ważniejszych miejscach polutowałem a resztę potraktowałem CA. Rozstaw uchwytów zaplanowałem na stelaży też  i weszło wszystko bez problemu.

 

Koła zapasowa:

W Żbikach bywały, ale na Szakalu nie mam żadnego zdjęcia.

IMG_20210209_160019~2.jpg

IMG_20210209_155652~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jarekk napisał:

"Iwonka" dostała wstępny makeup. 

 

Hej,

 

Wygląda super!

Możesz zmierzyć maksymalną szerokość skorupy wieży (bez bocznych uchwytów i wyrzutni granatów dymnych)?

 

Pozdrawiam, Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jarekk napisał:

1:1 - 1611 mm

Dzięki bardzo mocno!

I to jest chyba szerokość przy dolnej krawędzi wieży (boki są pod lekkim skosem, nie całkiem pionowe)?

Dobrze patrzę?

 

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jarekk napisał:

Koła zapasowa:

W Żbikach bywały, ale na Szakalu nie mam żadnego zdjęcia.

Zdjęcia Szakala z zapasowym kołem wrzucał Gerd w wątku

Czy Jabol miał koło zapasowe? Nie wiem, nie zetknąłem się z e zdjęciem tego konkretnego berdka z widocznym tyłem. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OLO napisał:

A możesz podać wymiar drzwi bocznych byłbym wdzięczny , pozdrawiam OLO.

Ja mam 24,5 mm x 17 mm (1:35).

 

Może nie dokładnie odpisałem. Zdjęć Szakala, z zapasowym kołem w pokrowcu, z Iraku nie mam i nie widziałem.

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno, dawno temu zacząłem strugać Iwonkę, ale jakoś zapał opadł i model powędrował do szafy na kilka lat. Jednak Hussar skutecznie mnie zmotywował do wygrzebania i dokończenia tego pojazdu. Pewnie jeszcze będę musiał trochę podłubać, ale co dokładnie to już zdecyduję kiedy będę miał konwersję w ręku.

Stan na dziś:

 

DSC05257-s.JPG

DSC05258-s.JPG

DSC05259-s.JPG

DSC05260-s.JPG

DSC05261-s.JPG

DSC05263-s.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje konwersję do szakala i żbika właśnie dotarły. I jak u poprzedników elementy drukowane tj. kosz wieży, stelaże pod koło zapasowe połamane na amen. Nie wiem, reklamować to w Martoli czy jak? Odesłanie paczki na własny koszt podnosi znowu cenę całej zabawy. Czy wogóle Hussar dośle elementy? Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby tak ciasny kartonik upchać żywicą, papierami i do tego te elementy zamiast dodatkowego pudełeczka, to wrzucone do kupy i wymieszane z żywicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.