Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Tak chyba jakoś niepostrzeżenie przeleciała 15-ta rocznica (2014-2019) wydarzeń, które swą działalnością w tym temacie próbujemy uczcić.

Pozdrawiam Wszystkich, którzy Tam wtedy byli...

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduję że rocznica została zauważona, w pewnych miejscach pojawiły się okolicznościowe wpisy a ja złożyłem wszystkim uczestnikom wydarzeń odpowiednie życzenia. Dziękuję koledze za pamięć. Jedna tylko sprawa wydaje się nieco kontrowersyjna. Kto w tym temacie chce uczcić pamięć tych wydarzeń i w jaki sposób? 

Pozdrawiam Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład pod wpływem zebranych w tym wątku informacji obejrzałem film i przeczytałem parę książek na temat wydarzeń w Karballi, a wcześniej ta tematyka była mi obca. Mam też zestaw i komplet dodatków do budowy szakala i jak tylko znajdę czas to model napewno powstanie... 

Myślę, że to sporo. Wydaje mi się Andrzej, że liczyłeś na natychmiastowy wysyp 20 warsztatów w wątku i uzupełnianie informacji przez wszystkich odwiedzających... Nie samym modelarstwem człowiek żyje i nie jednym projektem tymbardziej... Myślę, że każdy kto tu zaglądał wyniósł wiele informacji i pozytywnych emocji. Szkoda, że potem się obraziłeś i przestałeś publikować, bo przyszłe modele mogłyby być lepsze, a tak przerwałeś swój świetny warsztat, który prowadzony do końca mógł być instrukcją budowy polskich szakali... Szkoda... 

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stanowczo dementuję po raz kolejny takie wpisy, że obraziłem się. Kolega mandrivecs sam powołuje się na pogląd, że nie samym modelarstwem i wątkiem się żyje i mnie to dopadło w postaci remontu w domu, który w większości ciągnę sam a wiek już nie pozwala na intensywne prace. Ponadto mam inne wątki i przedsięwzięcia które teraz doczekały się na kolejne kroki. To tyle. Jednak patrząc obiektywnie na to co dzieje się w niniejszym temacie chcę podkreślić, że nie liczyłem na 20 warsztatów i wielki entuzjazm, ale myślałem, że uda się zdążyć z jakimiś konkretami na 15 mijającą właśnie rocznicę. Nie udało się z różnych powodów i jedyne co wyszło to kalki do niektórych pojazdów. Powodów jest więcej np. nie ma obiecanej konwersji do Żbika. Ja również nie zrobiłem niczego szczególnego. No cóż nie udało się i koniec. Jednak projekt, który zaproponowałem dotyczył uhonorowania 15 rocznicy a ta właśnie mija. To zwalnia mnie z jakiejkolwiek inicjatywy w temacie. Teraz wszyscy mogą działać tu w sposób jaki chcą i temat jest szeroko otwarty na wszelkie dyskusje warsztaty itp. Jest dużo czasu do następnej okrągłej 20 rocznicy i jak zostanie wykorzystany zobaczymy.

Ja nie zamierzam tematu kończyć ale kontynuacja nie jest jak na razie dla mnie priorytetem. Poczyniłam już pewne kroki organizacyjne a tu na razie zamierzam się choć na pewien czas zmienić z inicjatora w obserwatora. Obserwując całe forum wydaje mi się, że w tym czasie będę w grupie stanowiącej większość co w demokracji jest komfortem. Kolega mandrivecs zwrócił także uwagę, że być może liczyłem na uzupełnienie informacji od odwiedzających. Nic z tych rzeczy. Informacji ci u mnie co prawda niedostatek ale to już mniej niż więcej. Natomiast odwiedzający albo dostali ode mnie albo liczyli na otrzymanie różnych materiałów. To na pewno. Lecz w dalszym ciągu nie wiem w jaki sposób chcieli te informacje wykorzystać bo biorąc pod uwagę ruch w temacie to chyba nie dla jego rozwoju.

I cóż po wpisie PrzemkaW pogadaliśmy sobie i już... Pozostaje podziękować obu kolegom za wpisy

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

A są może dostępne inne zdjęcia czegoś takiego ? (zdjęcie zamieszczone wyłącznie dla celów dyskusji, znalezione w sieci)?

Jaki może być numer rejestracyjny bądź nazwa własna tego "Berdka"?

Przemek

 

43zw.jpg

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie wiem dlaczego na tym zdjęciu zamazano nr rej. Wg moich analiz pojazd ma numer UB 01041. Załączam zdjęcia, na których widać gumę z drugiej strony oraz miejsca jej montowania i ślady przyspawania strzemion do wchodzenia na pojazd. Na wieży miał napis CREW 22 chyba czarny.

Dziś pojazd znajduje się prawdopodobnie w 9 pułku rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim, ale obecnego zdjęcia nie mam i jeśli ktoś z okolic Lidzbarka trafi kiedyś na ten pojazd to bardzo proszę o fotki.

Na zdjęciu bez uzbrojenia pojazd został sfotografowany po powrocie do kraju, przed remontem

Pozdrawiam

Andrzej

szakal.jpg

BRDM-2_krozp_Obraz87aa.jpg

lotr3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Przepraszam że nie w temacie, ale napiszę.

Kilka miesięcy temu, dowiedziałem się, że będę szkolił nowego pracownika. Ma nim być emerytowany żołnierz.

Jak to podczas pracy gadka, szmatka, od słowa do słowa, okazało się, że mój współpracownik "nie będę zdradzał jego danych osobowych", brał udział w tej walce w Karbali w 2004r.

Mam nadzieje że nic nie przekręciłem.

Ok nie zaśmiecam więcej wątku.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nie będę zaśmiecał wątku rozważaniami  czym jest zaśmiecanie wątku, ale na pewno nie jest nim zadawanie merytorycznych pytań oraz podawanie istotnych informacji. W tym wypadku informacja jest o tyle ważna, że jeśli ów weteran zechce się podzielić jakimiś szczegółami i wspomnieniami to proszę poprosić go o pozwolenie nawiązania z nim kontaktu. Jeśli się zgodzi to proszę napisać do mnie na priv a może zgodzi się udostępnić jakieś zdjęcia bezpośrednio na forum o ile ma jakieś zdjęcia pojazdów.

Oczywiście niepodawanie jakichkolwiek danych osobowych jest zasadne nie tylko ze względu na RODO. Nazwiska znacznej większości uczestników wydarzeń w Karbali są podane w książce, ale tu bez ich zgody raczej tego nie należy robić.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszmościów!
Jako że powoli dojrzewa we mnie chęć zbudowania jakowegoś Berdka (najchętniej Żbika) z Karbali nabyłem (dzięki Tomku!) na razie bazowy model i czynię pierwsze przygotowania (planowanie, zakupy dodatków, zbieranie strzępów dokumentacji). Nie ukrywam, że w ogromnej mierze przyczyniło się do tego zapoznanie z tym wątkiem, super inicjatywa i wielkie zaangażowanie Andrzeja. Nie podjąłem jeszcze decyzji co do wyboru konkretnej maszyny, ale jak już zaznaczyłem wolałbym, by był to Żbik. Bo taką fajną ma wieżę :D
Skoro Zajączek i Iwonka już obstawione... to może np. Papaj? Jakieś sugestie? No i nie ukrywam, że wszelkie materiały zdjęciowo-dowodowe są mile widziane. Na razie znalazłem jedynie to:

35d50fotd1.jpg.6a31d5b593eab0c5052375a96f14ba3d.jpg

35d50fotd2.jpg.d1a5b8677ce1b21fbead23a78e2557d7.jpg

Z góry uprzedzam, że w moim przypadku budowa modelu potrafi trwać spokojnie miesiącami, a czasem nawet latami więc proszę się nie denerwować, jeśli nie będę spamował wątku swoją aktywnością :)

Edytowane przez SnaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Miło, że mamy kolejnego Berdka na tapecie. Mam gdzieś jeszcze jedno zdjęcie Papaja od tyłu. Jak będzie potrzebne to się znajdzie. Papaj wg stanu moich badań był jedynym pojazdem z I zmiany, którego na drugiej przechrzczono. Widocznie na nową nazwę nie znaleziono białej farby więc napis wykonano żółtą. Na I zmianie był to Lisso.

Co do czasu pracy nad modelem to akurat zupełnie nie przeszkadza. Mamy 5 lat do 20-tej rocznicy a jak się coś uda po drodze to może być na każdą kolejną.

Dziś Lisso - Papaj wygląda jak na zdjęciu poniżej i jest/był w 10 BKPanc.

Pozdrawiam

Andrzej

10.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o Papaju. Co prawda, jak pisałem, decyzja o wyborze maszyny nie zapadła, ale skoro jest szansa na wydobycie jakichś jeszcze zdjęć, to jest to dodatkowy punkt dla tego właśnie Berdka. Kusi mnie jeszcze któraś z maszyn ściśle z obrony City Hall ale do Zajączka potrzebowałbym zdjęć komory silnika (bo z tego co widzę jeździł cały czas z otwartą pokrywą), a Iwonka wydaje mi się słabo udokumentowana zdjęciowo - fotografie z daleka i słabej jakości.

Tak czy inaczej, na razie szukam usilnie polskich kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 13:40, Michal_G napisał:

RFc4ixz.jpg

 

Koła powinny być sklejone w jodełkę, a nie w takie cóś co zrobiłeś

images.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SnaQ napisał:

Tak czy inaczej, na razie szukam usilnie polskich kół.

Polskie koła znajdziesz tu https://www.airconnection.on.ca/HUSSAR/airconnection_HUSSAR_35123.htm

Jest ich niestety 4. można się z kimś złożyć albo dłubać model i czekać na konwersję do Żbika którą Hussar ma w planach ale niestety się przedłuża termin i nie wiadomo kiedy się ukaże. Biorąc pod uwagę to co napisałeś o swoim tempie prac nad modelem wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_G napisał:

Grześ dzięki za uwagę. Niestety to już nie do poprawienia... Nie rozkleję kół bez totalnego zniszczenia...

Hej,

Prześlij adres - prześlę Ci nowe koła.

Jeśli chcesz, oczywiście.

Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest - koła powinny już do mnie jechać.

To teraz co? NSW, wyrzutnie granatów, kalkomanie, może antena. Chyba byłby wtedy komplet. Albo rzeczywiście czekać na konwersję Hussara, choć nie wiem co będzie zawierać i ile (o zgrozo) będzie kosztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konwersję Żbika to problemem może być kosz wieży. Myślę, że bez blaszki się nie obejdzie a tej materii Huzar chyba nie robi.

Andrzej próbował lutowania drucików, ale nie wiem jak to się skończyło.

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie może być problematyczne - kolejne elementy są blisko siebie i rodzi się ryzyko roztopienia poprzedniego lutu. Jarekk, ty fototrawiłeś do Iwonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.