Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie udało się troszkę podłubać przy ZIL-e. Tym razem wnętrze kabiny, ciutkę przybrudzone pigmentami od MiG-a. Washa w zagłębieniach siedzenia chyba jeszcze trochę wzmocnię. Co prawda po zamknięciu kabiny i tak raczej "la psińco" (jak mawiają górale służący w Legii Cudzoziemskiej) będzie z tego widać... Koła - chyba jednak uda się rozkleić i poprawić, więc na razie wstrzymuję się ze skorzystaniem z oferty pomocy Przemka. Grześ - proszę popatrz na ostatnią fotkę, tak będzie lepiej niż było? Niestety zestawowe koła są sklejane  połówek więc efekt "zachodzenia na siebie" bieżnika nie uzyskam...

mdGHEV3.jpg

on0IHyU.jpg

sBAlhwf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 10:28, Michal_G napisał:

Grześ - proszę popatrz na ostatnią fotkę, tak będzie lepiej niż było?

Zdecydowanie :super: 
Sam takowe robiłem dopóki się nie ukazały żywiczne wspomagacze.
imageproxy.jpg

3 godziny temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Grześ, a może za parę złotych lepiej dokupić ten zestaw? 

https://www.martola.com.pl/pl142/produkty50787/m_93_wheels_set_for_icm_zil_131_kit

Myślę, że jak najbardziej.
Wprawdzie z ich kółek korzystałem tylko do UAZa 469, ale były jak najbardziej ok.
Jeszcze są z Armory, ale, niestety, sporo droższe. (za to jakość - rewelacja!):
https://www.martola.com.pl/pl142/produkty54933/zil_131_wheels_w__m_93_tires_for_icm_zil_131_kits_

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie watek Afganistanu, ale ...  :)

W poniedziałkowym "łonecie" ukazał się news na temat aresztowania autora jednej z książek opublikowanej przez Bellonę. Wiedziony instynktem udałem się do najbliższego "empiku" i zakupiłem. Książka nosi tytuł "Kontakt, Polskie specsłużby w Afganistanie". Dlaczego o tym piszę. poza merytoryką, bo gwarantuje, ze autor nie "bajdurzy" są zdjęcia, wprawdzie celowo obrabiane do "dizajnu" a na zdjęciach np: nieznane zdjęcie  "hammera' z czarnym orłem i flagą na płycie czołowej wkm, kolejnego o nazwie własnej  "GITY  dragon bitch" czy też rosomaka opancerzonego dodatkowo (chyba) skrzynkami ala bmp-3 o nazwie własnej "dobre chłopaki" itd, itd. Wprawdzie sprzęt stanowi tylko tło zdjęć, ale moim zdaniem dla modelarzy doskonały materiał. Może by się udało nawiązać kontakt z autorem i opublikował by "oryginały" ??!?!?!   autor występuje pod "ksywą" Kafir.Planował wydanie jeszcze 2 innych, ale mu rękopisy skonfiskowali, nie dziwie się, po zapoznaniu się z treścią tej wydanej, bo obnaża jak to tam faktycznie wygląda, cóż  w takim przypadku mi nasuwa sie fragment wiersza Cz. Miłosza " ....nie bądź bezpieczny, poeta pamięta, możesz Go zabić, narodzi się nowy, spisane będą czyny i rozmowy..."  ... Miłego dnia dla Wszystkich  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosomak "dobre chłopaki" dopancerzenie ze skrzynek amunicyjnych wypełnionych piaskiem - tak wynika z treści. To takie uzupełnienie i przy okazji pozycjonowanie :) pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po długiej przerwie. Bułgarski Ził dostał żywiczne koła od Balaton Models - są naprawdę dobre. Jedyna wada - szeroki kanał wlewowy, w związku z tym traci się kawałek bieżnika. Ustawiłem tym miejscem w dół i i nie widać. Okazało się że robiona ciężarówka miała inny układ desek w górnej części skrzyni ładunkowej niż przewidział ICM - w związku z tym zrobiłem nowe, z drewna pozyskanego z koszyka na owoce z Lidla. Polecam, fajny materiał, ciąć na wymiar można nożyczkami. Na zdjęciach część skrzyni jeszcze nie pomalowana. Z tego samego materiału planuję zrobić stelaż pod "dopancerzenie" workami z piaskiem - chyba zostawię wtedy bez malowania (naturalny kolor drewna), tylko matem bezbarwnym zabezpieczę. W przypadku kabiny zastosuję nietypową kolejność dalszych prac - oszklenie na końcu, po kalkomaniach. Oszklenie jest przewidziane do montowania od zewnątrz. Obawiam się że przy nakładaniu kalkomanii (napis "Bulaf" z pojedynczych liter będę składał) mogę zawadzić i wepchnąć szyby do wnętrza i wyciągnięcie ich będzie skrajnie trudne (zdarzyło mi się tak przy Uralu). Dopiero na końcu przykleję kabinę do ramy. Na zdjęciach kabina i skrzynia nie przyklejone do ramy, przy robieniu fotek przekrzywiłem kabinę. Z przeróbek został jeszcze jeden zbiornik - na fotkach widać że pojazd ma dwa różne, ICM dał jednakowe (zaokrąglone). Pilnik i przerobię na "kanciasty". Nie rozwiązany został jeszcze problem haka do liny holowniczej - chyba skończy się wyginaniem z drutu.

kAVH9Qg.jpg

omLmEKl.jpg

NSsbSJx.jpg

qxnYDRA.jpg

5TuTXZF.jpg

lFTgPzs.jpg

ezwhpdc.jpg

Edytowane przez Michal_G
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór,

Świetnie rzeczywiście Ci idzie z tym Bułgarem. Efekt finalny też z pewnością będzie świetny.

Dziś otrzymałem wiadomość od producenta konwersji do Brdm-a, że niestety sprawa się przeciąga i najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do marca, kwietnia. To informacja dla wszystkich, którzy ewentualnie chcą się z tym tematem zmierzyć. Jednak biorąc pod uwagę dotychczasowy rozwój wypadków podejrzewam, że to co napisałem powyżej pozostanie tylko końcową informacją. Końcową, ponieważ zawieszam swój udział w tym wątku.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe wydarzenia postanowiłem sam uhonorować Karbalczyków. Zgromadziłem już kilka Berdków i mam zamiar zrobić wszystkie. Następna poważna rocznica to dwudziesta i może zdążę. 

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w jakikolwiek sposób w tym przedsięwzięciu a osoby biorące udział w wydarzeniach czyli weterani i ci, którzy wiedzą fachową i wspomnieniami mnie wspierali, zostaną powiadomieni o jednoosobowej  kontynuacji w innym miejscu.

Pozdrawiam

Andrzej

IMG_20190923_183840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 21:23, chorąży napisał:

Fajnie a mój "jabol" powoli idzie do przodu, a tu "zamykają wątek" ?

Czemu zamykają wątek... Na razie Andrzej napisał, że się wyłącza... A w wątku buduje się kilka projektów. Jerzy, proszę wrzuć zdjęcia swojego dla podtrzymania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nic nie wrzucałem, poniżej efekty dalszych prac nad bułgarskim Ził-em. Kalki składane "po literze" z pozostałości wszelakich. Oszklenie wklejone na kleju Humbrola do tego typu elementów - pierwszy raz go użyłem, polecam. Skrzynia pomalowana (miejscami nierówno kamuflaż na bokach złapał, poprawię kolejną warstwą), washa dostała z olejów (brąz van Dycka). Odpryski farby na błotnikach poprawię - chyba ciut niedoschnięta była przy montażu i przy zawadzeniu odeszła. W następnej kolejności biorę się za worki z piaskiem i drewnianą konstrukcję podtrzymującą je.

N0nYErG.jpg

v292FpK.jpg

ufZ1lt9.jpg

GQhgJxF.jpg

OQGliel.jpg

ddwem5n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzień dobry,

Jak obiecałem kiedyś informuję, że produkcja niedługo się zacznie. Wszystko przygotowane ale brak jeszcze chyba luf a przy obecnej sytuacji trochę to potrwa. Ale postęp jest.

Pozdrawiam

Andrzej

HSR35145.jpg

HSR35144.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy są planowane konwersje do BRDM-ów ale w 1:72?

Z mojej dłubaniny przy bułgarskim Zil-e w 1:72 ruszyłem z "dopancerzeniem".

Worki z piasku z patafixa. Tworzywo bardzo fajne, po pomalowaniu przestaje się lepić a nadal można korygować kształt. Wychodzą mi jak wychodzą, najmniej zadowolony jestem z końcówki od strony zawiązania worka - może lepiej będzie odciąć i zrobić worek z symetrycznymi końcówkami? Długość około 1 cm.

Ławki dla żołnierzy - postawione do przymiarki, trzeba będzie jeszcze dociąć żeby od strony kabiny worki się zmieściły i żeby równo było. Jeszcze nie malowane. Nierówności na żywo nie widać, na fotkach "kopią po oczach" (makro wrogiem modelarza) - będzie jeszcze szlifowanie i bezbarwna farba. Zastanawiam się nad dodaniem jeszcze "poprzeczek", Dwie, po jednej na końcu i początku tak jak jest teraz to chyba za mało - macie wyczucie ile ich z grubsza (albo z chudsza) powinno być?

Oi7wQvF.jpg

dHKbZOL.jpg

nnW6Yc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal_G napisał:

Ławki dla żołnierzy - Zastanawiam się nad dodaniem jeszcze "poprzeczek", Dwie, po jednej na końcu i początku tak jak jest teraz to chyba za mało - macie wyczucie ile ich z grubsza (albo z chudsza) powinno być?

 

Dałbym jeszcze dwie poprzeczki. To chyba solidne musiało być.

Całość - super wychodzi ?.

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba w tej skali to drewnIana listewka  nie jest dobrym pomysłem . Zrób to z plastikowych profili albo sobie dotnij z płytki hipsu deski , przetrzyj papierem ściernym aby nadać fakturę i wtedy pomaluj . 

Edytowane przez bożo wpożo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.