Skocz do zawartości

Mi 2T, Hobby Boss 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Fru, fru.

 

Taka mała galeria Mi 2T z Hb. Model przedstawia egzemplarz o nr fabrycznym: 546512010, nrb. żółte "38"

 

Mistrzem fotografii nie jestem więc zdjęcia wyszły jak wyszły. Niektóre "przerobiłem" na Agfę, a niektóre zostawiłem w oryginalnym "cyku" z cyfrówki. Odrobinę paproszków też się załapało. Jak będzie czas i chęci to zrobię powtórkę z sesji fotograficznej.

 

oryginał:

 

Xmk9bVS.jpg

 

i niezbyt udolna kopia :

 

d5nlOvD.jpg

 

GNpmq26.jpg

 

4992k4S.jpg

 

UQtCuin.jpg

 

7kEIhoF.jpg

 

26NrY5I.jpg

 

YzBgbBY.jpg

 

2J791xm.jpg

 

rLpWosZ.jpg

 

uvn40KF.jpg

 

kQMJhXy.jpg

 

TiBWffQ.jpg

 

wixI6PV.jpg

 

0tSc2Xb.jpg

 

No, i jakoś tak wyszło.

 

I teraz można pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo! Bardzo fajny czajniczek śliczniutki. Widać wkład dodatków i ładnie się rezentują.

 

I poroszę jakąś wspólną fotkę z Mi-6 i 10.

 

 

Jedna delikatna mała zje...ka się za tą wycieraczkę należy! Dajesz tu w gości to cię przetrenujem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję wszystkim za opinie.

 

No i wreszcie wygląda jak śmigłowiec.

 

Istotnie, w Łasku stał w odrobinę zdekompletowanym stanie ale scenka była godna uwagi

 

Wykapany jak ze zdjęcia.

Świetnie.

 

Prawie A jak wiemy "prawie" robi wielką różnicę

 

Jedna delikatna mała zje...ka się za tą wycieraczkę należy! Dajesz tu w gości to cię przetrenujem.

 

Z miłą chęcią nawiedzę stołecznych modelarzy i nauki zasięgnę

 

poroszę jakąś wspólną fotkę z Mi-6 i 10.

 

Kiedyś będzie, jak Kolega zauważył na razie brakuje jeszcze jednego "ogniwa" - jak się "4" zrobi to będą fotki rodzinne

 

Na razie powtórzyłem sesję fotograficzną z przysłowiową "deską" i Ził-kiem.

 

sjedk1M.jpg

 

S9V8Q0o.jpg

 

H9QGlpf.jpg

 

ibXqBlW.jpg

 

PGQfWPd.jpg

 

EWuz9mu.jpg

 

ssMFrqo.jpg

 

8xefS2o.jpg

 

w1S7WTw.jpg

 

BksrWWB.jpg

 

fNqEp3h.jpg

 

DBRqook.jpg

 

9DMsl0Z.jpg

 

jXaksVV.jpg

 

L2joX74.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy "przerobiłem na Agfę" ?

 

To znaczy że zdjęcie zostało przekonwertowane za pomocą programu w taki sposób jakby zostało zrobione normalnym aparatem fotograficznym w którym został użyty film (klisza) Agfy. Wszyscy 40+ doskonale pamiętają takie wynalazki.

 

- normalne fotki cyfrówką

 

Smmi3zI.jpg

 

xqSsmXC.jpg

 

- fotka przekonwertowana na film Agfy ( są też inne, np Kodak, Konica itd)

 

XEKMwlQ.jpg

 

u521AEs.jpg

 

taki zabieg daje inne nasycenie kolorów i ogólny odbiór fotki

 

 

Kandydat na stronę główną.

 

Jakieś dwa tygodnie temu załapał się mój Seabat na fotkę Admina więc raczej teraz nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To znaczy że zdjęcie zostało przekonwertowane za pomocą programu w taki sposób jakby zostało zrobione normalnym aparatem fotograficznym w którym został użyty film (klisza) Agfy. Wszyscy 40+ doskonale pamiętają takie wynalazki. "

 

OK, tylko dlaczego na Agfę, a nie na Kodaka, Ilforda lub Fuji albo ORWO ? Ten zwrot jest po prostu bez sensu. Lepiej napisać przerobione na kliszę lub na fotę tradycyjną. Jestem 50+ ,więc taki zwrot (który wymysliłeś sobie chyba sam) zwrócił moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez sensu? Program graficzny na którym obrabiam fotki posiada funkcję pt. "efekt kliszy" i moźna sobie przekonwertować na zdjęcie z epoki poprzez wybór rodzaju filmu(kliszy). Ja wybrałem film Agfy. Gdybym wybrał Fuji to bym napisał źe przrobiłem na Fuji. Ot i cała tajemnica tego zwrotu.

 

Dzìękuję za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kolega przyjrzy się jeszcze raz fotce i stwierdzi ze zdziwieniem że u mnie jest inny typ łopat - tzw wczesny i w takim przypadku chyba nie wszystkie kabelki miały zastosowanie.

Tak przynajmniej wynikało z rysunku konstrukcyjnego

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Kolega przyjrzy się jeszcze raz fotce i stwierdzi ze zdziwieniem że u mnie jest inny typ łopat - tzw wczesny i w takim przypadku chyba nie wszystkie kabelki miały zastosowanie.

Tak przynajmniej wynikało z rysunku konstrukcyjnego

Pozdrawiam.

 

Wszystkie miały zastosowanie, w modelu brakuje przewodów do ogrzewania łopat kolega Sławek ma racje, ale model bardzo ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oczywista oczywistość

Przewody zostaną dorobione. Muszę tylko znaleźć odpowiedni materiał na ich wykonanie. Jak ktoś jest w posiadaniu fotki głowicy w rzucie z góry to poproszę, źeby poprawnie wyprowadzić je z głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.