Skocz do zawartości

Grumman F-14A TOMCAT - TAMIYA - 1:48


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Xmen napisał:

Bardzo ładnie zrobiony.:super:

Panowie dalibyście już spokój.Modelarstwo już dawno z realizmem nie ma nic wspólnego.To biznes nakręcany przez producentów różnych "chemikaliów".Jeżeli autor modelu pisze że tak ma być to tak ma być i nikomu nic do tego.Wszelkie próby odtwarzania śladów eksploatacji to tylko próby .Model zawsze będzie wyglądał jak model.A że taka jest moda to widać wyraźnie.Widać po modelach i to we wszystkich działach.Wstawia ktoś swój pierszy model i zamiast go czysto skleić to uświniony od góry do dołu.Ale taka moda.Jak ktoś lubi czyste modele to niech tak robi i innym nic do tego.Jak czytam komentarze w stylu "fajny ale za czysty" to mnie szlag trafia.Forum jest do pokazywania swoich prac czy do tego żeby na siłę przekonywać do swoich racji? Gdyby kolega "DarkWing" zrobić maszynę ubrudzoną to pewnie by tak zrobił.

Masz sporo racji w tym co piszesz. Te wszystkie dodatki fototrawione i żywiczne a potem prześciganie się kto ile więcej na nie wydał i słyszy się teksty pokroju: "Mam Horneta z Hasegawy za 100 złotych ale dodatków za 500"... I mimo to, model zawsze pozostanie plastikowym modelem i nie poleci. Dlatego też uważam, że to ma sprawiać frajdę a nie być formą masochozmu polegającego na dostosowywaniu się do aktualnie panującej mody. Chce ktoś sobie waloryzować i postarzać modele nie ma sprawy niech robi a jak ktoś woli takie czyścioszki też niech sobie robi wolno mu, jego kasa i jego model. A jeśli komuś nie wychodzi brudzenie czy nie czuje tego albo nie ma dokumentacji pokazującej zabrudzenia to lepiej tego nie robić bo zwyczajnie wychodzi modelarskie SF a nie prawdziwe ślady eksploatacji. Wiem, że model postarzony ze śladami eksploatacyjnymi wygląda bardziej efektownie ale czy postarzanie dla samego postarzania jest takie dobre bo taka panuje moda?

A co do samego modeli zaprezentowanego przez kolegę to wygląda bardzo dobrze, jest czysty i poprawnie sklejony jak na model from the box przystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xmen - Wręcz przeciwnie. Modelarstwo lotnicze w końcu zaczyna odzwierciedlać rzeczywistość. 

Co nie znaczy, że trzeba tak robić. 

@Staryfajter1954 - daj spokój Marcin. Lep te swoje wintidże i udawaj, że to to jedyne prawdziwe modelarstwo wesoło dalej. I zostaw tych, którzy naprawdę coś potrafią w spokoju. ?

Edytowane przez mbrnnr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Cały spór jest niepotrzebny ? Jednym się podobają modele czyste, innym (do których i ja się zaliczam) podniszczone, ubrudzone, wypłowiałe - jednym słowem używane ? Myślę, że nie ma sensu na siłę przekonywać kogoś do swojego jedynie słusznego stanowiska. Dopóki nam to sprawia frajdę, to trzeba iść swoją drogą i szanować, że inni idą swoją ? Peace !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Psar77 napisał:

Panowie... Cały spór jest niepotrzebny ? Jednym się podobają modele czyste, innym (do których i ja się zaliczam) podniszczone, ubrudzone, wypłowiałe - jednym słowem używane ? Myślę, że nie ma sensu na siłę przekonywać kogoś do swojego jedynie słusznego stanowiska. Dopóki nam to sprawia frajdę, to trzeba iść swoją drogą i szanować, że inni idą swoją ? Peace !

I ja się z tym zgadzam. To wszystko zależy od naszej koncepcji w jaki sposób chcemy pokazać dany model. Chcesz mieć czysty to pokazujesz jako czysty a chcesz go postarzać to go postarzasz i ona podejścia są w porządku. To ma sprawiać w końcu frajdę a nie być udręką. Tak samo jest z modelami vintage i współczesnymi. Ja lubię vintage często starsze ode mnie lub moje równolatki a ktoś inny lubi super wypasione i wyblachowane oraz z dodatkami modele topowych producentów pokroju Trumpetera czy Tamiya. W końcu co to za hobby, które zamiast przynosić frajdę przynosi frustracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

@Xmen - Wręcz przeciwnie. Modelarstwo lotnicze w końcu zaczyna odzwierciedlać rzeczywistość. 

Co nie znaczy, że trzeba tak robić. 

@Staryfajter1954 - daj spokój Marcin. Lep te swoje wintidże i udawaj, że to to jedyne prawdziwe modelarstwo wesoło dalej. I zostaw tych, którzy naprawdę coś potrafią w spokoju. ?

Wiesz co Marianku, nikt Cię nie zmusza do lepienia wintydży. Nie pasuje Ci to nie robisz tego. A ja to lubię i będę sobie je robił bo to sprawia mi frajdę. Nie musisz czytać moich tematów poświęconych tej dziedzinie modelarstwa. Nie zmuszam Cię do tego. Nie czytasz i tyle w temacie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xmen napisał:

Modelarstwo już dawno z realizmem nie ma nic wspólnego.

Rzeczywiście. Jeśli wziąć pod uwagę intencje modelarzy, to istotnie, trudno znaleźć model, którego autor w ogóle planował zmierzyć się z rzeczywistym wyglądem przedstawianego obiektu. I nie ma to nic wspólnego z tym czy model jest z weatheringiem, czy bez. dyskusja: 'czysty, czy brydny' jest w tym kontekście tak samo absurdalna jak powracający czasem spór 'waloryzować, czy malować'.

Słowo 'relistycznie'  na ogół używane jest jako synonim 'efektownie', co stwierdzam z żalem. To żal osobisty, dotyczy świata greatgonza. W świecie ogólnym - diabli wiedzą czy to źle, czy dobrze. Ot, tak po prostu się stało.

Ale wciąż zdarzają się modele, które w zdumiewający sposób oddają rzeczywisty obraz oryginału i są realistyczne jak diabli. Duża rzadkość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Koledzy - tak obserwuję ten wątek od jakiegoś czasu... DarkWing - całkiem ładny F-14, ja bym go może zrobił trochę inaczej, ale szacunek za włożoną pracę i czyste malowanie.

Psar77 - ja myślę, że ten spór jest potrzebny jednemu koledze, żeby się podbudować... Solo, wybacz, że tak osobiście się odniosę do Ciebie, ale od pierwszego przeczytania Twój post zrobił na mnie złe wrażenie. A konkretnie takie, że krytykując model DarkWinga, co samo w sobie jest oczywiście cenne, robisz to nie po to, żeby mu pomóc, ale po to żeby zdyskredytować jego pracę i wywyższyć się jego kosztem. Zobacz, co teraz zrobię: Jeżeli nie takie były Twoje intencje to zwracam honor! Czy to nie jest denerwujące?

I to nie jest pierwszy taki wątek. Nie mówię że jest bardzo żle, kolega DarkWing ma dzieki Tobie ożywioną dyskuję i wiele odpowiedzi w wątku. Ale ja bym się cieszył, gdybyś pokazał odrobinę więcej pokory i szacunku dla czyjegoś zdania i czyjejś pracy. To by dało dobry wzór innym i spowodowało by, że nasze forum będzie jeszcze trochę lepsze.

A co do realizmu modeli, to z kolei wydaje mi się, że ludziom jest szkoda czasu na "risercz" - mimo, że maja przecież google. Ale po pierwsze konkretny samolot w konkretnym punkcie czasowym może być trudny do znalezienia na zdjęciu, a po drugie jak człowieka najdzie ochota na klejenie to czasem trudno się powstrzymać... No i potem nie robi sie według tego jak było, tylko według tego jak jest modnie, jak kolega zrobił, albo jak by się wydawało, ze powinno być. A nadal jest to ludzka praca, włożona w model, która ma swoja wartość i nie warto tego aż tak ostro krytykować. W istocie to ma dawać radość.

To tyle z mojej strony - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pmroczko napisał:

Zobacz, co teraz zrobię: Jeżeli nie takie były Twoje intencje to zwracam honor! Czy to nie jest denerwujące?

Nie, nie jest.
Moje intencje nie był takie, więc przeprosiny przyjmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Cieszę się, że nie wziąłeś tego do siebie, bo ja nie chcę nikomu przykrości zrobić. Ale jeżeli można to chciałbym zaapelować i nie tylko do Ciebie, żeby właśnie napisać przepraszam, zamiast "zwracam honor" - ten zwrot mnie trochę denerwuje, bo przecież mój honor to sprawa moja i mojego postępowania, nikt inny mi go nie może odebrać, już o zwracaniu nie wspominając. Z góry dziękuję, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmroczko napisał:

żeby właśnie napisać przepraszam, zamiast "zwracam honor" - ten zwrot mnie trochę denerwuje, bo przecież mój honor to sprawa moja i mojego postępowania, nikt inny mi go nie może odebrać, już o zwracaniu nie wspominając.

Ty naprawdę nie wiesz co znaczy potoczne wyrażenie "zwracać honor"?
https://pl.glosbe.com/pl/pl/zwracać honor

Ja rozumiem, że sztuka retoryki ginie, ale jednak są granice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Solo, wydaje mi się, że teraz to już próbujesz budować konflikt dla samego konfliktu. Nadal nie lubię tego wyrażenia, myślę, że lepiej jest po prostu przeprosić. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzisz tu tylko po to żeby mi dokopać, bo wydaje ci się że użyłem obraźliwego wyrażenia, tłumaczy ci się że to potoczne wyrażenie, które ma zupełnie inne znaczenie, ale nie, ty dalej swoje bo ciebie to obraża. No to niech obraża dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany kolego, powiedz mi proszę skąd Ty wiesz co mnie się wydaje? Jak już napisałem nie jest moją intencją sprawianie nikomu przykrości. Tak samo Ty musiałbyś się zdrowo postarać, żeby pisząc sprawić przykrość mnie - chce Ci się inwestować w taką działalność czas i chęci?

Napiszę to jeszcze raz innymi słowami - Twój styl, którego jednym z wielu elementów jest takie wyrażenie jak "zwracam honor" powoduje, że przynajmniej na mnie sprawiasz wrażenie osoby zarozumiałej, wywyższającej się i napastliwej. Wierzę, że nie jesteś taką osobą i próbuje doradzić jak można by zmienić to niekorzystne wrażenie. Ale oczywiście jeżeli taki wizerunek Ci odpowiada, to przepraszam Cię, że poruszyłem temat.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pmroczko napisał:

Twój styl, którego jednym z wielu elementów jest takie wyrażenie jak "zwracam honor" powoduje, że przynajmniej na mnie sprawiasz wrażenie osoby zarozumiałej, wywyższającej się i napastliwej.

W takim razie zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję że bardzo trudno zrobić "czysty" i jednocześnie realistyczny model, chyba tylko cudem. Miałem pare razy tak że pomyliłem zdjęcie modelu z prawdziwym samolotem, ale one wszystkie były po weatheringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wabina napisał:

A mi się wydaję że bardzo trudno zrobić "czysty" i jednocześnie realistyczny model, chyba tylko cudem. Miałem pare razy tak że pomyliłem zdjęcie modelu z prawdziwym samolotem, ale one wszystkie były po weatheringu.

To mało zdjęć widziałeś. Daj dla spitona byle jaki model to się zdziwisz. 

Chętnie bym zobaczył model F-14 sola i marianka . Bo żeby o czymś pisać trzeba mieć w tej kwestii jakieś doświadczenie. Najlepiej zdjęcie samolotu i pod spodem jak to wyszło na modelu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak dla twojego F-14 :piwo:

Solo daj se na luz.... w każdej dziedzinie jesteś alfom i omegą.

Jesteś jak swoje go czasu Lewandowska otwierasz lodówka tam ona.

 

Pozdrawiam

Przemek R.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.