Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, bazylms napisał:

Fantastyczny. Az szkoda go w tej wodzie topić. Mogłeś sobie chociaż opcje na mocowanie do podstawki zrobić. 

Spoko Krzychu, mocowanie się ogarnie. Od początku miałem plan, by zrobić dwie galerie, jedna na podstawce, a druga z wodą. Oczywiście wszystko zależy jak wyjdzie dno, bo jeśli wyjdzie słabo, to będzie galeria tylko z wodą :)

58 minut temu, Woit napisał:

Obserwuję cicho Wasze postępy cały czas ale teraz już nie wytrzymałem - wygląda to niesamowicie ?

Dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

6 czerwca 1944 roku Minazuki został zatopiony przez amerykański okręt podwodny USS Harder. Tak więc trafi :D

chudyhunter - nie chciałbym wyjść na jakiegoś nawiedzonego ortodoksa ale okręty podwodne to moja działka więc się przyczepie...

Fakty trochę mi zgrzytają z tą podstawką....  Dealey atakował go z wyrzutni rufowych, gdy niszczyciel gonił go idąc jego śladem po mieniącym się w świetle księżyca kilwaterze (był późny wieczór). Harder uciekał przed eskortą konwoju początkowo na powierzchni potem Dealey zanurzył okręt i po lekkim zwrocie z wyhamowaniem, z głębokości peryskopowej, wystrzelił trzy torpedy gdy niszczyciel skrócił dystans: pierwsza przeszła przed dziobem, druga trafiła w okolicach mostka, a trzecia dokończyła dzieła zniszczenia przełamując "japończyka" na pół. Część rufowa została dosłownie rozerwana przez zapas zgromadzonych i przygotowanych do użycia bomb głębinowych. Tak więc wracając do meritum - kąt uderzenia poprawny ale ślad torpedy zupełnie odwrotnie i powinien iść od dziobu !

EDIT - jeszcze się upewniłem i sprawdziłem to dokładnie - było jak napisałem wyżej

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam.... ja to myślałem że to jakaś zupełnie inna sytuacja - np z kwietnia 1944 i jakiś nieudany atak lotniczy (bo kilwater świadczy że był unik).... :szczerbol:

Ale jak to ma być moment zatopienia to będzie SF - sorry że zepsułem koncepcję bo podstawka i łajba rewelacyjna  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobra, zamalowane, wymalowanie i teraz powinno być zgodnie z historią :) Pierwsza torpeda przeszła przed dziobem, a druga w dziób. Teraz lakier i pianka. Mam nadzieję, że teraz będzie trochę mniejsze SF :szczerbol:

_20200508_160449_copy_1280x785.thumb.jpg.7051f4533ee3a9a34f65f84179dc9417.jpg

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, sie robi sie.

 

49886397957_a163c29c8a_o.jpg

 

49886397987_7bcb99191e_o.jpg

 

49885566048_afa483f140_o.jpg

 

49885566068_3ea492fcd4_o.jpg

 

49886086416_f9a2781f17_o.jpg

 

 Taki jeden, pamiętam, obiecywał kiedyś jakieś wyrzutnie torped..... dobrze że Rejnbołowe są ładne, bo jakos nic nie dostałem :haha:  :wink: 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Żeby nie było, sie robi sie.

i znów będzie świecił nam tu tymi korkami :) a cieniowanie pewnie znowu będzie w dechę, .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia no faktycznie to fushimi się dzieje, bardziej mnie niepokoju że jak patrzę na to mutsuki i oglądamy co wy z tym robicie to wyraźnie mi mina rzednie .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesne SZCZelały takimY lancami Pawle:

 

258228ae4431b9b3ea9cc816fec3

bENdEM skarczował, ponieważ i tak nie jest mi potrzebna cała, a głównie jej przodek :wink: 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne rzeczy robicie.

U mnie zmieniło się tyle, że gdy doczekałem się w końcu na ShelfOddity to mnie moja firma zawaliła robotą.

Wszystko leży rozgrzebane i nie mam teraz czasu się za to zabrać. Eeeech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.