Skocz do zawartości

IJN Akagi Hasegawa 1:350


mikemc

Rekomendowane odpowiedzi

To co ja pierwszy... :haha:

Odwaliles kawał dobrej pracy, kadłub według mnie wyszedł genialnie. Podoba mi się takie malowanie i napewno będzie się na czym wzorować. 

Trochę śruby dostają od reszty (są za czyste) oraz nie do końca widzą mi się te plamy na pokładzie, ale ogólnie dawno nie widziałem tak fajnego okrętu. 

Dlaczego nie było relacji z budowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło zobaczyc taką niespodziankę. Zawsze lubiłem ten okręt. Kadłub bardzo mi sie podoba ( może miejscami zbyt kontrastowy, ale fajny) , pokład startowy już mniej, szkoda że nie widać samolotów lepiej. Może jakieś zbliżenia? No i śruby.....zamień lewą wewnętrzną z prawą zewnętrzną i wtedy będzie gites :szczerbol:  

Ogólnie pozytywnie, poprosze więcej zdjęć detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! :super: Piękny lotniskowiec. W tej skali taki kolos to wyzwanie. W życiu bym się na takiego potwora nie porwał.

Z ciekawości, ile trwał warsztat? I czemu nic nie pokazałeś?? :!:

Pokład bardzo przypadł mi do gustu, zdjęcia potwierdzają że te plamy zrobiłeś bardzo dobrze. Mam trochę mieszane uczucia co do kadłuba. Są miejsca w których efekt wydobycia konstrukcji jest w punkt, ale też w wielu miejscach te czarne pasy i prawie białe rozjaśnienia są wg mnie zbyt dosłowne. Czasem mniej znaczy więcej. Za to dno - bajka. Linie płyt robiłeś z ręki pędzlem czy od taśmy pryskałeś? 

I na koniec, zdjęcia. Spróbuj dorzucić bardziej oświetlone i trochę szczegółów pokaż. @

 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie kadłuba powyżej linii wodnej jest mocno kontrowersyjne z mojego punktu widzenia i nie podzielam opinii o jego realności, niestety jest wręcz odwrotnie.

Natomias to co jest poniżej wygląda bardzo fajnie, może poza wałami bo powinny być stalowe. Flagsztoki też wyklądają mocno pancernie.

Jedno jest pewne, jest na co popatrzeć a chyba o to chodziło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić, to te ciemniejsze miejsca na kadłubie. Tak jak pisali poprzednicy, można by je delikatnie rozjaśnić kolorem bazowym. Poza tym, jak dla mnie rewelacja! Dużo się dzieje pod względem malarskim i zdecydowanie trafiłeś w mój gust! :piwo: Oczywiście wszystkim nie dogodzisz, ale nie o to chodzi. Moim zdaniem obrałeś dobry kierunek i się go trzymaj. Czekam na Twój kolejny okręt! :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie. Śruby postaram się trochę ubrudzić. Co do kolejnego marynistycznego tematu to nie będzie to okręt ale wciąż będę trzymał się Japonii. Mniej bojowy temat. Soya 1:250 od pontos.

potpon25001r1_0.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się przymierzam do IJN Hiryu, więc żałuję, że nie robiłeś warsztatu. Efekt imponujący (chociaż może lekko przesadzony, z tym wyeksploatowaniem?)!

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia w wyższej rozdzielczości? Dobry hosting jest np. na imgur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczna łódka! ? Gratulacje!

Tak jak już pisali koledzy część podwodna jest super, część nawodna kadłuba może ciut zanadto kontrastowa ale to w sumie detal. Plamy na pokładzie też nie przeszkadzają mi zbytnio - na fotkach oryginału widać ciemniejsze obszary deskowania, może tylko ich rozkład jest nieco inny. Przyczepiłbym się jedynie do śrub i wałów napędowych. Okręt jest mocno złachany a śruby przypełzły prosto ze sklepu ze śrubami - jeszcze się błyszczą nowością. :szczerbol:  Zastanawia mnie też kolor wałów napędowych - na fotkach wydokowanych okrętów z okresu WW2 nie odstają one kolorem od reszty kadłuba w tym rejonie. W sensie nie są ani jaśniejsze ani się nie błyszczą - mówimy o cz-b fotkach. Fakt, że głównie widziałem fotki wydokowanych "aliantów", być może IJN miało swoje odrębne zdanie w tej dziedzinie.  

Ok, już nie marudzę i jeszcze raz gratuluję świetnego modelu! PS. ile nad nim siedziałeś?

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatków to lista trochę długa:

IJN Aircraft Carrier Akagi Detail Up Etching Parts Basic A

IJN Aircraft Carrier Akagi Detail Up Etching Parts Basic B

Wooden Deck For Aircraft Carrier Akagi

 

*IJNN Akagi armament 20cm (6pcs), 12cm (12pcs) barrels od Master

IJN Aircraft Carrier Akagi Super Detail Set

* Eduard 53047

 

Budowany koło 6 miesięcy. Co do śrub to jak znajdę czas to przysiąde i je trochę pomęcze.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.