Skocz do zawartości

Jeannin Stahltaube WnW + Steven Robson`s Spokes 1/32


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem od pomalowania elementów płociennych kadłuba. Natrysnąłem je XF-57 mieszaną z bielą oraz brązem żeby uzyskać światłocień.
Spróbowałem również czegoś nowego - chciałem nadać fakturę namalowanemu płótnu, więc kredkami nadałem im teksturę splotów płóciennego pokrycia.

ynoW8gD.jpg

DwG9MDj.jpg

82FL4IF.jpg 

0QkDghT.jpg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem elementy drewniane używając kredek akwarelowych, bezbarwnych pomarańczowy i żółty oraz farb olejnych dla plastyków. Pomalowałem również ścianę silnika i dodałem nieco brudzenia (szuwaksy Ammo).

JHNwyig.jpg
tXaafy4.jpg
HRjvH4Z.jpg
0Nb6t4d.jpg
Fmsrkvd.jpg
j5sIk4a.jpg
9xEBu1H.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prac nad kokpitem ciąg dalszy. Skończyłem tablice przyrządów pilota i ścianę kabiny obserwatora. Zestawowe magneto zastąpiłem żywicznym od Taurus Models. Pomalowałem również na kolor skóry fotele. Przygotowałem także orczyk, zbiornik paliwa oraz sterownicę. 
IUnUYMK.jpg
yqUqojM.jpg
7OgBsjw.jpg
WVHgGbE.jpg
P1Wk00W.jpg
qJFEzEz.jpg
TPeyPZn.jpg
0UqC1JT.jpg
n6LEodr.jpg
W5Lh8nm.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy z tym monologiem...

Elementy kokpitu Taube już prawie skończone. Nadal muszę dodać jeszcze naciągi wzmacniające konstrukcję wewnątrz połówek kadłuba.
CA5GXwa.jpg
e42FhEb.jpg
5u0geL7.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedziemy dalej. Zrobiłem silnik - zastąpiłem rozrząd żywicznym do Taurus Models moim zdaniem zdecydowanie gra warta świeczki. Dołożyłem także pasy HGW w kabinach. Można zamykać kadłub. 
mNFyfqm.jpg
VxSvm9b.jpg
Y0Avmzs.jpg
KJPXw85.jpg
KQtC6St.jpg
XMTcjug.jpg
vAQOTQE.jpg
spcJZI6.jpg
2MqRPOA.jpg
K5Tu4LW.jpg
tOISapK.jpg
lXgViCk.jpg
 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dobre słowa!

Jedziemy dalej

Kadłub zamknięty. Pomalowałem także płatowiec. Skrzydła i ogon były nieco wymagające. Chciałem uzyskać efekt prześwitywania płótna jak na fotkach. Wymagało to dużo taśmy i cierpliwości ale sądzę, że efekt jest zadowalający. Wielkie dzięki dla Krzysztofa Tengli za maski - samodobro! Czas na brzydzenie i podwozie.

7FJrAlR.jpg
JcReEM6.jpg
llxZuNo.jpg
HkgTBAa.jpg
njYAgFH.jpg
kMb3tOO.jpg
hUfQcWQ.jpg
cNjEgFv.jpg
SpbPt3Y.jpg
DiDtTkC.jpg
fIDjgfl.jpg
dtGu99b.jpg
9SCYWbP.jpg
JJqGFlv.jpg
3GFzgRS.jpg
ArzgSi2.jpg
KNv0JZq.jpg
Ug8iHzd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zalożyłem naciągi w komorze silnikowej, użyłem tutaj linki EZ line i śrub Gaspatch models. Jeśli chodzi o podwozie to wzmocniłem je naciągami z żyłki, które nadają sztywności konstrukcji. Mogłem w końcu założyć genialne moim zdaniem koła szprychowe zrobione przez Stevena Robsona. Moim zdaniem to prawdziwa biżuteria ? mam jedynie nadzieję, że mój model jest ich wart. Przykleiłem również chłodnice. 

xXWjwX2.jpg
d0332Ws.jpg
jgqTxZY.jpg
rSPVYhm.jpg
W2EfKFL.jpg


 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.