Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Baas ArK napisał:

... takie nie za oczoj:nie_powiem:ne...

Gdzieś czytałem, że wojsko chciało szare ale takie nie mogą być, bo ich regulamin nie przewiduje, czy coś takiego. Prawdziwe też dają po oczach. A ten artbox  jest rzeczywiście wyjątkowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro regulamin nie przewiduje szachownic low-vis, to może przy okazji modyfikacji regulaminu przywrócić poprawne szachownice (z przed 1993 roku)? 

 

ehh.... można tylko pomarzyć...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, myszaty napisał:

Tylko na tych wlotach grafik poszalał..

 

 

Fakt, na skrzydłach w ogóle nie poszalał tylko je walnął jak leci, nie patrząc na co je nakłada ani nawet czy nakłada je prosto :szczerbol: Zawsze mógł się pomylić i użyć chorwackich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kopernik napisał:

Gdzieś czytałem, że wojsko chciało szare ale takie nie mogą być, bo ich regulamin nie przewiduje, czy coś takiego.

 

15 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

skoro regulamin nie przewiduje szachownic low-vis, to może przy okazji modyfikacji regulaminu przywrócić poprawne szachownice (z przed 1993 roku)? 

Wygląd szachownicy jest regulowany w takim dokumencie:

Ustawa z 19 lutego 1993 O znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak żeby tutaj kolegów trochę doinformować to powiem, że duńskie F-35 też mają kolorowe oznaczenia 😉

Czerwony nie jest całkiem czerwony, tylko takie bardziej bordo, a biały jest jednak szary, ale nadal jest kolor 😉

First F-35A Lightning II for Royal Danish Air Force Takes Flight -  MilitaryLeak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Nie mogę się powstrzymać przed napisaniem, że uważam, że ta zmiana to było delikatnie mówiąc skrajne chamstwo - na zasadzie 80 lat używali takiej szachownicy, ale ja wiem lepiej, i teraz każę wam używać poprawnej! Że też za starą nikt się nie wstawił...

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pmroczko napisał:

Że też za starą nikt się nie wstawił...

 

Skoro tak piszesz, domyślam się, że tematu nie śledziłeś.

Wstawiło się wielu, ale niestety jest co jest.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważyła opinia ds heraldyki przy ówczesnym MSW (niestety, głównie leśne dziadki). Jedyne, jak pamiętam, szachownice "low visibility" były na W-3 Sokół będącym na stanie Gromu. No, ale to  trzeba było być gen. Petelickim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JJ62 napisał:

Jedyne, jak pamiętam, szachownice "low visibility" były na W-3 Sokół będącym na stanie Gromu

Dokładnie była to Anakonda.

Szachownice lov-vis były jeszcze na MiGu-21 n/b 9111, ale ten niestety z nimi nie polatał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BRAVO112 napisał:

moze troche nie na temat : seria wydawnicza Single. jest to cos, co trzeba miec, czy powtarzanie

znanych juz wszystkim zdjec?

Nic nowego nie wnosi takie PKL dla nie lubiących czytać 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

PROSZĘ PAŃSTWA OTO NADCHODZI:

Znam parę firm, które swego czasu sporo ładnych pudełeczek pokazały.

Póki co proponuję:

i-bio-active-ziola-mnicha-na-uspokojenie.jpg.82839f883e723406b41d0d43f7c79012.jpg 

 

Jak zobaczymy model Biesa, to będzie można mieć nadzieję, że będzie coś więcej...

Tymczasem ja traktuję takie zapowiedzi tylko jako kolorowe plansze (choć życzę wydawcy jak najlepiej). 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.