Jump to content

Nowości lotnicze w skali 1/72

Recommended Posts

6 minut temu, Matys napisał:

Clear Prop strasznie dużo zapowiada, a mało wydaje. MiGa-23 i Su-25 zapowiedzieli chyba z dwa lata temu i dalej nikt nic nie widział. Na podstawie tego co już powychodziło to należy się cieszyć z tych zapowiedzi, ale fajnie by było zobaczyć też jakieś modele w rzeczywistości :) 

Ciekawe czy pobiją rekord Trumpeter-a, który kilka lat temu zapowiedział Grumman A-6 w 1:72 i co... i nic.

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszędzie, @ dosłownie wszędzie muszą wpieprzyć te zasrane szwabskie krzyże  Nawet do modelu aeroklubowego cywilnego samolotu. No ale wiadomo, prawa rynku, skoro to się najlepiej sprzedaje. "Cześć, jes

Przypomniała mi się anegdotka z Etiopii jaką kiedyś wyczytałem lub zasłyszałem... Otóż zwykle, kiedy śmigłowiec lądował koło jakiejś wioski, natychmiast był otaczany przez mieszkańców ciekawych przywi

Jostein, prowadzisz od dłuższego czasu niezrozumiałą dla mnie krucjatę antyarmowską ale już starczy. Nie pasują Ci ceny, to nie kupuj. Nie odpowiada Ci jakość zestawu, to nie kupuj. Masz zastrzeżenia

Posted Images

Godzinę temu, pepociufakers napisał:

Ciekawe czy pobiją rekord Trumpeter-a, który kilka lat temu zapowiedział Grumman A-6 w 1:72 i co... i nic.

Nie zapominajmy o zapowiedzianym przez nich chyba jeszcze dawniej MiGu-19. KP zdążyło zapowiedzieć, zrobić i wydać model a Trumpeter dalej nic.

52 minuty temu, Matys napisał:

Nie zapominajmy o zapowiedzianym przez nich chyba jeszcze dawniej MiGu-19. KP zdążyło zapowiedzieć, zrobić i wydać model a Trumpeter dalej nic.

...co biorąc pod uwagę, że p. Muzikant też lubi zapowiadać wydawanie wszystkiego, co się rusza, niekoniecznie  z właściwym skutkiem, jest dość zabawne.

32 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:

...co biorąc pod uwagę, że p. Muzikant też lubi zapowiadać wydawanie wszystkiego, co się rusza, niekoniecznie  z właściwym skutkiem, jest dość zabawne.

...przytaczajac tutaj np. zapowiedzany ok. 10 lat temu f7f oraz p-47b/c:)

11 godzin temu, pepociufakers napisał:

Takze, jak ktos ma cierpliwosc, to na rok, na dwa mozna sie wstrzymac ze starymi zestawami Hasegawy, tudziez Mach-2(ooo ten zestaw to jest wyzwanie) :)

I pomyśleć, że tyle na tego paskuda w wydaniu Stoof with the Roof polowałem..... Mach-2 rzeczywiście zniechęca każdym centymetrem swojej materii, ale nie ma (nie było) alternatywy. A co do ClearPop: załóżmy, że oni to wydadzą. Jak jest z jakością ich wyrobów (merytorycznie i "odlewniczo")? Aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyślę ile toto będzie kosztować :)

Edited by Axel
1 godzinę temu, Axel napisał:

I pomyśleć, że tyle na tego paskuda w wydaniu Stoof with the Roof polowałem..... Mach-2 rzeczywiście zniechęca każdym centymetrem swojej materii, ale nie ma (nie było) alternatywy. A co do ClearPop: załóżmy, że oni to wydadzą. Jak jest z jakością ich wyrobów (merytorycznie i "odlewniczo")? Aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyślę ile toto będzie kosztować :)

Gorzej niż Mach-2 nie będzie;) O merytoryce się nie wypowiem, ale odlewczo jak patrze na ich wypraski to się starają - patrz OV-1 i SH-2.

Pzdr.

Jaro

8 godzin temu, pepociufakers napisał:

Gorzej niż Mach-2 nie będzie;)

Nie zakładam, że będzie inaczej:) Wypraski, o których piszesz widziałem, ale nie na żywo. Na zdjęciach wyglądaja zachęcająco. Zastanawiam się tylko jak jest ze składalnością. Bo jeśli ładne wypraski będzie trzeba pokryć toną szpachli i później odtwarzać powierzchnię, to średnio.

W dniu 24.04.2021 o 10:03, Micz napisał:

Answer pokazał rendery Biesa

177603854_1079990112484992_6751363124735969667_n.jpg

176582695_1079990099151660_1996785595913888181_n.jpg

177919034_1079989752485028_6027542620097506824_n.jpg

175313616_1079989759151694_3418154300560348181_n.jpg

Już zaczynam bać się ceny.

A jeszcze zdaje się, że Answer zapowiedzianą ma Casę. 

Będzie można zrobić dwa nasze samoloty transportowe, bo jest jeszcze Hercules Zvezdy.

3 godziny temu, Mates napisał:

A jeszcze zdaje się, że Answer zapowiedzianą ma Casę. 

Będzie można zrobić dwa nasze samoloty transportowe, bo jest jeszcze Hercules Zvezdy.

Dziś Answer pokazał render Casy.

182816157_1088543308296339_1436806354016116370_n.png

30 minut temu, Baas ArK napisał:

... takie nie za oczoj:nie_powiem:ne...

Gdzieś czytałem, że wojsko chciało szare ale takie nie mogą być, bo ich regulamin nie przewiduje, czy coś takiego. Prawdziwe też dają po oczach. A ten artbox  jest rzeczywiście wyjątkowy .

skoro regulamin nie przewiduje szachownic low-vis, to może przy okazji modyfikacji regulaminu przywrócić poprawne szachownice (z przed 1993 roku)? 

ehh.... można tylko pomarzyć...

• Like 1