Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Pojawił się taki pomysł, ale jakoś nie wzniecił entuzjazmu. Niemniej, coraz mniej tych potencjalnych modeli do przepakowania, więc kto wie...

 

Jak się skończą pomysły w 1/72 to można zmienić skalę, np. taki Embraer z Hasegawy w 1/144...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AnatolPigwa napisał:

@pepociufakers wiem gdzie w Monachjum można dostać Skywarriora jako KA-3 . Gość rozwiązuje sklep więc daje 20% upustu na wyszystko (orginalna cena to jakieś 42-43 €) Z tym że trzeba by jeszcze doliczyć wysyłkę do PL.

 

Ew. zrobić większe zamówienie (ma jeszcze sporo innych dóbr) przez kogoś w Niemczech (od pewnej kwoty przesyłka jest "darmowa". ) i po przewieźeniu do Polski przesłać lokalnie.

OO dzieki za info. Magazyn pelny, także jednak poczekam cierpliwie:) (ps.najchetniej na wersje w pelni bojowa lub EA)

Pzdr.

Jaro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  Hobby 2000 przekalkuluje opłacalność  i kolejny F-111 w wietnamskim malowaniu będzie dostępny? 

Wczesny z zielonym spodem i późny klasyczny czarny:jupi2:

F-111A z Hasegawy jest rzadkim gościem na e-bayu  w porównaniu  do wersji E lub F.

 

W dniu 2.12.2020 o 01:44, pmroczko napisał:

... Właśnie się zastanawiałem, jakby to trzeba z tym nowym Revellem zakombinować. Przy okazji - miałbym na składzie Hasegawy FB-111A z którym się chętnie rozstanę w zamian za coś bardziej "wietnamskiego", bo okazuje się, że w brew pozorom FB-111A z F-111A bardzo mało wspólnego ma...

Pozdrawiam

Paweł

Revell to stary, ładny  Monogram.  Można  przerabiać, ale nie polecam. Chyba że dla własnej satysfakcji. Dużo piłowania, przerabiania i dorabiania (mój miał górę statecznika ze starego Airfixa i pozostałości z modelu Hasegawy).  Najlepsze opcje:

1) EF-111 z dodatkowym kadłubem z wersji  C/G oba z Hasegawy  (droga opcja :zly:)

2) EF-111 z Hasegawy  i przerabiamy dół kadłuba (reszta potrzebnych części jest w ramkach)

3) FB-111A  który ma tylko :bleh: większe skrzydła,  wymieniamy ze skrzydłami z  F-111E lub F.  I mamy poprawny A i G.

    (G ma dużo ładnych malowań w barwach RAAF) 

ergo jedyna nadzieja w Hobby 2000...

Edytowane przez vark
post zawierał informację błędne odnośnie FB-111A
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vark - jeszcze raz dzięki za info.

 

A propos Skywarriora - to mam w Niemczech też inny namiar, bliżej bo pod Braunschweigiem:

 

https://www.modellbau-koelbel.de/

 

Jest to bardzo nietypowy sklep - bo po pierwsze znajduje się na wsi (ale na tyłach lotniska!) i po drugie jest to właściwie magazyn sklepu internetowego, do którego można wejść i pogrzebać w nim osobiście. No i jak się trafi promocja, to ceny potrafią  naprawdę zrobić wrażenie. Np. kiedyś kupiłem u nich Mosquito z Hasegawy  za 6,5 Euro - czyli około 30 PLN. Nie jest to moja branża, ale w tej cenie żal było żeby leżał...

 

f072hs00924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pmroczko napisał:

vark - jeszcze raz dzięki za info.

 

A propos Skywarriora - to mam w Niemczech też inny namiar, bliżej bo pod Braunschweigiem:

 

https://www.modellbau-koelbel.de/

 

Jest to bardzo nietypowy sklep - bo po pierwsze znajduje się na wsi (ale na tyłach lotniska!) i po drugie jest to właściwie magazyn sklepu internetowego, do którego można wejść i pogrzebać w nim osobiście. No i jak się trafi promocja, to ceny potrafią  naprawdę zrobić wrażenie. Np. kiedyś kupiłem u nich Mosquito z Hasegawy  za 6,5 Euro - czyli około 30 PLN. Nie jest to moja branża, ale w tej cenie żal było żeby leżał...

 

f072hs00924.jpg

Z tym że raczej nie radzę do końca wierzyć ich stronie internetowej. Jak złożyłem zamówienie na F-111G który był w katalogu ich sklepu to po trzech miesiącach dostałem odpowiedź że nie ma go na stanie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest racja - jeżeli ktoś ma opcję, to najlepiej zadzwonić i zapytać, bo rzeczywiście strona internetowa, można powiedzieć, że nigdy nie jest aktualizowana. Albo wjechać po drodze, jeżeli ktoś jedzie (tylko znów trzeba sprawdzić godziny otwarcia). Ale jak się trafi na promocję, albo znajdzie ten poszukiwany model sprzed 10 lat, to się opłaci. Pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 23:42, vark napisał:

Może  Hobby 2000 przekalkuluje opłacalność  i kolejny F-111 w wietnamskim malowaniu będzie dostępny? 

Wczesny z zielonym spodem i późny klasyczny czarny:jupi2:

F-111A z Hasegawy jest rzadkim gościem na e-bayu  w porównaniu  do wersji E lub F.

 

Revell to stary, ładny  Monogram.  Można  przerabiać, ale nie polecam. Chyba że dla własnej satysfakcji. Dużo piłowania, przerabiania i dorabiania (mój miał górę statecznika ze starego Airfixa i pozostałości z modelu Hasegawy).  Najlepsze opcje:

1) EF-111 z dodatkowym kadłubem z wersji  C/G oba z Hasegawy  (droga opcja :zly:)

2) EF-111 z Hasegawy  i przerabiamy dół kadłuba (reszta potrzebnych części jest w ramkach)

3) FB-111A  który ma tylko :bleh: większe skrzydła,  wymieniamy ze skrzydłami z  F-111E lub F.  I mamy poprawny A i G.

    (G ma dużo ładnych malowań w barwach RAAF) 

ergo jedyna nadzieja w Hobby 2000...

 Trochę pojechałeś po bandzie z tym opisem przeróbek jeśli mnie pamięć nie myli tylko jeden lub dwa FB-111A były wyposażone we wloty TPI czyli takie jak F-111A/C reszta maszyn to wloty TPII a co za tym idzie F-111G też takie miał. Zresztą po co taka rzeźba wink4 było trzeba kupować u mnie "111" jak były dostępne F-111A, EF-111A, F-111C, F-111D/F, F-111E.... :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o F-111A, a nie FB-111A prawda?
Piękno hasegawy, żonglujemy ramkami i mamy wersję jakiej szukamy (wg producenta):bleh:
Jeżeli jest jakiś łatwiejszy sposób na F-111A (bez piłowania, dorabiania, rzeźbienia) to ja poproszę o info.
Hobby 2000 wyda Aardvarka, który z pewnością znajdzie grono nabywców. Mnie kolejny model F-111F nie zainteresuje.
Jeżeli kiedyś pojawi się F-111A z Hobby 2000 to go kupie. Tak jak kupiłem ich F-4D, a wystarczyło kupić kalki Warbird. Taniej, szybciej, więcej opcji:jezyk:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, vark napisał:

Rozmawiamy o F-111A, a nie FB-111A prawda?
Piękno hasegawy, żonglujemy ramkami i mamy wersję jakiej szukamy (wg producenta):bleh:
Jeżeli jest jakiś łatwiejszy sposób na F-111A (bez piłowania, dorabiania, rzeźbienia) to ja poproszę o info.
Hobby 2000 wyda Aardvarka, który z pewnością znajdzie grono nabywców. Mnie kolejny model F-111F nie zainteresuje.
Jeżeli kiedyś pojawi się F-111A z Hobby 2000 to go kupie. Tak jak kupiłem ich F-4D, a wystarczyło kupić kalki Warbird. Taniej, szybciej, więcej opcji:jezyk:

Widzę, że mamy tutaj kolejnego sympatyka mrówników :). Ja również czekam na kolejne modele Hasegawy w edycji Hobby 2000 i cieszy mnie, że zostały już zapowiedziane ale chciałbym otrzymać malowania niebanalne i oryginalne bo ileż to można oglądać ciągle tych samych Aardvarków w malowaniach z wojny wietnamskiej? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vark Post jest jak najbardziej na temat bo zasugerowałeś budowę F-111A z FB-111A/F-111G a wydaję mi się, że należy przekazać całą prawdę a nie tylko pół 😉 Model jest model a prawdziwy samolot to prawdziwy samolot. 

TPI a TPII

 

 

EDIT:

Pustynna Burza w natarciu Edek przepakował prawdopodobie Revella. Wygląda fajnie :)

 

435003232_edektonka.jpg.c2e2c59588dc5bf19ecd10359fa2793e.jpg

Edytowane przez mirage3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 23:42, vark napisał:

3) FB-111A  który ma tylko :bleh: większe skrzydła,  wymieniamy ze skrzydłami z  F-111E lub F.  I mamy poprawny A i G.

  

 

 

W dniu 5.12.2020 o 08:52, mirage3 napisał:

@vark Post jest jak najbardziej na temat bo zasugerowałeś budowę F-111A z FB-111A/F-111G a wydaję mi się, że należy przekazać całą prawdę a nie tylko pół 😉

co z tego jest połową prawdy ? ➡️ (to że F-111A w porównaniu do FB-111A ma również inne wloty powietrza, a nie tylko skrzydła jak napisałem wcześniej)

 

W dniu 5.12.2020 o 08:52, mirage3 napisał:

Model jest model a prawdziwy samolot to prawdziwy samolot.

pełna zgoda, F-111 na żywo jest jeszcze piękniejszy:jupi2:

 

  Temat jest o nowościach w  1/72 to może jeszcze nie było. Caracal Models CD72100 - F-111A Aardvark

 


 

 

 

 

F-111A -1 .jpg

F-111A -2 .jpg

Edytowane przez vark
post zawierał informację błędne odnośnie FB-111A. Skorygowane dzięki wiedzy i uprzejmośći kolegi mirage3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-111A posiadają wloty powietrza do silników TPI (Triple Plow I) natomiast F-111E/F oraz FB-111A oraz oparty na tym płatowcu F-111G posiadają wloty powietrza do silników TPII (Triple Plow II). Zamieniając ramki w modelach jak sugerujesz wracasz do punktu wyjścia. Chcąc być dokładnym jest jeszcze kilka drobnych różnić, ale to co napisałem jest zasadniczą różnicą. Dlatego pisałem o półprawdzie i o tym, że  Model jest model a prawdziwy samolot to prawdziwy samolot. Wszystko zależy co Tobie odpowiada. Ja osobiście wolę dążyć poprawności merytorycznej i chciałbym wiedzieć jak najwięcej a nie tylko to co wygodne ale to mój punkt widzenia.

I na tym kończymy ten  "off topic".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym tylko tak delikatnie zasugerował aby wydzielić ta dyskusje o F-111. Trochę merytorycznego materiału się w niej pojawiło, warto by było aby nie zniknęło w czeluściach forum

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 22:37, Moses napisał:

Ja to bym tylko tak delikatnie zasugerował aby wydzielić ta dyskusje o F-111. Trochę merytorycznego materiału się w niej pojawiło, warto by było aby nie zniknęło w czeluściach forum

Oddzielny temat poświęcony modelom Aardvarka już

został założony.’ Znajduje się pod tym linkiem 

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dostałem wiadomość od znajomego ( emigrant do Hiszpanii ), że Dekno jest skłonne wznowić produkcję swojego PWS 10 w 1:72. Warunkiem jest zamówienie na 1000szt. Podobno Hiszpanie wezmą ok 500, na resztę czekają z Polski ! Nigdy nie widziałem co oni wypuszczają jako PWS 10. Może ktoś miał z tym modelem przyjemność ? Sam robiłem Broplan i RPM, więc coś tam na półce stoi. Jeśli ta produkcja nie wnosi nic nowego, to ja odpuszczam. Ardopl jakoś mi nie leżał, Choć jak bym miał to teraz, pewnie bym się POBAWIŁ ! Tak,pobawił,  bo niezależnie od modelu, traktuję to jako zabawę. Pewnie dlatego nie rozumie kolegów ortodoksów. Chcesz mieć model idealny, czujesz się na siłach zrobić taki , nie licz na innych  - wal od podstaw ! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz może zawierać: tekst

 

Cieszy podwójnie, bo w lipcu na fanpejdżu robili konkurs żeby zgłaszać jakie modele chcemy zobaczyć w 2021 z możliwością wygrania tego zgłoszonego jeśli go wydadzą i właśnie o to prosiłem :) Teraz tylko mieć nadzieję, że się wywiążą. A nawet jak nie to i tak kupię w sumie, dobry PD jest mi niezbędny 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, vark napisał:

Dla lubiących  wietnamskie klimaty. Długonosy Phantom od FineMolds.1898571535_F-4Eearly.thumb.jpg.dd27fe607706fa07c0f9486c954d7eb1.jpg

Dostępny w Japońskich sklepach w preorderze 

Hej,

A izraelski z wojny Yom Kippur to taki, czy późny?

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, PrzemekW napisał:

Hej,

A izraelski z wojny Yom Kippur to taki, czy późny?

Pozdrawiam, Przemek

Wszystkie interesujące F-4E to późne 😉 Chyba, że ktoś bardzo chce amerykańca z Wietnamu. Największa różnica to skrzydła i stateczniki poziome ze slotami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.