Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, WujekAlice napisał:

Kiepski stosunek jakości do ceny to może być teraz u Hobby 2000,

Dlaczego tak sądzisz?Dostajemy w zestawie kalki Cartografa i maski P-Mask.Nie wiem jak z jakością kalkomanii ale jak ktoś nie robi w NMF to da się to złożyć.Malowania też ciekawe.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WujekAlice napisał:

(...)będę miał poważny dylemat czy nieźle i budżetowo czyli Academy, czy na bogato i godnie, czyli Tamka. 

Nie ma żadnego wyboru. Academy to parodia P-47. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

skoro Hobby 2000 rozpoczęło pakowanie revella, to może uda im się wydobyć z magazynów revella któryś z modeli Luft46?

nie licz na to - targetu nie będzie. Trzeba było kupować jak po sklepach były :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WujekAlice napisał:

nie licz na to - targetu nie będzie. Trzeba było kupować jak po sklepach były :D

jak były w sklepach to jeszcze nie interesowałem się modelarstwem, ale dwa lata temu udało mi się kupić Hortena Ho 229 własnie od revella.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RAV napisał:

Chciałbym, żeby w każdym przypadku różnica między "budżetowo", a "na bogato" wynosiła 30 złotych.

i tu przypomial mi sie kawal , "facet spotkal zlota rybke, wiadomo zyczenia, facet - chcialbym miec penisa do samej ziemii, bach i mu nogi ucielo". 😉 tez bym chcial takiej roznicy cenowej, tylko zeby budzetowo nie bylo 140 pln:) choc np. w przypadku eduarda to ta roznica jest na poziomie jeszcze mniejszym bo 20 pln. 

 

Hobby 2000 robi dobra robote, widze ze sie rozkrecaja, takze dalej lobbuje za a-3 skywarrior z hasegawy.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 23:19, pepociufakers napisał:

Cena, to zalezy jak sobie zracjonalizujesz:) Podejrzewam, ze cos okolo 4 pizze lub 25-35 browarow(zalezy jakich), 3,4 ksiazki(tez zalezy jakie), czy tez moze ok. 90 rolek papieru toaletowego;). A tak na serio to widzialem cene ok. 30 euro.

Wlasnie dzis zobaczylem cene modelu na rynku krajowym :), także przepraszam, ale trochę pomyliłem się z racjonalizacja - jednak to bedzie duzo wiecej browarow 😉  

https://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/fokker-g-1a-1-72-23046/modele-0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 16:08, HKK napisał:

Tak jak abtb pisze, Revell produkował wypraski w Polsce. Nb. instrukcje też były tu drukowane. Może nawet i pudełka. Tłoczenie w tych zakładach owocowało wykorzystaniem charakterystycznego, srebrno-szarego, nieco metalicznego polistyrenu, nieco przypominającego stare NRD-owskie tworzywo z Plasticard-a.  

Kolor plastiku to nie kwestia zakładu. Ja mam kupiony w grudniu 1999 (pierwsze wydanie z Pengie na pudełku ) i plastik był "normalnie" szaroniebieski. Srebrny chyba był w późniejszych.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, popieram: rodzina HH-53 czy CH-46 Sea Knight to były perełki. Dobrze by też było wznowić F/A-18A, B, C i D - moim zdaniem nawet dzisiaj najlepsze Hornety I generacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JJ62 napisał:

O tak, popieram: rodzina HH-53 czy CH-46 Sea Knight to były perełki. Dobrze by też było wznowić F/A-18A, B, C i D - moim zdaniem nawet dzisiaj najlepsze Hornety I generacji. 

Nie no nie przesadzajmy, aż tak świetne to one nie są, i maja swoje minusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JJ62 napisał:

Zgadzam się, ale nie znam lepszych

Hornet Academy jest genialny, przygotowany praktycznie pod wszystkie wersje. Dwumiejscowy może być bardzo trudny do dostania, ale wariant jednomiejscowy jest dość popularnym modelem. I na pewno jest to model 'nowoczesny' - detal i spasowanie jest na naprawdę niezłym poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Matys napisał:

Hornet Academy jest genialny, przygotowany praktycznie pod wszystkie wersje. Dwumiejscowy może być bardzo trudny do dostania, ale wariant jednomiejscowy jest dość popularnym modelem. I na pewno jest to model 'nowoczesny' - detal i spasowanie jest na naprawdę niezłym poziomie.

Dla mnie skopane podwozie główne, brak wlotów powietrza (czarne dziury) i jak zwykle "genialne" kalkomanie dyskwalifikują Academy. Sam mam zastrzeżenia do spasowania 18 Fujimi, dla mnie trochę za dużo szpar i konieczności szpachlowania, ale nie ma takich "baboli" jak Academy. Jest jedynym modelem Horneta, który ma odwzorowane kanały dolotowe do silników. Ale "genialny" to nie jest żaden z nich 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JJ62 napisał:

Dla mnie skopane podwozie główne, brak wlotów powietrza (czarne dziury) i jak zwykle "genialne" kalkomanie dyskwalifikują Academy. Sam mam zastrzeżenia do spasowania 18 Fujimi, dla mnie trochę za dużo szpar i konieczności szpachlowania, ale nie ma takich "baboli" jak Academy. Jest jedynym modelem Horneta, który ma odwzorowane kanały dolotowe do silników. Ale "genialny" to nie jest żaden z nich 😄

Fakt, wloty powietrza w Academy nieco bolą. O problemach z podwoziem nawet nie wiedziałem, ale akurat tak się głupio składa, że mój jest w locie :D A kalki to w ogóle nie jest argument - po pierwsze niektóre pudełka mają w środku cartographa, a po drugie to dokupienie jakiegoś zestawu to żaden problem. Ostatnio bardzo rzadko zdarza mi się stosować kalkomanie z pudełka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie pojawia się Hornet Hasegawy z dodatkami Airesa. Malo ekonomiczna opcja, ale bardzo rozsądna ( chociaż dalej taniej niż Academy + dodatki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Matys napisał:

Fakt, wloty powietrza w Academy nieco bolą. O problemach z podwoziem nawet nie wiedziałem, ale akurat tak się głupio składa, że mój jest w locie :D A kalki to w ogóle nie jest argument - po pierwsze niektóre pudełka mają w środku cartographa, a po drugie to dokupienie jakiegoś zestawu to żaden problem. Ostatnio bardzo rzadko zdarza mi się stosować kalkomanie z pudełka.

I masz rację. Kalki i podwieszenia "z pudła" też stosuję rzadziej.

Ja po prostu chciałbym mieć reedycje tych Hornetów z Hobby2000 , tym bardziej, że wersje A i B to teraz prawdziwa rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Moses napisał:

I w tym momencie pojawia się Hornet Hasegawy z dodatkami Airesa. Malo ekonomiczna opcja, ale bardzo rozsądna ( chociaż dalej taniej niż Academy + dodatki)

A, mam, mam. F-18D z Hasegawy + 0.5kg żywicy (fotele, wloty powietrza, wnęki podwozia, dysze i podwieszenia). Wtedy jest moc 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rudy0007 napisał:

Chyba tylko Super Hornet lub Growler :wink:

No właśnie A/C/D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JJ62 napisał:

...Dobrze by też było wznowić F/A-18A, B, C i D - moim zdaniem nawet dzisiaj najlepsze Hornety I generacji. 

Padłem i leże że śmiechu :haha:Do modelu Academy mimo pewnych wad nie ma podejścia ani Hasegawa ani posiekana i bardzo nie równa Fujimi. Mówisz wloty ma ? To ja mówie co z tego? Skoro bardzo charakterystyczny element jakim są skręcone końcówki skrzydeł nie instnieją w Fujimi o Hasegawa nie wspominam... Jak myślisz co będzie bardziej widoczne: brak pełnych wlotów czy płaskie jak stół końcówki skrzydeł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co za głupoty piszesz. Fujimi ma skręcone skrzydła, po Hase nie chce mi się sięgnąć  w tej chwili

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.