Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś się ukaże:

1305529-15655-30-720.jpg

Jest to przepak bardzo dobrych wyprasek Italeri. Plus taki, że kalkomanie będą sensowne i ciekawsze niż Italeri.

Model Italeri swoją drogą kończę akurat dla klienta i nie ma się do czego przyczepić. Najpoważniejszy mankament, moim zdaniem mający znaczący wpływ na całość finalnego modelu, to kalkomanie (druk Zanchetti dramat, miałem z nimi do czynienia już przy Rafale C Revella). Gdybym dziś miał podejmować decyzję co do F-35B, to chyba zabrałbym nowy wypust Academy - choć nie wiem też, czy dali tam Cartografa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mates Tak na serio z jakością F-35B z Italerki ? Model wygląda jak zmniejszona makieta samolotu oklejonego taśmą dekarską a nie samolot F-35B. Sorry ale takie okopy jakie w Italeri udają panele RAM to nie w 2020 roku... Jedyną firmą, która zdała sobie z tego problemu sprawę to Hasegawa i... zrobiła tylko obrysy tych paneli w postaci wgłębnych lini i to jest najwłaściwsza  chyba droga.

Takie moje 0,03zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło masz? Ciekawe czy serio jest to ich model czy przepak kogoś innego. No i czy nie jest to snapkit jak ostatnio Academy robi. Po sklejeniu phantoma i ilosci uproszczeń związanych z tą formą jestem sceptyczny do tego typu modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Moses napisał:

Ło masz? Ciekawe czy serio jest to ich model czy przepak kogoś innego. No i czy nie jest to snapkit jak ostatnio Academy robi. Po sklejeniu phantoma i ilosci uproszczeń związanych z tą formą jestem sceptyczny do tego typu modeli

 

O, a ja właśnie jestem w trakcie sklejania Growler-a z Academy i stwierdzam, że to jest to. Idealne dopasowanie, delikatne detale, tylko fotelom może trochę brakuje, ale poza tym to jak dla sklejacza co stawia modele na półki to jest to przykład idealnego balansu -> ilość detali/czas poświęcony na modelowanie.

Tylko ciężko się przyzwyczaić, że te modele skleja się jak klocki bo nie wymagają szpachli i piłowania, ale zawsze jest wtedy więcej czasu na malowanie.

Pzdr.

Jaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Moses napisał:

Ło masz? Ciekawe czy serio jest to ich model czy przepak kogoś innego. No i czy nie jest to snapkit jak ostatnio Academy robi. Po sklejeniu phantoma i ilosci uproszczeń związanych z tą formą jestem sceptyczny do tego typu modeli

Ich nowe modele, które nie są Snap Tite są zazwyczaj naprawdę bardzo dobre - i tutaj przykładem jest ich F-35 czy F-14. F-35B to tegoroczny model, powinien trzymać poziom F-35A - czyli moim zdaniem najlepszy w skali. RAMy są nieco wypukłe, ale naprawdę bardzo delikatnie - efekt na pewno nadal nieco przeskalowany, ale moim zdaniem fajnie wyglądający.

A i ich modele Snap Tite moim zdaniem wyglądają naprawdę fajnie - szczególnie Super Hornet czy Strike Eagle (z wyłączeniem dysz).

Edytowane przez Matys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy robi piękne modele (vide ostatni Tomcat), ale podzielam pogląd Matesa odnośnie tego Italeri. Na żywo wygląda naprawdę fajnie, a np bebechy w komorach uzbrojenia są wg mnie lepiej nawet zrobione. Przynajmniej takie sprawiają wrażenie. 

Wiadomo - Italeri to jest określona jakość od lat, ale ten F-35B to jest chyba ich najlepszy model w 72 ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, filipsg napisał:

ARMA ogłosiła nowy projekt - AC-130H SPECTRE!

https://www.scalemates.com/kits/arma-models-am7290-ac-130h-spectre--1308735 

ale to nie ta Arma... 

Fajnie by było jakby jeszcze wnętrze zrobili, to wtedy mógłbym się z czystym sumieniem pozbyć swojego AC-130 od Italeri. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arhtus napisał:

No cóż, ostatnio u AH zrobiło się dość drogo, że tak powiem 🙂

Panowie dajcie już z tym spokój, bo niedługo będzie tak, że w jaki wątek się nie spojrzy to będzie: Jak to drogo jest w AH :nienie:

Nie odpowiada Kolegom cena to po prostu Koledzy nie kupują od AH tylko od innych którzy mają taniej i nie trzeba tego ciągle powtarzać, że "w AH zrobiło się drogo" :benc:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.