Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2020 o 14:49, JJ62 napisał:

I tak dobrze, Ravena trzeba będzie zrobić z "Electric Foxa" - prawie to samo :)

Raczej na odwrót - "Electric Fox" to Raven z dodatkowymi elementami (rurka pitota + kalkomanie). Nawet instrukcja sklejania jest od Ravena. Niestety nie ma kalkomani maszyn liniowych, więc tutaj trzeba sięgać po jakies Wolfpacki lub inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AnatolPigwa napisał:

Raczej na odwrót - "Electric Fox" to Raven z dodatkowymi elementami (rurka pitota + kalkomanie). Nawet instrukcja sklejania jest od Ravena. Niestety nie ma kalkomani maszyn liniowych, więc tutaj trzeba sięgać po jakies Wolfpacki lub inne.

Zgoda, ja po  prostu mam "Electric Fox-a" z Hasegawy, a nie mam Ravena, więc wykorzystam ten zestaw. Szybko  i prosto, z pomocą kalkomanii z Caracal Models (ukazały się niedawno).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że pan Bogdan Dopierała posłuchał mnie (kilka razy dzwoniłem  w tej sprawie do niego) i wprowadzi przynajmniej dwa przepiękne Aardvarki w 72. Jestem sympatykiem F/EF-111 i mam kilka zestawów tej maszyny właśnie z Hasegawy (oraz Monogramu, ESCI, Italeri/ESCI) i nie zaszkodzi mieć kolejnych dwóch tym bardziej, że to modele dość rzadkie a rzekłbym nawet niszowe i drogie (za Electric Foxa w Plastmodel płaciłem 170 złotych). Moim zdaniem to modele dla koneserów i alternatywami dla nich są zestawy Italeri/ESCI oraz Revell/Monogram (niedawno wznowiony) ale to nie ta liga.  Aardvark/Raven z Hasegawy rządzi w 72 i warto go mieć w kolekcji :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AnatolPigwa napisał:

Raczej na odwrót - "Electric Fox" to Raven z dodatkowymi elementami (rurka pitota + kalkomanie). Nawet instrukcja sklejania jest od Ravena. Niestety nie ma kalkomani maszyn liniowych, więc tutaj trzeba sięgać po jakies Wolfpacki lub inne.

Jak dla mnie malowanie prototypowe tp strzał w 10! Coś innego niż nudne, szare maszyny liniowe. Pasuje do mojej kolekcji samolotów w nietuzinkowych malowaniach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DTG napisał:

Na Cybermodellerze zapowiedziano nowy F-15E Revella (new tool) - pierwsze słyszę, to aby nie jakaś pomyłka?
image.png.2db43566ba73aad35172ca26953ad04e.png

Kto ostatnio wydał Strike Eagla? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell zaczął pakować Academy, wiec moze to jest klucz

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scalemates tez wskazuje ze new tool
Ciekawe bo juz nie pamietam kiedy revell wydało swój nowy model 
https://www.scalemates.com/kits/revell-03841-mcdonnell-f-15e-strike-eagle--1316264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Moses napisał:

scalemates tez wskazuje ze new tool
Ciekawe bo juz nie pamietam kiedy revell wydało swój nowy model 
https://www.scalemates.com/kits/revell-03841-mcdonnell-f-15e-strike-eagle--1316264

Ja to bym się zastanawiał kto będzie im te formy robił, żeby nie było to ekskluzywne mydło jak pierwszy Ojrofajter albo Gripen. Z jednej strony niezły zestaw z drugiej rozczarowujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 09:05, pmroczko napisał:

Ja to bym chętnie wersję -A z Wietnamu skleił...

Ja również. :piwo: Teraz jedyna opcja na porządnego varka to konwersja Ravena lub żenienie ef-111 z dodatkowym kadłubem z wersji  C/G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 10:40, Staryfajter1954 napisał:

Bardzo mnie cieszy, że pan Bogdan Dopierała posłuchał mnie (kilka razy dzwoniłem  w tej sprawie do niego) i wprowadzi przynajmniej dwa przepiękne Aardvarki w 72. Jestem sympatykiem F/EF-111 i mam kilka zestawów tej maszyny właśnie z Hasegawy (oraz Monogramu, ESCI, Italeri/ESCI) i nie zaszkodzi mieć kolejnych dwóch tym bardziej, że to modele dość rzadkie a rzekłbym nawet niszowe i drogie (za Electric Foxa w Plastmodel płaciłem 170 złotych). Moim zdaniem to modele dla koneserów i alternatywami dla nich są zestawy Italeri/ESCI oraz Revell/Monogram (niedawno wznowiony) ale to nie ta liga.  Aardvark/Raven z Hasegawy rządzi w 72 i warto go mieć w kolekcji :). 

Jak masz takie dobre układy z Hobby 2000 to może zasugeruj im F-4G Wid Weasel?  Niby Phantom II a jednak jeszcze bardziej niszowy niż Aardvark. Tym bardziej że Hasegawa ostatni raz wypuściła go chyba w 2009-tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vark napisał:

Ja również. :piwo: Teraz jedyna opcja na porządnego varka to konwersja Ravena lub żenienie ef-111 z dodatkowym kadłubem z wersji  C/G

vark - ciekawa uwaga. Właśnie się zastanawiałem, jakby to trzeba z tym nowym Revellem zakombinować. Przy okazji - miałbym na składzie Hasegawy FB-111A z którym się chętnie rozstanę w zamian za coś bardziej "wietnamskiego", bo okazuje się, że w brew pozorom FB-111A z F-111A bardzo mało wspólnego ma...

 

Pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepociufakers wiem gdzie w Monachjum można dostać Skywarriora jako KA-3 . Gość rozwiązuje sklep więc daje 20% upustu na wyszystko (orginalna cena to jakieś 42-43 €) Z tym że trzeba by jeszcze doliczyć wysyłkę do PL.

 

Ew. zrobić większe zamówienie (ma jeszcze sporo innych dóbr) przez kogoś w Niemczech (od pewnej kwoty przesyłka jest "darmowa". ) i po przewieźeniu do Polski przesłać lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.