Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie całkiem poważne, jaką technologią Czesi robią formy ? To musi być relatywnie jakaś prosta i tania metoda. Słyszałem coś o żywicy galwanizowanej, czy coś takiego.  Może macie jakiś trop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BRAVO112 napisał:

Jeszcze jeden model zrobiony na szybko przez pana Muzykanta - wedlug mnie byle co za 15 Euro albo wiecej

zreszta zobaczcie sami

 

Ja bym kupił takie byle co za taką cenę, byle było związane z naszym lotnictwem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BRAVO112 napisał:

Jeszcze jeden model zrobiony na szybko przez pana Muzykanta - wedlug mnie byle co za 15 Euro albo wiecej

zreszta zobaczcie sami

 

 

Mam ten model już w szafce - spodziewałem się przeciętności w sumie, ale liczyłem na poziom choć ich MiGa-19, który w sumie jest okej. Ten Alpha Jet to niestety wyraźnie słabszy model, ale niestety pewno przez lata nie dostaniemy nic lepszego, więc jak się chce mieć ten samolot na półce to się trzeba będzie z tym dziadostwem pomęczyć. Powiem też, że na żywo wygląda trochę lepiej niż w tym filmiku - powierzchnia jest w sumie całkiem ładna, ale no detal nie powala. Mam żywiczne fotele i koła, pitot Mastera i do tego kalki PrintScale i jakoś się z tego wykrzesa znośny model 😉 Liczę na to, że spasowanie nie będzie tragiczne, ale złudzeń nie mam i szpachlę będę miał w pogotowiu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak się Kovozavody zlitowały i Bregueta XIX wypuściły...

 

 

Jutro (13 listopada) IBG ma ogłosić w końcu co będzie tym tajemniczym samolotem.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jakby tak się Kovozavody zlitowały i Bregueta XIX wypuściły...

 

 

Jutro (13 listopada) IBG ma ogłosić w końcu co będzie tym tajemniczym samolotem.

A gdzie nasza myśl techniczna ? Mamy w Polsce wszystko co potrzeba do wyprodukowania takiego modelu. Pytanie, czego brakuje ?  A tajemniczą nowością bym się tak nie ekscytował, raczej nie będzie to nic co nie miało już miniaturki. 

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kopernik napisał:

Mamy w Polsce wszystko co potrzeba do wyprodukowania takiego modelu. Pytanie, czego brakuje ? 

Wiesz że takim pytaniem możesz wywołać g-burzę? 😁

Odwagi, olewania ekspierdów, kasy na ryzykowną inwestycję, nie przejmowania się  szczegółami, rozpoznawalności marki, itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kopernik napisał:

A gdzie nasza myśl techniczna ? Mamy w Polsce wszystko co potrzeba do wyprodukowania takiego modelu. Pytanie, czego brakuje ?  A tajemniczą nowością bym się tak nie ekscytował, raczej nie będzie to raczej nic co nie miało już miniaturki. 

 

Może Arma Hobby by na coś takiego poszła, wszak zaczynała od żywic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wojtu204 napisał:

A tymczasem w nawiązaniu do innej swojej nowości (P.11F) IBG udostępniło trochę zebranych materiałów o tej maszynie :)
https://www.facebook.com/ibgmodels/posts/4610657509055857
 

i bezpośredni link:
http://www.ibgmodels.com/resources-2/

 

 

Byłem szybszy :mrgreen: i już wstawiłem do wątku o literaturze lotniczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kopernik napisał:

Ja bym kupił takie byle co za taką cenę, byle było związane z naszym lotnictwem. 

Patrząc na tego Alpha Jeta, od razu zamarzyła mi się takiej jakości nasza Iryda.

 

Edytowane przez Grzes
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG POKAZAŁO CO TO ZA SAMOLOT

 

 

257129879_4613113982143543_6638801785558617791_n.jpg.19baff4647cf704e8170fe3724fb9047.jpg

 

 

 

i po rozjaśnieniu

 

ibg.jpg.b2c6a09a5e3f479374cb79570ed950b6.jpg

 

 

 

 

Czy to nie jest przypadkiem Fw190?

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Niestety tak.

 

 

Jednego polonika można zrobić :)

W sierpniu 1945 r. Polacy przejęli teren byłej szkoły szybowcowej Luftwaffe w Ligotce Dolnej na Śląsku Opolskim. W styczniu 1945 r. w okolicy prowadzono ciężkie walki z udziałem lotnictwa. Wszędzie znajdowały się ślady wojny w postaci zniszczonych samolotów niemieckich: Junkers Ju-88 z silnikami rzędowymi, Junkers Ju-88 z silnikami gwiazdowymi, Henschel Hs-129, Messerschmitt Bf-109, Focke-Wulf Fw-190 i Junkers Ju-52. Na lotnisku w Mirosławcu wykorzystywano zdobyczny Focke-Wulf Fw-190 z namalowanymi szachownicami do szkolenia personelu technicznego w zapuszczaniu silnika. Maszyna miała uszkodzone ogumienie, ale dobry silnik i instalacje. Z powodzeniem stosowano ją przez szereg tygodni w charakterze pomocy naukowej.

/samolotypolskie.pl

 

 

ale z drugiej strony, to dobrze, bo IBG się na nim ładnie dorobi, bo cały świat skleja luftwaffe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jednego polonika można zrobić

Gdyby zrobili Jaka7/9 to można by było zrobić więcej poloników.A dobrego modelu jak nie było tak niema.

Jak zrobią Fw-190 od wersji A-1 to może przestanę marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xmen napisał:

Gdyby zrobili Jaka7/9 to można by było zrobić więcej poloników.A dobrego modelu jak nie było tak niema.

Jak zrobią Fw-190 od wersji A-1 to może przestanę marudzić.

A może właśnie o to chodzi żeby nie robić poloników? Jakoś mi się nie wydaję żeby nasz rodzimy rynek napędzał całą światową branżę modelarską.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, myszaty napisał:

Następny hitlersyn... :-(

Kiedy się ludziom znudzą te naziole?!?

 

mnie też to denerwuje, że cały świat modelarski obraca się wokół niemiec z II WŚ i w mniejszym stopniu o ZSRR...

 

Chociaż znając IBG to pewnie wydadzą zestaw ze zdobycznymi Fw190 - tyle dobrze

 

 

http://wp.scn.ru/en/cat/prod/70/3

w bazie WingsPalette jest trochę profili zdobycznych Focke Wulfów

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, apsynth napisał:

może właśnie o to chodzi żeby nie robić poloników?

Bardziej chodziło mi o to że dobrego modelu Jaka7/9 nie ma a pewnie popyt na niego by był.Wystarcz zobaczyć jak dobrze zostały przyjęte modele Jaka 1 Brenguna i Arma Hobby.Nie każdy musi go zrobić w Polskich barwach.Wiadomo że Focke Wulf sprzeda się lepiej a firma musi zarabiać i taka jest Ich decyzja ale lekki zawód jest.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Alpha Jet

jak juz kiedys pisalem Heller zrobil rewelacyjny model i pokazal go kilka ( 3-4 ) lat temu w Norymberdze

Ogladalem model zrobiony i wypraski  - niestety tylko przez internet. Model wydawal sie lepszy od Fujimi !!!

Niestety program wstrzymano. pisalem trzy razy do hellera i wreszcie za trzecim razem dostalem odpowiedz,

ze wszystkie " moce przerobowe" zostaly skierowane na A-380. Na pytanie, czy projekt skreslono, odpowiedzieli,

ze nie. Program jest tylko odlozony. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. na razie oprocz mydla z KP - nie znajde niestety

innego sformulowania, jest model Fujimi - stary ale  bardzo dobry, Oczywiscie, nie porownywalem tego modelu

z planami. te same wypraski przepakowywal kilka lat temu Revell i takiego trafilem wlasnie kilka lat temu w Antwerpii

2. Po co wypuszczac jeszcze jednego Fw-190 gdy jest dobry Edek??? Oczywiscie to jest polityka wydawnicza firmy IBG

ale troche szkoda czasu i plastiku, wedlug mnie

3. Kiedys gdzies czytalem o tych zywicznych formach. Na model  wzorcowy napylana jest warstwa miedzi i pozniej jest to

wszysko natryskiwane zywica - Jak jest naprawde - nie wiem

4. Jak moze wygladac " Czeskie mydlo " pokazal RV-Aircraft swoim Si-204D. Szklo oczywiscie nie pasuje do kadluba

ale cala reszta - rewelacyjna !!! Linie podzialu, nitowanie - najlepsze, jakie kiedykolwiek widzialem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

....

Wiadomo że Focke Wulf sprzeda się lepiej a firma musi zarabiać.

O widzisz, sam sobie odpowiedziałeś. Nie chodzi o to czego nie ma tylko o to co się sprzeda, żeby bawić w robienie niszówek o wątpliwym stopniu rentowności projektu to trzeba mieć basen forsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, apsynth napisał:

, żeby bawić w robienie niszówek

Nie wiem czy myśliwce Jakowlewa to niszówka.Raczej znane na całym świecie.

Taka jest jednak decyzja firmy i trzeba to uszanować.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BRAVO112 napisał:

2. Po co wypuszczac jeszcze jednego Fw-190 gdy jest dobry Edek??? Oczywiscie to jest polityka wydawnicza firmy IBG

ale troche szkoda czasu i plastiku, wedlug mnie

Coś mi ewidentnie umknęło. Gdzie mogę kupić Fw 190D z Eduarda w tej skali?

Edytowane przez MarCorp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

Nie wiem czy myśliwce Jakowlewa to niszówka.Raczej znane na całym świecie.

Taka jest jednak decyzja firmy i trzeba to uszanować.

Akurat bardziej odniosłem się do całego koncertu życzeń z FB niż konkretnie do Jaka. 

Teraz czekam na jakieś rendery lub zdjęcia wyprasek i podanie skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.