Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, apsynth napisał:

Akurat bardziej odniosłem się do całego koncertu życzeń z FB

Tutaj to się zgodzę.Biznes to nie koncert życzeń.Ma przynosić zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xmen napisał:

Tutaj to się zgodzę.Biznes to nie koncert życzeń.Ma przynosić zysk.

A jak basen napełni się forsą, to może dostaniemy kiedyś model Żubra w ramach chwilowego kaprysu właściciela 😉

 

Przepraszam za offtop. 

Czy któryś z Adminów mógłby wydzielić osobny wątek na dyskusję o FW 190D z IBG?

 

Edytowane przez apsynth
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BRAVO112 napisał:

masz racje. D9 jeszcze nie robia, ale to kwestia czasu

Toś mi stracha napędził. IMHO ostatni model 1/72 Fw 190 Eduard wydał w 2017 roku, myślisz, że jest szansa ze coś jeszcze dorobią do niego w 2022?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zawiedziony, ale z drugiej strony - winszuję, niech im się Dora ładnie sprzedaje i zapewnia strumień pieniążków na kolejne projekty :) Ktoś tam musiał zajrzeć w excela i stwierdzić, że poza latającymi polonikami trzeba stworzyć też coś dla klienteli masowej, i takie wnioski trzeba uszanować. 

 

Ja tylko mam nadzieję, że wspominany już dawno R.XIII w końcu wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten Fw 190 D będzie zrobiony na ,,Tip -Top"  ,bez merytorycznych ,,baboli'' które mamy  w istniejących już modelach ,i z np.  odpowiednią- ,,otwartą" -komorą podwozia i całym w nim zawartym ,,bałaganem '' , to dla mnie osobiście (i pewnie szerokiej rzeszy sklejaczy) będzie to model  bardzo wyczekiwany. Nie zmienia to faktu ,że też czekam z niecierpliwym utęsknieniem  za  Jakiem 7/9- szczególnie zaś z wersją  9T/M 

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, myszaty napisał:

Następny hitlersyn... :-(

Kiedy się ludziom znudzą te naziole?!?

Naziole to jedno, a drugie - ile można tłuc i wznawiać te same konstrukcje.

To już się chce 🤮 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO Z TEJ CHWILI:


Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Focke Dora! Wulf FW 190D SERIES RICH INTERIOR ENGINE INCLUDED IBCY MODELS New Moulds Hi Tech Quality Full rivetting All factory series All factory versions”

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

Przedstawiamy nowy rozdział w naszym programie produkcyjnym. Firma rozwija swoje możliwości zarówno pod względem technologicznym, jak i merytorycznym. Takie podejście jest kontynuacją naszego zaangażowania w najwyższy standard z maksymalnym odwzorowaniem detali oraz wersji maszyny. Ten zestaw to kolejny kamień milowy na naszej drodze do perfekcji. Naszym celem jest wyznaczenie najwyższego możliwego standardu dla skali 1/72 i wreszcie dostarczenie najlepszego zestawu.

Nasz nowy projekt 1/72, Fw 190D, to zupełnie nowy zestaw, który powstał na podstawie dostępnej dokumentacji fabrycznej samolotu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najwierniej odwzorować model w skali. Oznacza to, że nasz zestaw może, ale nie musi być zgodny z planami modelarskimi.

* Dołożyliśmy starań aby wiernie odtworzyć detale powierzchni, w tym zawiasy, osłony, luki inspekcyjne, zapinki czy nity
* Zastosowaliśmy niekonwencjonalne, pomysłowe rozwiązanie do montażu skrzydeł, aby umożliwić odwzorowanie detali na spodzie kadłuba
* Uwzględniono wszystkie główne wersje, w tym warianty D-9, D-11, D-13 oraz D-15
* Uwzględniono wszystkich podwykonawców wariantu D-9, w tym zewnętrzne różnice w szczegółach
* Dołączamy duży zestaw kalkomanii z napisami ekspoatacyjnymi, obejmujący wszystkie możliwe warianty, w tym tabliczki informacyjne/znamionowe.
* Kalkomania drukowana jest przez Techmod, co zapewnia perfekcję pod względem rozdzielczości, brak przsunięć i dobrą reakcję na płyny zmiękczające.

Naszym zdaniem jest to najlepszy zestaw Fw 190D jaki kiedykolwiek wyprodukowano w skali 1/72!
Więcej informacji, renderek i zdjęć pokażemy wkrótce!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ,,podoba'' mi się tekst serwowany prze coraz więcej firm modelarskich :
 

Cytat

 

Nasz nowy projekt 1/72......powstał na podstawie dostępnej dokumentacji fabrycznej samolotu.

.......Oznacza to, że nasz zestaw może, ale nie musi być zgodny z planami modelarskimi.

 

W razie jakiejś ,,wpadki'' zawsze jest wymówka że ; lidary ,lasery ,pomiary w muzeum i to jest ok,inne bee.

Akurat IBG się nie czepiam ,bo jakoś ,,emocjonalnie " jestem związany z tą firma ,:wink:ale te teksty ...... potem okazuje się np. że po prostej analizie zdjęć z epoki wygląda to trochę inaczej, niż robione z,, mitycznej'' dokumentacji fabrycznej.:chytry:

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zatras napisał:

Najbardziej ,,podoba'' mi się tekst serwowany prze coraz więcej firm modelarskich :
 

W razie jakiejś ,,wpadki'' zawsze jest wymówka że ; lidary ,lasery ,pomiary w muzeum i to jest ok,inne bee.

Akurat IBG się nie czepiam ,bo jakoś ,,emocjonalnie " jestem związany z tą firma ,:wink:ale te teksty ...... potem okazuje się np. że po prostej analizie zdjęć z epoki wygląda to trochę inaczej, niż robione z,, mitycznej'' dokumentacji fabrycznej.:chytry:

Ma to sens jednak, że - jak swego czasu obiło mi się o uszy - że dwie znajdujace się w muzeum długonose Foki różnych wersji miały zamienione płaty. Więc plany rysowane według tychże egzemplarzy były siłą rzeczy błędne.

A analiza zdjęć.. cóż swego czasu toczyła się dyskusja na temat malowania późnego Bf 109G. Zdjęcie było wyraźne, ale wykonane tak,  że trudno było określić zasięg plam kamuflażu na burtach. Okazało się poźniej, dzięki odnalezionym innym zdjęciom tego konkretnego egzemplarza wykonanym przy tej samej okazji, że rację miała mniejszość, według której całe burty byłu pokryte plamami kamuflażu. Tak więc z analizą zdjęć trzeba też być ostrożnym i niekoniecznie muszą być wyrocznią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jostein  chyba trochę źle zrozumiałeś mój przekaz :)

Z tym co napisałeś -pełna zgoda.

Nie twierdzę że zdjęcia mają jakąś przewagę nad planami fabrycznymi-chyba powinno być odwrotnie.

Sęk w tym ,że teraz większość firm zarzeka się że model robiony z planów fabrycznych ,a babole się zdarzają.

Kurcze ,a swoją drogą to dużo tych ,,planów fabrycznych'' nagle się objawiło (wykopali ) ,kiedyś robili chyba z czapy?:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zatras napisał:

Jostein  chyba trochę źle zrozumiałeś mój przekaz :)

Z tym co napisałeś -pełna zgoda.

Nie twierdzę że zdjęcia mają jakąś przewagę nad planami fabrycznymi-chyba powinno być odwrotnie.

Sęk w tym ,że teraz większość firm zarzeka się że model robiony z planów fabrycznych ,a babole się zdarzają.

Kurcze ,a swoją drogą to dużo tych ,,planów fabrycznych'' nagle się objawiło (wykopali ) ,kiedyś robili chyba z czapy?:mrgreen:

Kiedyś to i mozliwości technologicznych i technicznych nie było, by wykonać wiele detali, to pewnie i nie było specjalnie powodów, by się aż do planów fabrycznyh odwoływać; dwa, modelik sklejano i brano się za następny, bo i możliwości weryfikacji przez sklejającego za bardzo nie było. I niewielu to obchodziło. Modelarstwo też ewoluowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, po tylu polonikach (stawiających de facto tą niszę modelarską na nogi, do spółki z Armą) to temat zagraniczny dla czego by nie, kto powiedział że po Dorze nie będą dalej szły polskie konstrukcje (może to takie odstresowanie dla projektantów 😜 kto wie).

A co do samej D9-tki to ja powiem że to jest temat do zagospodarowania, nie ma na rynku dobrego modelu w 72 (najlepsze AZ short run, Academy Tamyia - b ładne ale z licznymi uproszczeniami, Hase czy Italeri to już vintage, o innych Airfixach czy MisterCraftach nawet nie wspominam)

Także IMHO to jest trochę krok jak Arma w stronę Hurriego IIc, niby temat oklepany a jak się przyjrzeć to brak modelu na czasie (ja osobiście się cieszę bo m komplet czterech oznaczeń na JV44, więc będzie jak zagospodarować nowy zestaw)

Pozdr!

ww 

 

p.s. co do określenia hitlersyn, cóż po której stronie Dory latały to nikt nie kwestionuje, ale po inżyniersku to kawał ciekawego samolotu, a i malowań do wyboru trochę jest, dla mnie lepiej że jest niz nie.

 

 

p.s.2 IBG wypracowało taki poziom że nie ma powodu żeby nie wydali hitu komercyjnego, a dlaczego nie, ja im życzę jak najlepiej, jak będą lepiej stać z finansami to i szansa większą na niszowe tematy.

 

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już nie przesadzaj, oczywiście że wiele jest tematów bez dobrego modelu w 72, i nie tylko niszowych - także tych tzw oklepanych jak Dora,

Parę lat temu podobnie było ze Spitem, zanim pojawiły się Airfixy, AZety, KoPro i oczywiście Edki.

Pozdr

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zatras napisał:

Najbardziej ,,podoba'' mi się tekst serwowany prze coraz więcej firm modelarskich :
 

W razie jakiejś ,,wpadki'' zawsze jest wymówka że ; lidary ,lasery ,pomiary w muzeum i to jest ok,inne bee.

Akurat IBG się nie czepiam ,bo jakoś ,,emocjonalnie " jestem związany z tą firma ,:wink:ale te teksty ...... potem okazuje się np. że po prostej analizie zdjęć z epoki wygląda to trochę inaczej, niż robione z,, mitycznej'' dokumentacji fabrycznej.:chytry:


Akurat temu, będąc przez jakiś czas związany z branżą publikacyjną, zupełnie się nie dziwię - jak można oczekiwać od owych mitycznych planów jakiejś wartości merytorycznej, gdy przeważnie powstają na bazie innych, starszych? Inna sprawa, że w sumie jak inaczej miałyby powstawać, skoro np. jeden z krajowych wydawców za zestaw rysunków płaci pono 500 zł... Za taką fortunę raczej nikt się na wycieczkę do muzeum z pomiarami nie szarpnie (a wartość takiej wycieczki to osobna sprawa - dla przykładu, jest w necie sporo walkaroundów całkiem licznie zachowanych Me 163 - jak ktoś ma wolną chwilę na takowe ćwiczenie, to polecam się im poprzyglądać, w kontekście różnych detali powierzchni praktycznie każdy jest inny - zatem który jest właściwy 😆 ?), zresztą prawdę mówiąc za takie pieniądze to ja się dziwię, że komukolwiek nawet i usiąść i przerysować jakieś stare rysunki się chce...

  

20 godzin temu, BRAVO112 napisał:

masz racje. D9 jeszcze nie robia, ale to kwestia czasu


Kniaź Vlad był kilkukrotnie zaczepiany w temacie i za każdym razem był na nie.

 

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektowanie modeli to trudna sztuka. IBG ma doświadczenie i poświęcili sporo czasu na tego ptaszka. Niewątpliwie będą tę wiedzę wykorzystywać przy większych zestawach, to oczywiste, ale jak trudno jest uniknąć błędów pokazuje ten przykład.

 

IBG pisze: Ten zestaw to kolejny kamień milowy na naszej drodze do perfekcji. Naszym celem jest wyznaczenie najwyższego możliwego standardu dla skali 1/72 i wreszcie dostarczenie najlepszego zestawu.

Franciszek Strzelczyk (nie wiem, czy obecny na tym forum?) popatrzył na jeden rander i napisał na FB komentarz, który zresztą został już usunięty 🤣: (kadłub) " zwężał się, niewątpliwie. Natomiast linia zawiasu musiała być i była prosta, w każdym widoku, choćby z uwagi na funkcjonalność. A na renderach na prostą zdecydowanie nie wygląda."

 

 

franek dora.jpg

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.