Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz będzie 20 stron gównoburzy o brak swastyki na ilustracji.

Sprawa jest prosta.

Na arkuszu kalkomanii będzie a na ilustracji nie może być o ile chcą sprzedawać model za granicą.

Wszystko na temat.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wszystkim oceniającym model od IBG ( nie wiadomo kiedy się ukaże ) zbudować miniaturkę D-9 z tego, co jest dostępne. Wklejcie warsztaty i galerie. Forumowicze zdecydują, kto jest mistrzem, nie w wynajdowaniu prostych czy krzywych linii na nieistniejącym modelu, ale w sklejaniu. Proponuję, aby wszyscy  mieli równe szanse taki oto model:

d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, myszaty napisał:

Żyli z zabijania??? Może by nie musieli gdyby....

Widzę że bardzo łatwo przychodzi wam stawiać znak równości pomiędzy agresorem a ofiarą, ja taki tolerancyjny nie jestem.

A gdzie jest mowa o robieniu z agresora ofiary czy stawianiu jakichkolwiek znaków? Wojna jako taka średnio nadaje się na zabawki, nieważne jaka historia lub ideologia stoi za tym czy innym czołgiem. Z kolei z perspektywy zainteresowania historią i edukacji jest kompletnie nieistotne, jakiej nacji pojazd i z jakimi symbolami dostanie dzieciak do zabawy - od uśmiechniętego plastikowego Niemca nikt nie wyrośnie na neonazistę. To my, dorośli, dorabiamy ideologię do zabawek.

 

Jeszcze inna sprawa że tamte "kontrowersyjne" zestawy Cobi były ściśle kolekcjonerskie i ich targetem byli dorośli/nastoletni zbieracze, więc były mniej więcej tak kontrowersyjne jak sklejane na tym forum modele.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o modelu P-51B/C Mustang™ 1/72

Planujemy premierę zestawu P-51B/C Mustang Expert Set na początku grudnia 2021 roku. Zestaw będzie dostępny w przedsprzedaży w ciągu tygodnia, kiedy będą dostępne poprawne wtryski.

Zestaw zawiera wszystkie części potrzebne do zbudowania wczesnych i późnych wersji P-51B/C i F-6C Mustang. Arkusz kalkomanii oferuje sześć opcji oznaczeń. Akcesoria zawarte w zestawie to elementy fototrawione i wstępnie wycięte maski.

 

 

https://www.armahobby.pl/70038-p-51-b-c-mustang-expert-set.html

 

Będzie nawet japońskie zdobyczne malowanie!

I oczywiście polskie również WC-F z 309 Dywizjonu Ziemi Czerwieńskiej.

 

 

FB_IMG_1637059918283.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

MiG 19 z Kp...nowe formy,  a dalej tłuką tylko wersję  ,,S".

Nadal P i PM tylko stary Bilek...😕

Trza będzie rzezać...

A gdyby tak przeszczepy z Bilka do KP?

Ma to sens?

Pozdrawiam, Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PrzemekW napisał:

Ma to sens?

Ktoś pisał że do zwykłej 19 S można zrobić przeszczep przodu z 17.

Ale jeszcze nie zgłębiałem tematu.

Brać kadłub z  Bilka dla przeszczepu dla mnie nie ma sensu, tym bardziej że ostatnio na alle wołali za niego ponad 100.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, P/PM miały wydłużone przody i patrząc na te 2  samoloty ( 17 i 19)  by się zgadzało. Dlatego też nie wychodzi z ,,S" nasz bo myśmy ich nie mieli.

Wystarczyły by plany w 72 by dokładnie przymierzyć i powinno ruszyć.

Jeszcze kwestia uzbrojenia ale to już powinna być prosta rzecz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, myszaty napisał:

Tak, P/PM miały wydłużone przody i patrząc na te 2  samoloty ( 17 i 19)  by się zgadzało. Dlatego też nie wychodzi z ,,S" nasz bo myśmy ich nie mieli.

Wystarczyły by plany w 72 by dokładnie przymierzyć i powinno ruszyć.

Jeszcze kwestia uzbrojenia ale to już powinna być prosta rzecz.

 

 

Dzięki za sposób, bo brakuje mi w kolekcji właśnie polskiego miga-19 i szukałem jego modelu w wersji PM, bo Bilek jest bardzo ciężko dostępny. Czyli zostaje piłowanie i szpachlowanie nosa od Miga-17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

brakuje mi w kolekcji właśnie polskiego miga-19

Na Allegro jest wersja P za stówkę...

Ale przeróbka na PM to kwestia usunięcia działek i podwieszenia rakiet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

 

Dzięki za sposób, bo brakuje mi w kolekcji właśnie polskiego miga-19 i szukałem jego modelu w wersji PM, bo Bilek jest bardzo ciężko dostępny. Czyli zostaje piłowanie i szpachlowanie nosa od Miga-17 :)

Na razie sklej sobie coś innego, w 72 wersję PM od jakiegoś czasu zapowiada Trumpeter.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kopernik napisał:

wersję PM od jakiegoś czasu zapowiada Trumpeter

Obstawiam, że jak co roku pojawi się w zapowiedziach na 2022 :mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie zdjęć Migów-17 i 19 faktycznie wygląda na to, że żeby zrobić Miga-19PM wystarczy wkleić mu przód kadłuba od Miga-17. Tylko trzeba się zastanowić, który otwór wlotowy wkleić na czubek.

 

 

45 minut temu, kopernik napisał:

Na razie sklej sobie coś innego, w 72 wersję PM od jakiegoś czasu zapowiada Trumpeter.

 

W sumie to z polskich odrzutowców mam jeszcze kilka do sklejenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.